Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik kąta skrętu G85
#21
Klakson to raczej temat do działu elektryka z vag niewiele wspólnego załóż wątek w elektryce i opisz co dotychczas sprawdzileś
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz




#22
Pozdrawiam
Mam ten sam problem co kolega z tym że u mnie cały czas świeci kontrolka esp a jest brak klaksonu nie działa esp nie działa tempomat i przyciski na kierownicy.W vagu pokazuje błąd czujnika skrętu g 85 brak połączenia i nie ma możliwości go skalibrować nadmienię iż podpinałem już 3 czujniki i na wszystkich to samo.
Odpowiedz
#23
A taśme (kabloteke) w kierownicy sprawdzałęś ?
Odpowiedz
#24
Może to śmieszne, ale proponuje dokładny odczyt opisu błędu w komputerze. Tam jest podana przyczyna. A nie szukanie igły w stogu siana.
Odpowiedz
#25
Dzisiaj pomierzyłem napięcia za czujnikiem po taśmie i jest masa oraz napięcie 12v po zapłonie czyli napięcie dochodzi do kierownicy i do przycisków.Idzie tam pięć przewodów gdzie pierwszy jest chyba do sterownika gdyż jest tam bardzo niskie napięcie,drugi masa sprawdzony i jest masa;trzeci napięcie 12v po zapłonie i kolejne dwa do poduszki ok, tak że wydaje mi się że jest coś nie tak ze sterownikiem dodam iż przy połączeniu przez vaga do 03 abs mam Work Shop Code: WSC 00000 czy może być tak że mam żle zakodowany sterownik,gdyż przy innych sterownikach ta ramka ma wpis Dodam jeszcze iż podświetlenie przycisków na kierownicy cały czas się świecą słabym światłem bez względu czy światła się świecą czy nie.Proszę o jakąś odpowiedź i przepraszam za moją nieskładność.
Odpowiedz
#26
Doszedł mi jeszcze błąd 18263 - Powertrain Data Bus: Software Version Monitoring
P1855 - 35-00 - -
Odpowiedz




#27
Błąd 18263 (kod P - P1855) - Przesył magistrali danych - monitorowanie oprogramowania.
Nie za bardzo wiem co to może oznaczać. Może masz gdzieś jakąś zware, albo prędzej coś nie łączy tak jak powinno (przewód gdzieś załamany? zimne luty? taśma pod kierownicą? - taśma mogłaby tłumaczyć np. brak klaksonu)
Odpowiedz
#28
Taśma jest na 100% sprawna przewodzi tak jak pisałem napięcie idzie do góry do kierownicy.Problem jest na połączeniu kierownicy ze sterownikiem w blokach pomiarowych pokazuje kierownica 0* natomiast tolertancja skacze.
Wtempomacie prędkość cały czas pokazuje 255km/h i cały czas miga on/off.
Podajcie mi namiary na kogoś w Kielcach gdzie mógłbym się skonsultować i podjechać z moim problemem.
Odpowiedz
#29
Witam Panowie mam podobny problem i ręce już opadają( ALHAMBRA 2005 1,9TDI) . Cała historia rozpoczęła się od stukania w prawym przednim kole. Padło na łącznik stabilizatora, po wymianie okazało się że nie był taki zły. Kilka razy zaświeciła się kontrolka esp, ale po kilku Km gasła. Po wymianie łącznika jakieś 2 dni kontrolka znów się świeci ( tym razem na stałe). Z zawieszenia nadal dolatuje czasami dziwny odgłos ( nadal prawy przód) . Lapek do ręki i szukam -Błąd czujnika G85 kasowanie - nie da rady. Przeczytałem setki wypowiedzi w necie. Robiłem adaptację nic , rozebrałem kiere, taśma OK żółta kropka na środku opór w prawo i lewo napięcia na kostce +15, +30 , masa i sygnały . Nadal nic VAG grupa 4 stopnie 0. Jaki związek może mieć przednie prawe koło z czujnikiem G58 , gdzieś na forum Audi wyczytałem że czujnik ABS może coś mieszać czy ma to sens?
Seat Alhambra 2005 1,9TDI
Odpowiedz
#30
Zwaliłem koło sprawdziłem, wydaje się być ok od łącznika do czujnika jest daleko.Przewód czujnik wszystko ok. Dziś spadł śnieg i ABS działał , więc chyba ta jednak nieszczęsna taśma pod kierownicą. Cały problem powstał jak wyjechałem z garażu i skręciłem koła w prawo kontrolka się zapaliła i tak już zostało. Tylko dziwne że tak sama z siebie taśma się popsuła ???? Ma ktoś doświadczenie w rozbieraniu i ewentualnej diagnozie na stole co i jak sprawdzić ? Podobno można to jakoś naprawić.
Seat Alhambra 2005 1,9TDI
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 549 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
  Wtyczka czujnika kąta skrętu petec 3 1,598 12-06-2022, 16:24
Ostatni post: petec
Video Gdzie znajduje sie czujnik przyspiedzenia ESP smithpl 3 3,232 17-09-2021, 00:37
Ostatni post: kalamb
  Czujnik parkowania - padły wszystkie na raz? DanielWroclaw 12 2,555 28-07-2021, 11:32
Ostatni post: Spinacz
  Czujnik F270 kalamb 0 596 15-02-2020, 14:44
Ostatni post: kalamb
  945 czujnik zdeżenia g190 zwarcie do masy Jaski82 0 685 28-01-2020, 22:53
Ostatni post: Jaski82
  Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane samp00 89 25,873 12-01-2020, 13:12
Ostatni post: Kukucz
  Czujnik temperatury wody i paliwa pokazuja tą samą wartość Drulw 4 2,299 05-07-2019, 21:01
Ostatni post: Drulw
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 32,091 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24
  PARCTRONIK - czujnik parkowania lysy-karll 27 20,490 01-11-2018, 23:31
Ostatni post: schak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości