Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czujnik maski instalacja
#1
Witam
Pytanie do kolegów którzy mają takowy zainstalowany

czy jesteście w stanie podać gdzie wpięte są kabelki czy w kompie w komorze czy gdzie indziej??
przekładałem licznik na full fis i wywala kontrolę oleju
co 1500km muszę rozłączać aku i kasuje wszystkie ustawienia a to denerwujące kupiłem czujnik wtyczkę ale za cholerę nie mogę namierzyć gdzie to wpiąć w układ
Odpowiedz




#2
Palca sobie nie dam uciąć ale wydaje mi się (kiedyś ten czujnik demontowałem), że wiązka idzie bezpośrednio do ECU.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#3
Tak podejrzewam tylko pod które piny , wiem że ten czujnik odpowiada tylko za info do kompa że została otwarta maska gdy wyświetla się info o kontroli poziomu ale jak mam ponownie wszystko ustawiać i zapisywać po odpięciu klemy to aż mnie trzęsie .Poczekam może któryś z kolegów będzie wiedział
Odpowiedz
#4
zawsze wydawalo mi sie ze ten czujnik daje sygnal na licznik ale nigdy nie zaglebialem sie w schematy od tego. Maciek-Basia powinien wiedziec co i jak.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
No ale co tam masz ustawiać po odpięciu klemy?
Zegar...
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#6
Mam dość zmienione auto względem serii więc zegar,tylne monitory dvd,radio ,webasto ,serwisy,pamięć radiopowiadamiania itp jest tego troche dla tego tak usilnie szukam
Odpowiedz




#7
Witam.

Jeśli chodzi Sharana MKI FL z silnikiem AUY, to od wł/wył otwarcia maski, a tak naprawdę to jest to wł/wył oświetlenia komory silnika i alarmu fabrycznego, odchodzą dwa przewody, brązowy do masy i brązowo-czarny potem zmieniający się w brązowo-biały wchodzący do zielonej wtyczki i pin-u 22 zegarów ale czy w Galaxie jest tak samo, to sobie ręki nie dam uciąć, musisz podpiąć czujnik i sprawdzić.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Witam
Dziś sprawdziłem wtyczkę i PIN 22 jest zajęty zgodnie z opisem poniżej ,trochę mam stracha aby tak na pałę podłączyć ,ja na pewno podświetlenia pod maską nie mam, poczekam może ktoś jeszcze się wypowie kto posiada taki lub podobny rocznik auta jak ja. Opis wtyczek w załączniku



Załączone pliki
.txt   licznik galaxy mk2 fl.txt (Rozmiar: 3.09 KB / Pobrań: 16)
Odpowiedz
#9
Witam.

Pamiętaj, że tu chodzi o pin 22 zegarów, a nie we wtyczce ale to i tak nie zmienia faktu, że jest on u Ciebie obsadzony i znając życie to pewnie wtyczką niebieską czyli kontrolką płynu chłodzącego, bo w Fordzie lubi być zamienione miejscami więc nie ma sensu tam podłączać i sprawdzać czegoś innego. Musiałbyś poszukać na necie albo zapytać u kogoś kto ma dostęp do wszystkich schematów tego modelu, bo albo te zegary nie mają obsługi tej funkcji albo idzie np. przez centralną elektryką bądź ECU. Ewentualnie znaleźć kogoś kto ma taki włącznik zamontowany pod maską. Możesz też zapytać na forum elektrody, jest to największe "skupisko" elektryków z wiedzą i dostępem do schematów.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Witam zegary i podłączenia są takie same jak w szariku ja zmieniłem licznik na taki z pełnym fisem właśnie z sharana ma 6 wskaźników poradziłem sobie ze wszystkim oprócz tego, szczerze to nawet nie wiedziałem że taka funkcja jest dopiero jak się wyświetliło zaczełem się tym interesować i okazało się że jedyną opcją jest odpięcie klemy co skutkuje wykasowaniem info ,ale od razu kasuje inne ustawienia.Po poszukiwaniach doczytałem że odpowiedzialny za skasowanie informacji jest czujnik maski który podczas otwarcia klapy daje sygnał że niby kierowca skontrolował poziom oleju ,po zamknięciu maski pojawia się po przejechaniu w moim przypadku 1500km u innych osób inaczej po 1000 ,i zdarzało się po 500 .Wiem że w rocznikach po fl już nie można zainstalować lampki i czujnik jest tylko do obsługi alarmu jak ktoś posiada i od skasowania info o kontroli oleju
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  czujnik temperatury oleju rodzynek 1 549 10-07-2022, 13:41
Ostatni post: wesol
Video Gdzie znajduje sie czujnik przyspiedzenia ESP smithpl 3 3,233 17-09-2021, 00:37
Ostatni post: kalamb
  Czujnik parkowania - padły wszystkie na raz? DanielWroclaw 12 2,558 28-07-2021, 11:32
Ostatni post: Spinacz
  Czujnik F270 kalamb 0 599 15-02-2020, 14:44
Ostatni post: kalamb
  945 czujnik zdeżenia g190 zwarcie do masy Jaski82 0 686 28-01-2020, 22:53
Ostatni post: Jaski82
  Czujnik/wskazania temperatura zewnętrzna - wszystko co z tym związane samp00 89 25,885 12-01-2020, 13:12
Ostatni post: Kukucz
  Czujnik kąta skrętu G85 toomekk24 50 47,703 19-08-2019, 18:36
Ostatni post: Endriuszka
  Czujnik temperatury wody i paliwa pokazuja tą samą wartość Drulw 4 2,301 05-07-2019, 21:01
Ostatni post: Drulw
  Instalacja/montaż/dołożenie czujników parkowania. Rakus 15 3,498 12-05-2019, 13:15
Ostatni post: tolus24
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 32,099 10-05-2019, 21:50
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości