Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zamarzający hamulec ręczny
#11
(08-03-2013, 14:58)raventes napisał(a): ... a kto zaciąga ręczny na mrozie ??? Rolleyes

nie zdarzyło mi się , abym nie zaciągnął ręcznego i nie ma do rzeczy pora roku jak i pochylenie terenu.
po to on jest.
a jak ktoś zaciąga sporadycznie to potem są tego efekty.
Odpowiedz




#12
musze przyznac racje. Tez zaciagam reczny. W wiekszosci to juz odruchowo ale po to mam sprawny reczny by i w zime działał.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#13
A ja w zimie unikam zaciągania ręcznego jeśli jest to możliwe ( oczywiście nie zawsze jest ). Tak już mam od dawna. Co innego osoba od której go kupiłem - w zimie nawet wspomagał hamowanie ręcznym Big Grin
Odpowiedz
#14
Reczny po to jest zeby go uzywac. Tak wiec niezaleznie od pory roku codziennie uzywany Smile i zero problemow.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#15
U mnie ręczny jest odruchem i zaciągam zawsze od 8 lat. Kiadyś w Golfie, który działa do dzisiaj, a teraz w Sharanie. Kiedy go kupiłem, ręczny nie działał w ogóle, ale zdjąłem zaciscki, wyczyściłem, nowe uszczelki, sporo dobrego smaru, nawet przy -20 działał doskonale i nie zamarzał. Słyszałem teorie, że zimą nie używać, że to, że tamto... Trzeba używać zawsze, nic rdzą nie zajdzie, a wtedy będzie działać dobrze.
Odpowiedz
#16
Ja nie zostawiam zaciągniętego na dłuższy czas np. na noc, ale w normalnej jeździe używam, czy tak jak mówiłem np. pod garażem.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




#17
ja auto zawsze parkuje najpierw zaciągając ręczny, potem na literkę P.
jeśli mam o co to kołami opiera się o krawężnik (zwłaszcza na wzniesieniach)

miałem w tym roku kłopoty z ręcznym, prawy nie odbijał -wymiana linek i znowu idealnie. Zapinam ręczny w każdych warunkach pogodowych i mrozach.
Odpowiedz
#18
Witam
Możecie polecić jakieś linki ręcznego nie za drogie najlepiej z INTER CARS
bo mam tam zniżki
pozdro
Odpowiedz
#19
Nasza kolej tez używa przewodów czytaj linek hamulca ręcznego i co pociągi StaJą jak woda wejdzie między linki a pancerz hamulca ręcznego i chwyci mróz taki jak u mnie ostatnio na podlasiu powyżej minus 20 może być bieda .Więc używać jak najczęściej ale na większe mrozy na dłużej raczej nie polecam zostawiać .
Odpowiedz
#20
U mnie kiedys sie blokował ale linki były pozaginane i pżetruhlałe teraz sa nowe i nieważne czy mruz czy upał ma działać
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Po zmianie blaszek przy klockach nisko bierze hamulec qba 12 4,195 16-12-2015, 23:56
Ostatni post: qba
  hamulec ręczny telewizor 29 18,560 02-05-2013, 09:20
Ostatni post: junak1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości