Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siedzenia i hak a przerejestrowanie.
#21
co za nieuki siedza tam w tych skp. Masakra. SGa nie ma siedzen na stale wiec nie musi ich miec do tego by byc 7 osobowym. TO nie jest tak jak w gofie czy innym autku gdzie siedzenia sa przytwierdzone polaczeniami stalymi typu śruby itd.
Nie ma potrzeby posiadania wszystkich foteli by to auto bylo 7 osobowe. Jesli sa mocowania w podlodze pod 7 foteli oraz sa tez pasy to juz to auto ma podstawe do rejestracji na 7 osob.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#22
Widac koledzy to zalezy od checi diagnosty,mi pokazał na jakims druczku których oni muszą sie trzymac ze do zmiany ilosci miejsc musi byc papier z aso to jest jak z instalacją gazową w aucie mozna sobie zamontowac samemu ale aby wbic w dowód trzeba miec papier od mechanika który go zakładał i jest do tego upowazniony.Ale z ciekawosci podjade jeszcze do dwóch pobliskich skp i popytam.
Odpowiedz
#23
jak w hondzie crx wyciagnalem tylnia kanape i wstawilem rollbar to eg przepisow trzeba przerejstrowac auto na 2 osobowe - kanapa tez nei byla na stale jak widac wiec analogicznie jest z fotelami w sharanie pewnie. trzeba pokazac diagnoscie jak te 7 foteli jest zamontowanych zeby sobie "ocenil" czy jest ok. tez mam 6 foteli i musialem pozyczac 7my zeby zarejestrowac na 7 auto.
Odpowiedz
#24
nie chodzi oto co aktualnie jest w aucie. Kanapa nie jest na stale to nie oto chodzi ze nie jest przyspawana. Nie mozna zrozumiec ze na stale to chodzi o system montazu jak w fotelach w SGA itp.

Skoro wyciagnales fotele i wstawiles klatke to mozesz tez chyba spowrotem wrócic do tego stanu. Poporostu aktualnie nie mozesz wiezc tej ilosci pasazerów i tyle. Jak sobie wyciagne fotele w golfie bo bede wiózł pralke to tez mam do teog celu jechac i przerejestrowac auto na 2 osoby??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#25
Wesoł , problem polega w naszym prawie. SGA jest fabrycznie 7 osobowy i powinno z automatu byc tak rejestrowane. No ale po co ja można potem znowu kase wsiąść za wbicie kolejnych foteli;-0
Odpowiedz
#26
Wiesz jak sie diagnosta uprze to go nie zmusisz i ci nie podpije ani papieru nie wystawi. To z emam znajomosci na SKP i zarejestruje nawet anglika bez przekladki to inna para kaloszy gdzie to z prawem nie jest zgodne.

wg prawa sga powinno byc z automatu rejestrowane na 7 osób jest jako osobowe a nie jakas wersja do przewozu pieniedzy tzw bankowóz czy inne dziwadlo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#27
Słuchajcie nie ma czegoś takiego że sga jest fabrycznie 7 osobowe, każde auto jest konfigurowane pod konkretne zamówienie. Jak by tak wszystkie miały być 7 osobowe to pasy wszędzie powinny być zawsze a w przypadku środkowego fotela jest problem. Generalnie wyciągamy wszystkie stołki i oprócz środkowego nie ma pasa. Dalej jak by tak wychodziły fabrycznie 7 osobowe to mocowania powinny być wszystkie do foteli cały czas a jak ktoś zamawia 6 to ma wsadzone zaślepki. To że nasze sga mają możliwość przewiezienia 7 osób to nie znaczy że z automatu są 7 osobowe. Nie wiem czy widzieliście toyote picnic [...], tam nie było pasów z tyłu i nie było miejsca aby je zamontować, w tapicerce drzwi nie było klamki i otwierania szyb. A w drzwiach była szyba.....
To samo tyczy się wszelkiej maści vw transporterów, przecież buda t4 przeszklona to jak by nie patrzył 9osób więc każdy transporter może być z automatu 9 osobowy....


był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#28
Jako że miałem też T4 to powtarzam tam są siedzenia przykrecane na śruby. Sga ma na zaczepy. To jest ta różnica.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
W takim razie na przykładzie wszystkich 6 osobowych sga mogę stwierdzić że sga z automatu nie jest 7 osobowe, ponieważ w modelach 6 osobowych nie ma szyn montażowych więc auto nie jest przystosowane do montażu fotela w zaczepy.
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#30
W moim przypadku diagnosta powiedział żebym pożyczył od kogoś fotele, przyjechał na diagnostykę a oni wystawią papier odpłatnie oczywiście, później zmiana dowodu i finito. W briefie miałem na 5 osób, ale pasy fabrycznie przy słupkach są.
Na chwilę obecną mam w dowodzie na 5 osób a 6 siedzeń, ale jeszcze nikt się do mnie nie przyczepił
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości