Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 3.07
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp.
#51
od wczoraj mam ciemnosc w aucie , bezpieczniki dobre, szyby sie otwieraja centralny dziala , byly ze dwa spalone ale nie wiem od czego i tak nic nie dziala , gdzie szukac przyczyny ? kable w przelotkach ok , modul caly niby komfortu mam ten duzy bsi czy jak mu tam , nie pod fotelem tylko nad skrzynka bezpiecznikow ,
moje pytanie gdzie szukac przyczyny
Odpowiedz




#52
Ale nie świecą się wcale czy np. tylko jak się otwiera drzwi?
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#53
nie swieca sie wcale , ani w nogach , w bagazniku i w dach po otworzenie takze ciemnosc
Odpowiedz
#54
(23-06-2014, 22:21)rafikk87 napisał(a): nie swieca sie wcale , ani w nogach , w bagazniku i w dach po otworzenie takze ciemnosc
Obawiam się że moduł komfortu poszedł na spacer...
VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
Odpowiedz
#55
nie mam modulu pod fotelem ! to co ta skrzynka nad bezpiecznikami ??
Odpowiedz
#56
rafikk87 na tym forum znalazłem świetny schemat do naszych SGA. Na 5 stronie masz cały schemat oświetlenia. Jak dla mnie to padł przekaźnik nr 71 w module centralnej elektryki, ale bezpieczniej będzie wziąć miernik i przemierzyć wszystko wg schematu.


Załączone pliki
.pdf   sga99.pdf (Rozmiar: 3.24 MB / Pobrań: 4,553)
Odpowiedz




#57
ooo widzisz jak to dobrze pozniej zbacze , dam znac dzieki
dzieki za pomoc okazal sie winny bezpiecznik w BSI ten maly trzeci od gory , a teraz dziala wszystko
Odpowiedz
#58
Dzień Dobry.

Chciałbym prosić o pomoc przy usunięciu usterki oświetlenia kabiny w Sharanie z 03roku. Awaria przejawia się tym, że przepala mi się bezpiecznik 53 przy module komfortu. Po odłączeniu przewodu nr 3 wtyczki P3 w module, jest ok. Moduł podaje na ten pin +12V a przewód ten ma gdzieś zwarcie do masy, tak jak wtyczka lampki sufitowej, ma masę na wszystkich 3pinach. Przejrzałem wszystkie lampki oświetlenia wnętrza, oświetlenie lusterek, drzwi itp. również. Zdemontowałem masę tapicerki w poszukiwaniu zwarcia. W nadziei, że znajdę zwarcie na tym przewodzie zacząłem pruć wiązki ale zwątpiłem gdy przewód idąc od modułu ginie gdzieś za konsolą środkową.
Chciałbym zapytać o dwie rzeczy.
Czy wiecie może gdzie dalej idzie ten przewód. Może szukając dalej znajdę zwarcie.
Lub może potraficie mi powiedzieć gdzie w module jest pin +12V oświetlenia po przekaźniku, który gasi światło po zamknięciu drzwi, a gdzie jest permanentne +12V na oświetlenie? Wtedy może po prostu pociągnę instalację od nowa.

Proszę o każda pomoc.
Pozdrawiam Wszystkich.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#59
u mnie co chwile wywalało bezpieczniki od oświetlenia kabiny oraz oświetlenia deski, przycisków i tablicy rejestracyjnej przyczyną były poprzecierane przewody idące z klapy bagażnika do samochodu (po prawej stronie) szybkie lutowanie i izolacja załatwiło sprawę
Odpowiedz
#60
Witam
Rozwiązanie tematu z jazdą po nierównościach i zapalanie się oświetlenia wewnątrz lub "cykaniem" przekaźnika jest:
- Proszę sprawdzić wyłączniki w drzwiach zwłaszcza przód kierowca.
Miałem ten sam problem o okazał się że po kupieniu tego włącznika - podróbka - oświetlenie wariowało.
W gumkę włożyłem mały plastikowy kapselek o grubości 1 mm i wszystko się uspokoiło.
Po prostu włącznik miał za mały skok i się nie wyłączał "do końca" w czasie jazdy po nierównościach.

pozdrawiam
Karol


(16-02-2014, 12:21)pmirek3 napisał(a): Witam wszystkich.
Gdzie szukać usterki powodującej nie włączanie oświetlenia wnętrza po otwarciu drzwi, bezpieczniki sprawdzone są sprawne. Manualnie jest możliwość włączenia lampek. Podejrzewam że jest to wina modułu na który trafia sygnał z krańcówek drzwi, nie wiem tylko gdzie on jest. Moje auto to sharan 2004 po lifcie.

Witam
Mam ten sam problem w moim sharaniku.
Stało się to po , a właściwie w trakcie wymiany żarówek w podświetleniu licznika.
W trakcie podłączania kostek do licznika usłyszałem kilkukrotne włączenie i wyłączenie przekaźnika.
Od tego czasu nie mam automatycznego włączania się oświetlenia wewnątrz.
Moje podejrzenie to właśnie owy przekaźnik. Tylko gdzie go szukać, w skrzynce przekaźników go nie ma, może w samym liczniku.
Proszę o podpowiedź, bo zmrok zapada już o 16.00 i bardzo by się przydało oświetlenie po otwarciu drzwi lub wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki.IdeaIdeaSadSad

pozdrawiam
Karol
Piszę poprawnie po Polsku.

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa lewy kierunek Zajdelek 3 41 12-05-2024, 10:25
Ostatni post: wesol
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,725 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 122,482 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 617 15-10-2023, 08:21
Ostatni post: adrianb
  Alhambra tdi 2001 r pali mi bezpiecznik nr 3 5A merios16 13 6,175 28-08-2023, 14:14
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 824 10-09-2021, 14:31
Ostatni post: kalamb
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 938 04-09-2021, 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 8,064 10-04-2021, 16:17
Ostatni post: jasiug23
  Pomocy! Zgasło oświetlenie deski rozdzielczej Alhambra server92 5 1,656 22-01-2021, 01:52
Ostatni post: server92
  Oświetlenie schowka miggi_1980 3 1,383 18-06-2020, 15:31
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości