Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świeca beru i sitko jaka żywotność
#1
Witam panowie możecie powiedzieć jak długo wytrzymuje taki zestaw Huh U mnie działało nieskazitelnie 2 miesiące. Potem się zablokował dogrzewacz ,tłumik zalany ropą. Czy muszę znowu wymieniać sitko i świecę. Poradźcie coś.
Odpowiedz




#2
Na pewno nie. Chyba że założyłeś używkę. Mój po wymianie świecy grzeje już czwarty rok.
A poza tym napisz co tam masz za ustrojstwo, niestety oblałem korespondencyjny kurs wróżbiarstwa Tongue i nie mogę zgadnąć.
Chociaż myślę że masz minimum D5. A jego czyta VAG przez złącze diagnostyczne auta.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#3
Hehe dobrze wywróżyłeś mam d5 założyłem nówkę sitko i swiecę. Błędy pokasowałem kilka razy próbował wystartować i lipa. Poprzednie sitko rozsypało mi się w palcach. Zaznaczam że auto było średnio około 10x razy dziennie odpalane i prawie za każdym razem startował dogrzewacz. Teraz nie chcę kasować błędów bo znowu zacznie mi dymići l lać ropę z tłumika.
Odpowiedz
#4
Sitko ori czy z allegro?

Jakie bledy na piecu są bo nie podajesz. Pompkę paliwowa ruszaleś??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Sitko ze swiecą kupiłem przy sklepie warsztatowym świeca była sygnowana. Więc myśle ze oryginalne kupiłem
Błędy na vagu to 1492 i 1409. W pompce nie grzebałem bo po co. Dwa miesiące pośmigało.
Odpowiedz
#6
jesli na sto % sitko jest dobre w sensie odpowiedniej grubosci ze tak powiem i jest cale to winna jest swieca. Zazwyczaj przy tych bledach to wina jest po stronie sitka ale nei wykluczone ze swieca kuleje w twoim przypadku. Musisz wyciagnac obie rzeczy i sprawdzic. Blad 1409 to blad problemu z płomieniem pieca a 1492 to blad zablokowania pieca czyli skutek tego pierwszego. wiesz nic nie jest iweczne a i ta swieczka mogla komus spasc przy transporcie lub jakas wada fabryczna i dlatego takie akcje masz. Pytalem tak profilaktycznie z ta pompka bo czasami luzie tu tez grzebia albo zakladaja inne pompki i mogloby zalewac.
Stawiam na swiece wadliwą.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
Jak znajdę trochę czasu to wejdę pod auto i sprawdzę. Ale niech już się trochę cieplej zrobi. Wtedy dam znać co i jak. A masz kogoś kto w razie czego sprzeda oryginalne graty?
Odpowiedz
#8
Stefano unas na forum ma czesci do roznych sprzetów ebera i webasto i to w dobrych cenach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
A może padł ci czujnik płomienia? Dlatego sterownik wywala błąd 1409? U mnie było tak z czujnikami temperatury, piec startował i chodził chwilę, dopóki nie złapał temperatury, a potem się wyłączał. I też pojawiło się to ze trzy - cztery miesiące po wymianie świecy. Po wymianie czujników chodzi już czwarty rok.
Świeca jest porządna, bo ori, mało prawdopodobne.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#10
Jak wymieniane było sitko i swieca, to nie wiadomo czy został przeczyszczony piec w środku. Moze byc tak, ze piec bedzie mieć duzo brudów w kanałach zasilajacych palenisko w powietrze, lub jest problem z zasilaniem w paliwo.

Ostatnio zauważylismy, ze nasze auta przy zmianie opon są podnoszone w serwisach ogumienia w niewłascowym miejscu, tzn. za próg z przodu. Ze wzgłedu na ciężki przód; silnik, skrzynia, przedni próg jest mieżdżony podczas podnoszenia, a tam od srodka akurat w tym miejscu jest sporych rozmiarów plastikowy korek- zaslepka, która wtedy wypada.
Wiadomo co się dzieje jak auto pędzi a piecyk chodzi. Z pod przedniego lewego koła wszystko co podniesie opona jest zasysane do piecyka, który ma trochę dalej przy tylnym kole rurkę ssacą właśnie z tego uszkodzonego 'dziurawego' progu. Jak rozbieramy piec z takiego samochodu, to wygład jak z auta po powodzi. Pełno w nim piachu i tak jakby sklejonego wysuszonego mułu...Wiadomo, ze piec wtedy kuleje.
Proszę sprawdzić czy macie zaslepki w progach, zaraz za przednimi kołami.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  swieca dogrzewacza d5w z neus001 6 3,168 13-02-2016, 23:49
Ostatni post: Stefano
  Świeca żarowa BERU GH001 ukciak 5 3,901 11-02-2015, 13:01
Ostatni post: ukciak
  JAKA ŚWIECA DO DOGRZEWACZA amma 14 7,018 26-01-2014, 19:00
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości