Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GŁOŚNIKI - Oryginały, Zamienniki, DYSTANSE
#1
VW Sharan 2005r.
Maiłem okazję rozebrać tapicerkę tylnych drzwi, w zamyśle chciałem wymienić oryginalne głośniki, na głośniki ALPINE które w dają zdecydowanie więcej średnich tonów.
Okazało się, że oryginalny głośnik VW jest bardzo płytki (co zresztą nie jest nowością w Grupie VW) ze względu na szynę która biegnie w centralnej części otworu.
Głębszy głośnik ALPINE nie wchodzi.
Mam pytanie. W VW Golfie IV którego miałem wcześniej stosowałem dystanse które odsuwały głębszy głośnik od wnętrza drzwi w stronę tapicerki drzwi o ok. 3cm.
Moje pytanie jest następujące.
Czy ktoś z forumowiczów miał już do czynienia z tą sytuacją,
Czy ktoś wie jakie dystanse MAX wchodzą w drzwi bo jestem przekonany, że 3 cm będzie za dużo.
I jakiej głębokości głośniki MAX wchodzą w drzwi bez dystansu, a jakie po zastosowaniu dystansu MAX-ymalnego.
Jeśli nie będzie odpowiedzi, napiszę jak sam rozgryzę problem.
POZDRAWIAM.
Fajnie, że powstało forum KIERUNKOWE tego MODELU.
Odpowiedz




#2
Muszę Cię zmartwić. Zmieniałem u siebie z przodu (mam rocznik 2003) i stosowałem dystanse. Zamontowałem głośniki HERTZ DSK165. Mają głębokość montażową 61mm. Dałem dystanse. Sprzedawca miał tylko takie o grubości 8mm. Więc stwierdziłem, że dam po dwa na głośnik i NIE WESZŁY!!!Exclamation Więc dałem pojedynczo. O szybę nie zahacza i jest ok. Oczywiście całe drzwi wykleiłem wygłuszeniem. Zewnętrzną blachę i tą wewnętrzną z otworami. Oczywiście zakleiłem wszystkie otwory, dzięki czemu powstała zamknięta puszka. Do tego pod tapicerkę dałem taką tapicerską watolinę, żeby nic nie skrzypiało i żeby nie było żadnych "świerszczy"...

Dlaczego wybrałem HERTZ'e?? Szukałem czegoś w przystępnej cenie, o ładnym głębokim basie i dość wyraźnych tonach wysokich. Brałem też pod uwagę Helix DB 62.1. Te dwa modele uznawane są za najlepsze w tej klasie cenowej. Przesłuchałem obydwa w sklepie i obydwa brzmiały bardzo dobrze, ale...

Helix był łagodniejszy dla ucha. Jedwabna kopułka robiła swoje, lecz brakowało mi trochę agresywniejszych wysokich. Jeżeli ktoś lubi pełne brzmienie i bardzo wyrównane to polecam.

Natomiast co mnie urzekło w HERTZ'ach??

Po pierwsze wsłaśnie wysokie tony. Ostre i wyraźne "cykanie". Owszem, mogą być w dłuższej trasie męczące, ale mi to nie przeszkadza.

Po drugie Bas. Tutaj akurat przemawia efektywność. HERTZ ma 93dB, HELIX 91dB a to spora różnica i to słychać. Śmiem twierdzić, że założenie z przodu i z tyłu HERTZ'ów w wygłuszone drzwi i możemy sobie darować jakieś dodatkowe tuby i wzmacniacze. Oczywiście jeżeli chcemy posłuchać muzyki z basem, a nie stworzyć pomieszczenie do sprawdzania ciśnienia powietrza. Z tyłu mam jeszcze oryginalne głośniki VW i muszę powiedzieć, że jak przełączam przód <-> tył, to różnica jest kolosalna. Ale tam jeszcze nic nie robiłem.

Po trzecie zwrotnice. Są dodawane osobno do głośnika wysoko i niskotonowego. Dzięki temu można skorzystać z oryginalnej instalacji i nic nie przerabiać. Po prostu w miejsce oryginalnego głośnika dajemy zwrotnicę i zaraz za nią głośnik HERTZ.

Tylko proszę mi nie podnosić krzyku, że się nie robi na oryginalnej instalacji, tylko kładzie się nową i to minimum 2x2mm. Owszem, ale wtedy nie stosuje się głośników za 270zł za komplet i nie odtwarza się MP3 Big Grin A takie było moje założenie, że nie za drogo, a w miarę dobrze i 600 utworów pod ręką w zmieniarce Cool ...

Taki trochę wywód z moich własnych doświadczeń.

Aha. Wysokotonówki HERTZ'a spokojnie wchodzą w miejsce oryginalnych VW i jeszcze spokojnie mieści się zwrotnica.

No i żeby uściślić!!! Nie sprzedaję tej marki. Przekazuję tylko swoje subiektywne odczucia.
Odpowiedz
#3
Wlasne tez mialem zamiar wlozyc glosniczki dosc ciekawe. Trzymalem je wlasnie do sharana. Kupilem okazyjnie, graja miodzio ale glebokosc ich to nieco ponad 8 cm. Zmierzylemjakie max wejda bez dystansow wyszlo mi ze niecale 5,5 cm. Czy zalzenie dystansow 3 cm nie spowoduje ze tapicerka drzwi sie nie założy??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
Osobiście widziałem w Galaxy głośniki zamontowane do boczka drzwi. Odstają tylko tyle ile pierścienie. Może nie jest to idealne rozwiązanie, ale pozwala na zastosowanie głębszych głośników.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Thumbs Up Jakie głośniki w drzwi Sharan 2005r Tybur 94 45,370 22-05-2021, 14:07
Ostatni post: kalamb
  Głośniki z tyłu Sharan 2011 koleś 6 2,783 26-03-2021, 22:16
Ostatni post: koleś
  Jakie głośniki krzys-k2 6 1,874 22-05-2020, 22:20
Ostatni post: trzewik
  Głośniki Sharan - wymiana, demontaż boczków/maskownic Arturo_Sharan_Family 36 32,543 11-02-2019, 22:17
Ostatni post: tzr123
  jakie głośniki (wymiana) gumis252 6 2,110 26-08-2018, 21:13
Ostatni post: gumis252
  Nowe głośniki !!! Jakie wybrać? KarDob 10 3,931 27-12-2017, 21:44
Ostatni post: grzeczny_52
  Radio MCD i jego zamienniki pod komputer FIS Tybur 4 3,443 28-03-2015, 10:34
Ostatni post: Tybur
  Rdaio Sound 2 działa, a wszystkie głośniki nei działają, w czym problem ? Extremis 2 1,950 07-03-2015, 22:36
Ostatni post: Extremis
  Głośniki do caraudio Havan2002 1 1,913 16-12-2014, 16:08
Ostatni post: Osiah
  głośniki - tylne boczki janciownik 17 9,118 17-08-2014, 01:02
Ostatni post: Osiah

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości