Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tempomat - nie działa
#1
Witam, szukam pomocy aby naprawic nie dzialajacy tempomat w sharanie AFN z 2000ego, wymienilem skrzynie automatyczna na manuala, w zasadzie wszystko oprócz tempomatu juz dziala , podczas jazdy i diagnozy vagiem brak jest predkosci w bloku pomiarowym. przyciski i pedaly reaguja poprawnie, instalacja zostala troche przerobiona. zastanawiam sie czy ECU powinien byc przeprogramowany aby pokazywal predkosc w vagu. czy ktos mial podobna sytuacje z ktora sobie juz poradzil?? prosze o pomoc fajnie bylo by miec tempomat
Odpowiedz




#2
przy akumulatorze są dwie wtyczki czarny kabel musisz połaczyc z czerwonym, czarny to od tempomatu czerwony to +
Odpowiedz
#3
kostki znalazlem i po podlaczeniu czerwonego z czarnym wszystkie kontrolki na liczniku sie zapalily. jest tam jeszcze czrny z zielonym pakiem i czarny z niebieskim paskiem, moze to ktoeys z nich??
Odpowiedz
#4
ten cienki czarny z zielonym paskiem
Odpowiedz
#5
Witam, polaczylem te przewody ale tempomat dalej nie smiga. Zastanawiam sie czy problem nie tkwi na samym poczatku mojej przerobki. Mam wypiety przekaznik 175 i tam zrobione polaczenie na zwyklym przekazniku abym mogl auto odpalic. Reszta przewodow jest niepodlaczona. Myslisz ze moze miec to wplyw?? Posiadasz moze informacje jak to powinno byc prawidlowo podlaczone zaczynajac od poczatku?
Odpowiedz
#6
robiłem to chyba ponad rok temu w przekazniku łączysz piny 6 i 8 ze sobą ( gruby RED i cienki RED/BLK) i auto pali normalnie bez czujnika w skrzyni, co do świateł wstecznych to piny 5 i 4 ( BLK/BLU) wyprowadzasz do czujnika w skrzyni.Ten czarny z zielonym podłaczyłem do plusa czerwonego.
po tym musisz zmienic kodowanie licznika z automatu na manual
Odpowiedz




#7
kodowanie licznika zmienione mam juz , zmienilem tez kodowanie w silniki zeby wiedzial ze to jest manual nie automat, zaczal widziec wtedy pedal sprzegla ktory domontowalem. zamienilem przekaznik 175 na inny zwykly przekaznik ktory laczy czerw i czerw/czarny sygnalem jest cienki czerw/czrny. tak ze tu mamy tak samo. aktywowalem tempomat ale nadal sie opiera bo w blokach pomiarowych nie widzi predkosci , przyciski manetki dzialaja wiec chyba tylko z ta predkoscia jest problem .
Odpowiedz
#8
Star 
mam problem z tempomatem i teraz nie wiem czy nie umiem go po prostu włączyć czy nie działa proszę o podpowiedź jak to się uruchamia chodzi o alhambrę 1,9 tdi 2002r.
Odpowiedz
#9
1. Włączasz tempomat, czyli przesuwasz przełącznik w pozycję wł (od kierownicy). Na desce pojawi się kontrolka włączonego tempomatu
2. Rozpędzasz auto do zadanej prędkości i wciskasz na manetce "SET"
3. Puszczasz gaz i jedziesz ze stałą prędkością.

Każdorazowe wciśnięcie sprzęgła lub hamulca - wyłącza tempomat.
Aby przywrócić poprzednią prędkość, naciskasz na manetce guzik "RESUME"

That's all folks Smile

Pozdrawiam
Mareceq
VW Sharan Family
2003 r.
1.9TDI AUY
Odpowiedz
#10
Wlacza Ci sie kontrolka na liczniku?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działa lewy kierunek Zajdelek 3 41 12-05-2024, 10:25
Ostatni post: wesol
  centralny zamek nie działa z pilota evand 60 23,741 21-04-2024, 14:36
Ostatni post: Stefano
  Nie działa podnoszenie szyby adrianb 7 618 15-10-2023, 08:21
Ostatni post: adrianb
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,848 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  Tempomat i predkosciomierz qnik33 0 445 24-02-2022, 15:14
Ostatni post: qnik33
  sharan 1,8T AJH nie działa wentylator potrzebny schemat podłączenia wentylatorów Guma 2 939 04-09-2021, 11:50
Ostatni post: Guma
  Parktronik nie działa dadi 16 8,070 10-04-2021, 16:17
Ostatni post: jasiug23
  Nie działa tempomat i zmiana funkcji komputera Gutecky 3 1,291 09-03-2020, 15:43
Ostatni post: kalamb
  2.8 vr6 - Tempomat - schemat podłączenia marcin1621 2 1,337 07-03-2020, 15:58
Ostatni post: koleś
  Oświetlenie wnętrza - nie działa/przepala bezpiecznik, schematy/rozpiska itp. andreek01 151 52,800 14-02-2020, 23:29
Ostatni post: pawelostry1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości