Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęgło
#1
W weekend przekroczyłem magiczny przebieg 200 000km i od razu pojawił się problem, a mianowicie pedał sprzęgła wpadł w podłogę. Dokładnie skok sprzęgła był bardzo mały i w czasie jazdy mogłem zmieniać biegi. Problem był gdy zatrzymałem samochód. Wyciągnąłem ten pedał ręką i sprzęgło działa jak dawniej. Podejrzewam, że to wysprzęglik się kończy. Pytanie jaka żywotność jest tych sprzęgieł? Czy taka sama jak w 1,9TDI czyli coś koło 200k km? Czy ma sens wymiana samego wysprzęglika czy raczej celować już w całe sprzęgło?
Odpowiedz




#2
Po zwakeniu skrzyni bym oceniał co trzeba wymienić a co nie. Cieknie ci płyn tam na dole pod skrzynią? Bo może jeszcze być pedał sprzęgła w zasadzie pompka sprzęgłowa dziabnieta.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Sprawdzę dzisiaj. W sumie jakby wysprzęgnik padł to bym już chyba tego pedału nie wyciągnął?
Odpowiedz
#4
Nie, czemu tak uważasz. W każdym przypadku czy pdnie pompka sprzęgła czy wysorzeglik może być tak że da się jeździć jeszcze nwet dość długo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Nie widzę żadnych wycieków. Płynu nie ubyło, więc może pompka. Na razie obserwuję czy się powtórzy.
Odpowiedz
#6
Pompka.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz








Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sprzęgło grzenia 1 899 20-04-2021, 13:52
Ostatni post: Krystian_Kristi
  Sprzęgło LuK Grzechu P 4 1,328 21-02-2021, 22:38
Ostatni post: Grzechu P

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości