Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reflektory MK2 - czy da je się rozpołowić?
#1
Witam

Zastanawiam się czy przednie lampy od MK2 da się rozpołowić i wyczyścić, mam w nich sporo brudu + owady itp.
Poprzedni właściciel po wymianie żarówek nie zamontował osłony od środka.
Sharan 2002 1.9 TDI AUY Carat Anglik
Corrado VR6 1994 Anglik
Corrado VR6 Storm 1995 Anglik
Corrado VR6 1995 Japonczyk
Odpowiedz




#2
Da się. Możesz podgrzewać czymś, ale chyba łatwiej do piekarnika na trochę i dopiero próbować Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#3
tak da sie. Chyba juz o tym pisalem gdzies ze tzw metoda hutniczą. Rozgrzewasz piekarnik w domu do 180-190 stopni.Wylaczasz grzanie tego piekarnika( grzalka ma jzu sie nie zalaczyc) i wkladasz lampe do piekrnika. Czekasz ze 4-5 minut az lampa nabierze temperatury od tego piekarnika i wyciagasz ja i ładnie ja rozklejasz/rokladasz na czynniki pierwsze. Dobrze przed ta operacja powyciagasz zarowki i spinki ca sa na krawedziach. Skladanie tak samo.
Ni ewolno tylko wlaczac grzania piekarnika jak lampa jest w srodku!
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
(17-02-2013, 22:00)wesol napisał(a): Ni ewolno tylko wlaczac grzania piekarnika jak lampa jest w srodku!
Tylko się może przytopić delikatnie Big Grin
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#5
ale patent, spróbuje
wsol - piszesz że składanie tak samo, tzn że po złożeniu mam do piekarnika wsadzić na 5 min?
Sharan 2002 1.9 TDI AUY Carat Anglik
Corrado VR6 1994 Anglik
Corrado VR6 Storm 1995 Anglik
Corrado VR6 1995 Japonczyk
Odpowiedz
#6
(17-02-2013, 22:19)derbik napisał(a): ale patent, spróbuje
wsol - piszesz że składanie tak samo, tzn że po złożeniu mam do piekarnika wsadzić na 5 min?

Nie no Smile Musisz skleić, najlepiej myślę klejem do szyb.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#7
Tak, skladasz lampe tak troche nie musi sie zlozyc calkowicie. W tym czasie grzejesz pusty piekarnik do tej temp( ja nawet nastawialem i 200 stopni), wylaczasz piekarnik i wkladasz lampe by odebrala cieplo z piekarnika- nagrzala sie. Wyciagasz taka lampe cieplo, sciskasz dookoła i mas zjuz okej. Nic nie cieknie, nie paruje- jak nowa. Tak robilem lamy w kilu markach. oplach mercach itp.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
Czyli to jest na zasadzie zamknięcia hermetycznego? Bo szczerze, to dobrze że to napisałeś, bo nikt o tym na necie nie wspominał (albo ja nie czytałem tego).
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#9
Zadnych klejow do szyb i innych silikonów bo jak cos upaprasz w srodku lub bedziesz chcial rozebrac kiedys lampe to juz tylko mlotkiem sie da.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Jak pisze wesol, żadnych sylikonów i klejów. Po wykonaniu prac, wkładasz do piekarnika i znów podgrzewasz, potem ściskasz i działa. Robiłem tak dwa miesiące temu i nic się nie dzieje.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Reflektory xenon na zwykłe cezary 9 3,154 23-07-2017, 19:56
Ostatni post: szybki83

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości