Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czujnik położenia wału vr6 AAA
#1
witam jestem nieszczęśliwym posiadaczem sharanika vr6 sytuacja wyglądała tak czasami miał kaprysy i nie odpalał ale kilkaktrotne próby odpalenia pomagały z czasem było coraz gorzej próby odpalania doprowadzały do rozladowania akumulatora ale na pych odpalał czasmi z rozrusznika tez sie udawało ale rzadko wiec pojechalem na kompa diagnoza czujnik położenia wału korbowego w czwartek zamówiłem czujnik uzywka na alledrogo a w sobote auto calkiem umarło.Dotarł czujnik wymiana takie same objawy wiec kupilem nowy ze sklepu wymiana i kupa dalej nie pali pytanie jest takie co jeszcze moze go boleć czy jest jeszcze jakaś pierdułka co miesza jakiś przekaznik lub bezpiecznik od czujnika
Odpowiedz




#2
nie ma mozliwosci by na kompie ci pokazalo ze czujnik walu jest dziabniety. Jedynie co mo epokazac ze nie widzi obrotów z czujnika wału. Jakbys miał kinetowi naprawiac auto i wcisnalbyś klientowi taki nowy czujnik to wierz mi ze nie zaplacilby ci za ten czujnik nawet zlotówki jesli sie okazuje ze to nei ten czujnik. Pierwsze co to powiniens sprawdzic wiazke od samego czujnika do kompa silnika. Po drugie po stacyjce idzie przekaznik zalaczajacy prad do ECM i calej reszty i tez podobne bedą problemy z autem. Jelsi silnik nie odpala to wtedy trzeba go podlaczyc pod koma i obserwowac co sie dzieje. Jelsi nie bedziesz mogl sie polaczyc kompem z silnikiem przy takiej opcji braku odpalenia silnika to wiadomo ze wina stoi po stronei zasialania ECM. Takze wchodzac w sterownik silnika i krecac rozusznikiem pryz dobrym aku tez bedziesz widzial co pokazuja czujniki wala i wałków rozrzadu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
wiązka wygląda na to ze jest w dobrym stanie nie widać przetarć ani pęknięć na izolacji całej wiązki,sprawdzałem tez prądy na kostce do czujnika to w zależności jak podpinałem to na włączonym zapłonie było 1.5 volt w sprawie vw jestem świeży naświetl mi temat o tym przekaźniku po stacyjce i czy odłączenie kabla od imo wyłączy go czy zablokuje bo tez imo podejrzewam jakie parametry ma mieć czujnik wałka bo przy okazji też go sciągnołem i chcę go sprawdzić a na kompa muszę 20 km go holować
Odpowiedz
#4
tak sie nie sprawdza wiazki ani czujnikow. Nei sprawdz aie napiec bo to nic nie daje. Masz sprawdzic ciaglosc przewodów od czujnika do ECM oraz czy te przewdy nie maja zwary miedzy soba czy tez zwary do masy lub zwary do plusa. To ze cos tam wyglada to zadne sprawdzenie. Ale jesli myslisz ze wiazki kablowe w aucie sa wieczne i po 18 latach nie maja prawa sie uszkodzić no to ja nie wiem jak masz naprawiac to auto. Ja ci podalem jak to wyglada od strony serwisu bo tak sie to tam robi. Zanim ktokolwiek napisal w papierach "do wymiany modul" albo cos innego konkretnego to 10 razy sprawdzal i podmieniał elementy by sie upewnic. Przekazniki sie tez sprawdza i miernikiem a nawet sama bateryjka 9V.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
dzisiaj przejrzałem pobieżnie ściągnąłem półke akumulatora cewke przejrzałem dokladnie dwie czesci kostki miedzy silnikiem a instalacją auta dzisiaj jestem po nocce i nie zbyt dlugo spalem i dzisiaj odsloniłem instalacje i zbieram informacja aby byc gotowym na jutro
Odpowiedz
#6
jakie parametry ma miec czujnik wałka rozrządu sprawdzalem go zwykłym przyrządem i nie ma przejscia przez niego nawet p przyłorzeniu kawałka metalu
Odpowiedz




#7
To może być hallotron więc przykładnie nic nie da...
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
#8
miedzy zaciskami 2 i 3 ma byc od 480 do 1000 ohmów. To jest zalezne glownie od temeratury ale geenralnei nie moze byc przerwy w obwodzie lub zwary, prawie zwary.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#9
to dla czego skrajne piny maja oznaczenia + i - a srodek A
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czujnik pedału gazu czy sprzęgło gustafson13 0 694 15-08-2020, 19:16
Ostatni post: gustafson13
  Czujnik położenia wału gustafson13 1 1,695 20-06-2020, 23:29
Ostatni post: gustafson13
  ADY - błąd 00515 czujnik Halla i odciecie przy 4500 obr walus501 12 10,361 01-02-2018, 17:11
Ostatni post: muzyk411
  AWC Alhambra- brak czujnika położenia pedału sprzęgła Albert2014 8 5,285 16-12-2017, 15:57
Ostatni post: Zmooora
  sharan 1.8t czujnik G62 kabalek 11 8,602 08-03-2016, 13:46
Ostatni post: mateooo1988
  VR6 jaki czujnik prędkości? RicoVR6 0 1,223 10-06-2015, 09:02
Ostatni post: RicoVR6
  czujnik Dima76pl 3 1,738 21-04-2015, 19:19
Ostatni post: wesol
  czujnik temperatury adrians8 5 4,056 08-04-2014, 17:54
Ostatni post: adrians8
Smile [Audi 80 B4] Wymiana uszczelnienia wału plsmart0 4 5,202 09-10-2011, 10:30
Ostatni post: plsmart0

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości