Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domykanie szyb
#1
Witam,znajomy poprosił mnie o pomoc, a mianowicie szyby w jego samochodzie trzeba zamykać na dwa razy tak jakby działo jakieś zabezpieczenie (Seat alhambra 1.9 tdi 2000 rok)
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz




#2
I co nie ma pomysłów?
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz
#3
Może poprzedni właściciel zamontował dodatkowy moduł domykania szyb ? Z tego co wiem istnieje możliwość przerobienia mocowania tego modułu aby szyby domykała się kiedy:
1. Zamykasz samochód - zamykanie samochodu jedno przyciśnięcie przycisku na pilocie
2 Ryglowanie drzwi - zamykanie samochodu naciskając dwa razy przycisk na pilocie (nie da rady wtedy otworzyć samochodu od zewnątrz i wewnątrz)
Odpowiedz
#4
Widzę że temat zaczął się dawno, pozwolę się "podłączyć" - może został problem rozwiązany. Mam wydaje mi się podobny mankament: szyby otwierają się prawidłowo. Problem jest z zamknięciem przedniej szyby pasażera. Przy zamykaniu pokonuje ok. 2/3 swojej drogi i albo się zatrzymuje, albo całkiem się otwiera. Trzeba ponowić próbę i z reguły się wtedy zamyka prawidłowo, ale są przypadki że zamykam ją na 3 i więcej razy Smile. Latem ten problem występuje bardzo rzadko a zimą prawie zawsze. Ostatnio zaczyna to robić przednia szyba od strony kierowcy Sad Jeśli szyby zamykam z kluczyka (przytrzymuję kluczyć w zamku kierowcy lub pasażera w pozycji zamykanie - 90 stopni w prawo) szyby zawsze się zamykają - tak jakby wtedy nie działało jakieś zabezpieczenie, które nie pozwala zamknąć z przycisku. Jestem już tak zdesperowany w swojej niemocy Smile, że planuję wyprowadzić sobie jakiś dodatkowy przycisk z tego styku od funkcji komfortu i mieć możliwość zamknięcia grymaśnych szyb z wnętrza pojazdu w czasie jazdy - nie wiem tylko jak się zachowa reszta elementów, czy np. nie zgaśnie silnik Smile bo zadziała immobiliser.
Drzwi rozbierałem, wszystkie połączenia wydają się być nie poluzowane, mechanizmy starałem się nasmarować, ale nie dało to żadnego efektu. Kiedyś jak prawa szyba działała prawidłowo, porównywałem pobór prądu przez silnik prawej i lewej szyby - były na tym samy poziomie.
Proszę o pomoc.
Seat Alhambra '99, 1.9 TDI 110 KM, AFN
Odpowiedz
#5
prowadnice szyb wyczysc i nasmaruj jakas wazelina itp.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
Smarowałem silikonem w spray'u. W jakimś poście czytałem, że ten silikon pomaga na chwilę, a potem jest gorzej... jak się zrobi cieplej wracam do tematu.
Seat Alhambra '99, 1.9 TDI 110 KM, AFN
Odpowiedz




#7
czy rozbierales tapicerke i od wewnatrz smarowales te wazelina prowadnice gdzie szyba sobie chodzi?? i przy okazji przesmarowales mechanizm linkowy i sprawdziles w jakim stanie sa rolki plastikowe?? Mozna tez dokrecic srubki mocujace prowadnice bo zazwyczja sa luzne- taka przy padlosc vagów.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
szyba ma za ciężko i dlatego staje i cofa-sterownik "myśli " że szyba napotkała przeszkodę.
Odpowiedz
#9
Tapicerkę rozbierałem latem. To co zauważyłem "luźne" zostało dokręcone i jakby pomogło - ale do czasu. Smarowałem silikonem w sprayu. Przyszła zima i jest znów lipa. Jeśli chodzi o te plastiki, to nie wiem czy są OK. Teraz zimą będę musiał się przemęczyć, bo nie mam gdzie rozebrać, a pod blokiem nie będę zaczynał takiej roboty. Wczoraj lutowałem pod blokiem znów przewody przy tylnej klapie i trochę zmarzłem Smile
Czy chodzi o takie coś: http://allegro.pl/slizg-podnosnik-szyby-...92759.html - jeśli tak, to kupię i prewencyjnie wymienię.
Co do wazeliny - mam kupić wazelinę techniczną, czy lepiej coś innego?

Tak to wygląda, że ma za ciężko i działa zabezpieczenie. Czy to zabezpieczenie nie jest aktywne, jak zamykam "z kluczyka"? Bo wtedy idzie za każdym razem.
Seat Alhambra '99, 1.9 TDI 110 KM, AFN
Odpowiedz
#10
pryz domykaniu szyb z kluczyka zdaj sie nie jest aktywny uklad przeciazenia szyby i mozliwe ze wlasnie wtedy szuba idzie do konca. Chodzi oto ze jak wkladam kluczyk w zamek i przytrzymuje go na przekreceniu zamkniecia dluzszy czas to szyby sie domykaja- okej. Z tym z eraczje bezsensowne by bylo zebym jeszcze po tej czynnosci obchodzil auto i sprawdzal czy czasem ktoras szyba nie zrobila psikusa. Ten system komfortu domykania szyb by nie mial sensu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  spryskiwacze szyb przód i tył sarkrz 1 179 03-01-2024, 16:28
Ostatni post: Niemago
  Problem z elektryką szyb dar3k369 9 998 14-06-2023, 10:19
Ostatni post: wesol
  domykanie szyb z pilota xxxx 8 3,769 17-04-2022, 20:08
Ostatni post: kisand
  Niedzialajace blokowanie szyb i centralne camykanie z panelu kierowcy smithpl 3 889 17-10-2021, 11:14
Ostatni post: smithpl
  Domykanenie szyb pilot/kluczyk miggi_1980 2 1,317 08-07-2020, 10:00
Ostatni post: kalamb
  Dołożenie elektrycznie uchylnych tylnych szyb. xspeed99 12 3,422 05-04-2020, 01:06
Ostatni post: xspeed99
  Problem z panelem sterowania szyb wojtekk 2 1,224 03-02-2020, 21:10
Ostatni post: DDiablo
  Panel sterowania elektrycznych szyb - wymiana/zamiana Gajdzi 8 7,086 21-02-2019, 18:55
Ostatni post: tolus24
  Domykanie szyb, jedna się nie domyka sebamixx 5 1,590 18-07-2018, 20:32
Ostatni post: wesol
  Podłączenie podnośników szyb MK1 slawekk89 1 1,535 18-02-2016, 22:17
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości