Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharan MK I FL - Dogrzewacz - po odpaleniu kopci
#1
Od paru dni szwankuje mi dogrzewacz po odpaleniu kopci jak nie wiem tak jak było w paru postach na forum polecane wyciągnąłem bezpiecznik nr 12 i co ku mojemu zdziwieniu piec odpalił a nie powinien i mało tego bez kopcenia Confused
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz




#2
Pod koniec jesieni w listopadzie 2013 miałem podobny objaw. Temperatura zaczęła spadać, dogrzewacz podejmował próby włączenia się i strasznie kopcił po czym wyłączał się. Przez przypadek okazało się, że mam niedaleko warsztat naprawy klimy i dogrzewaczy. Wyjąłem dogrzewacz (musiałem wymienić jeden przegnity pin we wtyczce dogrzewacza) i zawiozłem do warsztatu celem sprawdzenia. Okazało się, że było zasyfione sitko, przy okazji wymienione zostały uszczelki i skasowane błędy (dogrzewacz podejmuje kilka prób, sprawdza poprawność wszystkich elementów w układzie, m.in. pompka paliwa, cieczy, świeca, wentylator itp. ) i jak coś nie zadziała wpada w blokadę. Przy odbiorze mechanik polecił sprawdzić czy dodatkowa pompka obiegu cieczy na podszybiu jest sprawna. U mnie okazało się że działa ale sporadycznie (czyli jak lekko ją uderzysz i zaczyna działać to oznacza że szczotki do wymiany). Dość łatwo się wymienia, gorzej ze złożeniem, gdy są nowe szczotki, trzeba sposobem i uważać by nie połamać szczotek-nic na siłę. Bez pompki też odpali, tylko jak złapie temperaturę to się wyłączy, gdy dodatkowa pompka nie działa. Pompka działa, słychać ją po wyłączeniu silnika, chodzi jeszcze kilka minut...
Odpowiedz
#3
No wiem że trzeba posprawdzać to i tamto mi chodzi o to że wyjąłem bezpiecznik od sterownika podgrzewacza a on sie dalej załaczał ale to juz mniejsza z tym rozłączyłem czujnik na podszybiu i jest spokój a reszte latem sie wezme na spokojnie za niego
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz
#4
(08-03-2014, 22:31)Krzysku napisał(a): No wiem że trzeba posprawdzać to i tamto mi chodzi o to że wyjąłem bezpiecznik od sterownika podgrzewacza a on sie dalej załaczał ale to juz mniejsza z tym rozłączyłem czujnik na podszybiu i jest spokój a reszte latem sie wezme na spokojnie za niego
Krzysiu trochę to dziwnie piszesz. Na pewno to ty ten dobry bezpiecznik wyjąłeś ?? w cuda nie wierzeAngel
Odpowiedz
#5
No właśnie dobry wyciągłem i liczyłem z tymi dwoma co ich nie ma od lewej strony czyli pierwszy i dziesiąty zgłupiałem troche i odłączyłem czujnik. Według rozpiski co jest na forum bezpiecznik ten jest 30A w momencie kiedy jest funkcja coming home którą posiadam i która nadal działała po wyjęciu bezpiecznika sam już nie wiem może ja coś rzeczywiście zle robie ale liczyć to umiem a już na pewno do 12
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz
#6
Spróbuj wyjąć 24 Tongue
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




#7
(08-03-2014, 22:58)Bogos napisał(a):
(08-03-2014, 22:31)Krzysku napisał(a): No wiem że trzeba posprawdzać to i tamto mi chodzi o to że wyjąłem bezpiecznik od sterownika podgrzewacza a on sie dalej załaczał ale to juz mniejsza z tym rozłączyłem czujnik na podszybiu i jest spokój a reszte latem sie wezme na spokojnie za niego
Krzysiu trochę to dziwnie piszesz. Na pewno to ty ten dobry bezpiecznik wyjąłeś ?? w cuda nie wierzeAngel

Moze masz postojówkę z dodatkowym akumulatorem?

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#8
ja też wyjałem bezpiecznik nr 12 jak Stefano radził i dogrzewacz odpalił... też mam coming home, ale nie sprawdzałem czy działa
sharan 2004 po lifcie czyli model 2005
wie ktoś o co chodzi?
Odpowiedz
#9
Postojówke moge mieć z uwagi na ten czujnik na szybie i podejrzenie że była odpalana z pilota którego i tak nie mam a akumulatora osobnego też nie ma no chyba ze został zdemontowany. Pytanie do Stefano po czym poznać jeszcze czy jest postojowe założone żadnego zegara w środku nie ma.
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz
#10
Mam pytanie jak wykonać test wiatraka i pompki dogrzewacza vagiem.
Po letniej przerwie podpiąłem czujnik temperatury który wczesniej włożylem do zamrażalki na 5 minut i ku mojemu zdziwieniu piec pięknie odpalił szarik się zagrzał do 85 stopni i piec zgasł a następnego dnia już nie było tak kolorowo zaczął znowu kopcić jak lokomotywa czy może to byc czujnik walnięty? jutro sprawdze jeszcze raz tym sposobem ze zmrożeniem go a i jeszcze jedna sprawa podpiąłem vaga i nie pokazało mi błędów na piecu a połączył się z nim i nie wiem co teraz b wydaje mi się że jest zablokowany bo już nie startuje a błędów nie ma ktoś przerabiał taki problem.
VW SHARAN 1,9 TDI 115KM AUY 2003 r.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,079 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 465,905 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,905 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,849 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,616 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,313 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,499 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania Hubert111 126 25,210 01-03-2018, 22:58
Ostatni post: mamwi
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,467 20-12-2017, 11:51
Ostatni post: wesol
  Webasto / dogrzewacz jak działa dper20 29 15,882 22-01-2017, 14:58
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości