Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dogrzewacz się nie odpala
#21
ale chodzi Mi czy niema lepszego dojścia,niż odkręcanie.Nie posiadam żadnej książki więc po omacku z takimi głupotami ale dzięki za szybką odpowiedz.pozdrawiam
Odpowiedz




#22
Panowie, nie wiem jak umnie ten piec ebera działa bo wczoraj wpiac piąłem go ale ta praca jego jest jakaś dziwna bo jakby przerywana. Odpala, chwile pochodzi ( moze z 20 sekund) -widac po dymie z wydechu i temp tych rurek metalowych. Pauzuje i potem znowu grzeje. Moze trzeba ten piec jakos specjalnie odpowietrzyć czy jak?? Sam piec jest niby uzywka ale wyglada w srodku i na zewnatrz na nigdy nie odpalany- poporstu nowy ale kilku letni. Wszelkie podzespoly sa sprawne bo przed montazem sprawdzalem. Pompka paliwowa podaje paliwo poprawnie bo tez ja rozbieralem znaczy sie to sitko i wyczyscilem. Slychac po sracie po jakism czasie ( chyba ze 30 sekund) ze pompka zaczyna tykac i podaje paliwo. Ten piec to jak jest na dworze temp powiedzmy +2 stopnie to ma pracowac az osiagnie temp plynu chlodzacego 60 stopni tak??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#23
To tak jak u mnie jest tak samo i niby jest sprawny ,wydaje mi się że to zalezy od temperatury ,bo zeszłym roku latem jak była temperatura stała czyli w nocy ciepło i w dzien,to nie odpalał i było OK,a teraz tak samo zachowuje się jak opisałes,wychodzi że jest sprawny ,i one tak mają pozdrawiam
Odpowiedz
#24
gdzie dokładnie jest ten czujnik na podszyciu ?? jakaś fotka może???
Odpowiedz
#25
wiesz gdzie jest ta nieszczesna pompka wodna elektryczna?? To jak ja chcesz wyciagnac to musisz zdemontowac ta czesc podszybia pod mechanizmem wycieraczek przednich. Jak to zrobisz to ukaże ci sie ów czujnik przed oczami.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
@wesol strzelam że zrobiłeś to co ja.
Przy czyszczeniu pompki paliwa rozregulowałeś dawkę paliwa.
Zobacz co ci vag mówi - jak przerwa w płomieniu (czyli piec pochodzi chwile i jak wejdzie na większe obroty to za mało paliwa podaje na max obrotach i off i tak w kółko aż do blokady sterownika po 5 próbach).
Ja tak miałem i dopiero po regulacji pompki zrobiło się ok.
Jak było już trochę zagrzane (tak że piec nie chodził na maksa tylko tykała sobie pompka spokojnie) to wszystko było ok.
A co do pompki przy podszybiu to pisze że nie trzeba nic rozbierać żeby ją wyjąć. Jest ciasno ale się da.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




#27
Piecyk powinien się odpalić przy temperaturze poniżej +10 stopni. Takie odpalanie i samoczynne gasnięcie piecyka też może być niesprawna świeca żarowa która nie osiągnie wystarczającej temp aby doszło do zapłonu towarzyszy przy tym biały dym.Jak wiemy czujnik płomienia ma nad tym kontrole. Pozdro
Odpowiedz
#28
Nie, pompki raczej nie rozregulowałem gdyż odkrecalem ta czesc alu od strony zasysania gdzie jest sitko. Drugi koniec gdzie jest mosiezny króciec ma regulacje dawki- tam nie ruszałem. Piec niby pracuje z tym z emyslalem z ebedzie pracował pełną kitą jak auto stalo całą noc. Moze obieg wodny jest jakis za słaby bo piec robi sie gorący. Problem jest taki ze normalnie slysza jak sobie łądnie startuje, po chwili pompka podaje paliwo, leca spaliny, czuć cieplo, pompka paliwa przyspiesza wszystko fajnie jest. Pochodzi jakąś chwile ( nie sprawdzałem czy to dwie minuty czy pięć) i zwalnia pompka paliwa, czasami sie wyłaczy potem ponownie zaczyna pracowac i tak w koło Macieju.
Czy te piece tak maja pracować??

Jeszcze tak na szybkiego zczytalem bla dna dogrzewaczu- 01410 heater over temp 06-signal to high. Z tym ze dla proby odpalalem wczesniej piec bez podpiecia pod uklad wodny a paliwo podawalem strzykawką wiec grzało ostro.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
Witam panowie , mam pytanie, zmostkowałem czujnik temperatury dogrzewacza przy zimnym włączonym silniku i piecyk ani drgną. Chciałem podpiąć pod Vaga ale nie może się połączyć. Czy można jeszcze jakoś odczytać błędy poprzez bloki Vaga? Co dalej robić? doczytałem żeby sprawdzić wiązkę przy piecu, pompkę paliwa, pompkę wody, czujnik temperatury. Styki na pompce paliwa dogrzewacza mają dobre styki ale jak sprawdzić czy pompka pracuje? i Jak sprawdzić czujnik temperatury? Miernikiem?

Mój samochód to galaxy 2000 Mk2 piecyk D5WZ
Odpowiedz
#30
pisalem juz ze dogrzewacz sprawdzisz vagiem ale kablem nie na usb tylko na com. Tam masz test pompki powietrza i paliwa. Bledy tez sprawdzisz jak i temp z czujnikow wszystkich.

Z tym mostkowaniem czujnika to tez chyba jakas lipa bo umnie tez mostkowalem wszystko cos ie da i piecyk tez nie startowal.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,080 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 465,905 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,905 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,850 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,617 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,313 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,499 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  Dogrzewacz przegrzany/błąd przegrzania Hubert111 126 25,214 01-03-2018, 22:58
Ostatni post: mamwi
  Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... gladiator_96 47 12,467 20-12-2017, 11:51
Ostatni post: wesol
  Webasto / dogrzewacz jak działa dper20 29 15,882 22-01-2017, 14:58
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości