Ocena wątku:
  • 8 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań przedzakupowych - proszę o porady
#1
Question 
Witam serdecznie Smile

Jest to mój 1 post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość jeśli napiszę coś nie tak Smile
Tak więc chce dołączyć do grona posiadaczy Szaronów Smile Niestety nie znam się na mechanice, stąd mam kilka pytań do Was Smile
Mianowicie chciałym kupić Szarana z lat 01-02 z silnikiem TDI. I tutaj pytanko do Was. Jaki polecilibyście? Na co zwrócić uwagę podczas oględzin auta?

Chodzi mi też po głowie 1.8 Turbo 150 KM, czy to dobry silnik?
Odpowiedz




#2
1,8 t super silnik na turbinie auto na gazie sekwencyjnym chodzi bardzo dobrze ,jednak moment obrotowy silnika 210nm mógłby być lepszy ,ale ogólnie fajnie jeżdzi na trasie pięknie płynie cicho i przyjemnie.silniki benzynowe ogólnie mają mniej przejechanych km .diesle z roczników co szukasz podchodzą większości pod 300tyś i więcej.osobiście w moim 1,8t 2002r jest.230tyś km. przed kupnem sprawdż sprzęgło,układ napędowy gdyz wysypują się wielokliny na półosiach i przeguby wewnętrzne.diesel hmm trzeba zwócic uwagę na te same elementy co w benzynie .diesel spalanie w trasie 6,5l w mieście ok 9l .lepsze zadowolenie z jazdy jest z jednostki 130KM .co do spalania gazu 1,8t trasa 11l miasto 13l.aaaa i zwróc uwagę na dość często padające uszczelki pod głowicą szczególnie w dieslu głównym objawem jest twardość węzy i wyrzucanie płynu ze zbiorniczka płynu.
Odpowiedz
#3
Hej to moze kup po liftingu czyli po 2003 roku jak znajdziesz to wstaw może ktoś zna to auto a jak b ędzie na końcu Polski to poproś może ktoś sprawdzi je dla ciebie ( oczywiście3 ty pokrywasz koszty) to umowa między wami.... ja tak zrobiłem i mam ładną Alhambrę... ;-).
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#4
bercik350 dzięki za wypowiedź Smile Odnośnie benzyny jeśli się zdecyduję to wyłącznie bez gazu i nigdy takowego nie zainstaluję. Zauważyłem też wlaśnie, że benzynki mają wyraźnie mniejsze przebiegi, ale...ojciec upiera się raczej przy dieslu Smile Dysponuję kwotą max 25 tys zł, a nie wiem czy w tej cenie znajde wersję TDI 130 KM. Jest to możliwe?

fotograf123 niestety nie jestem obeznany w temacie i nie wiem co wniósł lift w 2003 roku - niestety Sad Interesuje mnie, a właściwie nas Szaran wyglądający tak jak na poniższym zdjęciu

[Obrazek: Bez_nazwy_bmp_300x300_q85.jpg]

Nie wiem, czy tą właśnie wersje masz na myśli.
Odpowiedz
#5
oczywiście to taki model. możesz kupić wersję 115km wgrać nowego softa i auto jak rakieta.w cenie do 25 tyś można znaleść takie auto i tak jak pisałem wcześniej pamiętaj o bolączkach trojaczków po 2000r.i nie zapomnij sprawdzić czy chodzi dogrzewacz to takie ustrojstwo pod autem przed tylnym kołem wszystkie trojaczki tdi po 2000r je mają, w ,1,8t tego nie ma . przydatne jest szczególnie zimą bo zamarzniesz w środku a silnik bedzie wolniej łapał temperaturę.
Odpowiedz
#6
Nie chcę się bawić we wgrywanie nowego softu, gdyż się na tym po prostu nie znam Smile Chcę kupić i jeździć Smile Czy mógłbyś napisać jak sprawdzić, czy dogrzewacz działa? Jest jakaś " procedura " sprawdzania go?

Odnośnie 1.8 T. Czy wiesz może jak kształtuje się spalanie tego silnika?
Odpowiedz




#7
dogrzewacz ma czujnik na podszybiu który informuje o temperaturze na zewnątrz i bodaj poniżej 8 stopni na dworze uruchamia się dogrzewacz pod autem oczywiście jak jest sprawny i sprawna jest pompka obiegu .usłyszysz na pewno pracę tego urządzenia.co do spalania 1,8t to na długiej trasie i spokojnej jezdżie ok 7l w mieście to juz doi nieżle ok 13l.wiec sobie skalkuluj co wyjdzie taniej.ja jeżdze na gazie i nie narzekam .
Odpowiedz
#8
Jak dla mnie to zakup auta musi byc przy sprawdzeniu motorowni podpiety pod vaga i chociaż sprawdzenie podstawowych parametów jak doladowanie, wskazania przeplywki czy pompki. Inaczej to poprostu loteria na co sie trafi.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
Możesz zobaczyć moje spalanie w 1.8t od momentu zakupu http://www.motostat.pl/vehicle-stats/30885 .Dla mnie spalanie jest do akceptacji przy tych osiągach demonem prędkości może nie jest ale pozwala na spokojną jazdę Smile .
[Obrazek: icon3.png]
[url=http://vag-[...]]
Odpowiedz
#10
bercik350 czyli jak na dworzu będzie np +20 w dniu zakupu to nie ma możliwości sprawdzenia dogrzewacza?

wesol oczywiście, że w czasie oględzin trzeba będzie nad czymś takim pomyśleć Smile

empoli71 dla mnie też spalanie jest do akceptacji Smile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ATM 2.0 Benzyna - kilka pytań Mathek2019 26 9,300 11-03-2021, 13:53
Ostatni post: macino1987
Question Alhambra 2006r. 7v8 vs 7v9? -Kilka prostych pytań matade11 11 3,287 21-05-2020, 13:13
Ostatni post: wesol
  Proszę o diagnozę dziwny dźwięk. Krzysztof79 4 1,747 13-03-2018, 20:32
Ostatni post: Krzysztof79
  ADY sharan 2.0 96r. proszę o pomoc w doborze skrzyni pabian 3 1,542 07-06-2016, 19:13
Ostatni post: patys000
  Nie dziala ABS,pali sie kontolka prosze o pomoc. barney7 11 12,242 09-02-2016, 23:52
Ostatni post: maly1971
  prosze o pomoc z audi 1.8 benz Bogos 1 2,651 02-09-2013, 18:03
Ostatni post: Bogos
  Zanik obrotów-proszę o szybką odp. Krzysztoflon 1 2,210 20-10-2012, 10:49
Ostatni post: tomamar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości