Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterownik dogrzewacza da się naprawić.
#1
Thumbs Up 
Jestem tu nowy, ale mogę się podzielić doświadczeniami, bo jestem w posiadaniu Sharana od prawie 4 lat.
No i właśnie ze swojego doświadczenia wiem, że częstą bolączką Sharana jest dogrzewacz, a dokładniej jego elektronika (sterownik).
Ja przechodziłem przez to dwa razy.
Za pierwszym razem przy awarii sterownika zakupiłem cały używany piec na allegro, który niestety strasznie dymił przez kilka miesięcy, aż w końcu też wysiadł.
Ceny na allegro tak poszły w górę, że za drugim razem postanowiłem coś pokombinować i pomimo wielokrotnych zapewnień, że sterownika nie da się naprawić, gdyż jest zalany w masie plastycznej znalazłem firmę ML serwis z Rzepina, która go z niej uwalnia, naprawia i na powrót zalewa.
Naprawa kosztuje 350 zł, ale się opłaca. Po naprawie sterownika piec działa jak należy i co najważniejsze wcale nie kopci. Naprawę można zlecić na odległość ja jestem z pomorza wysłałem do nich zdemontowany piec, a po kilku dniach miałem go już z powrotem.
Polecam wszystkim, którzy się zastanawiają nad zakupem używanego piecyka, bo to się nie kalkuluje no chyba, że za jakąś rozsądną cenę.
Odpowiedz




#2
Fajnie że napisałeś otym, a unas na forum jest kolega ze Stalowej Woli który też naprawia taki sterownik i daje gwarancje.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#3
Myślę, że takich informacji powinno być jak najwięcej. Im większa konkurencja tym niższe ceny. Oto chyba nam chodzi, żeby auto było sprawne, a naprawa nie kosztowała krocie.
Dwa lata temu miałem problem z wentylatorem chłodnicy, który pracował non stop po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Auto było w kilku warsztatach nawet renomowanych Service Bosch. Kilka razy wszystko było rozbebeszane, sprawdzane przekaźniki itp. nawet wentylator był wymieniony bo było podejrzenie, że moduł w nim siadł, ale nic to nie dało. Po kilku miesiącach auto trafiło do elektronika, który 3 dni siedział w wiązkach mojego auta, aż znalazł. Wjednym miejscu była przetarta wiązka, co powodowało zwarcie do masy. Oczywiście gość był sprytny i nie powiedział mi, gdzie to było, bo wie do czego służą fora internetowe tym bardziej, że w miejsce to ponoć jest bardzo podatne na przetarcia wiązek, więc liczy na to, że jeszcze nie raz na tym zarobi.
Nie będzie już musiał 3 dni nad tym ślęczeć, ale kilka stówek znowu zarobi.
Do czego zmierzam - im więcej takich informacji w necie tym miejsze wydatki, co prawda nie znam szczegółów, ale gdybym wiedział o tym, że powodem jest przetarta wiązka nie musiałbym kupować i wymieniać wentylatora i błąkać się z warsztatu do warsztatu.
Odpowiedz
#4
U kolegi na pewno będzie taniej niż ty zapłaciłeś sam naprawiałem.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#5
I zależy co (który sterownik) bo mojego nie było sensu robić bo kwestią czas jest ponowna naprawa.
Wymieniłem na sprawdzony i działa. Mam nadzieję że kolejne lata też będzie.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demontarz dogrzewacza bialekmleko 4 1,136 16-07-2022, 00:20
Ostatni post: Stefano
Question Dymienie z dogrzewacza ENDRJU222 195 126,931 22-10-2021, 20:39
Ostatni post: gumis252
  wpięcie oryg. sterownika z pilota do dogrzewacza? m-blue 6 3,413 26-03-2020, 16:22
Ostatni post: wesol
  Sterownik D5Z-F - wartości elementów rysiekr 1 878 22-11-2018, 20:54
Ostatni post: kalamb
  zapach spalin od dogrzewacza. daneczek76 30 19,229 11-03-2018, 18:28
Ostatni post: wesol
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,974 21-09-2017, 23:57
Ostatni post: Stefano
  Zegar sterujący dogrzewacza-działanie/problemy wgali 9 6,085 22-07-2017, 21:24
Ostatni post: manfred12a
  Upgrade dogrzewacza do postojowego (D3WZ) maciek-basia 56 44,464 15-02-2017, 01:46
Ostatni post: brratek
  pompka paliwa dogrzewacza marcorp1 62 19,358 23-10-2016, 21:41
Ostatni post: jacekzukowo71
  swieca dogrzewacza d5w z neus001 6 3,168 13-02-2016, 23:49
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości