Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Podgrzewanie przedniej szyby - samoczynnie? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Podgrzewanie przedniej szyby - samoczynnie? (/Thread-Podgrzewanie-przedniej-szyby-samoczynnie)

Strony: 1 2


Podgrzewanie przedniej szyby - samoczynnie? - rado91 - 18-01-2017

Witam, dużo czytałem na temat grzania szyby przedniej i tak mam pytanie bo dużo sprzecznych informacji słyszałem. Mam grzaną szybę były mrozy i szyba zaszroniona i po włączeniu przycisku szyba po chwili zaczęła się odszraniać, ale słyszałem że pomimo tego iż jest przycisk to szyba powinna się samoczynnie załączać, czy to prawda? Jakie muszą być warunki aby się sama załączała? Czy przy samoczynnym załączeniu też zapala się przycisk? A może nie każda wersja ma automatyczne odpalanie grzania szyby? Dodam jeszcze że owszem przy włączeniu nadmuchu na szybę wtedy w automacie się odpala. Ale żeby np. Przy oszronionej szybie i odpaleniu auta szyba sama zaczła grzać niezauważyłem. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenie?
Pozdrswiam


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - roman18 - 18-01-2017

witam, kolego u mnie w aucie po odpaleniu po kilkunastu sekundach włącza się grzanie szyby,ale tylko gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej zera,po nagrzaniu wyłącza się samoczynnie. pozdrawiam.


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - Bogos - 18-01-2017

(18-01-2017, 22:31)rado91 napisał(a): słyszałem że pomimo tego iż jest przycisk to szyba powinna się samoczynnie załączać, czy to prawda? Jakie muszą być warunki aby się sama załączała? Czy przy samoczynnym załączeniu też zapala się przycisk? A może nie każda wersja ma automatyczne odpalanie grzania szyby? Dodam jeszcze że owszem przy włączeniu nadmuchu na szybę wtedy w automacie się odpala. Ale żeby np. Przy oszronionej szybie i odpaleniu auta szyba sama zaczła grzać niezauważyłem. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenie?
Pozdrswiam
1.Tak. Pomimo iż jest przycisk to: szyba się załancza z automatu. Przy jakiej temp?? sam nie wiem ale poniżej +5 już się załancza i grzeje około 5minut i się wyłancza.Też się zapala grzanie szyby.




RE: Podgrzewanie przedniej szyby - andrew7800 - 18-01-2017

Ja u siebie w żadnym aucie tego nie zaobserwowałem.Huh Muszę to sprawdzić. Jak bym taką opcje miał to było by super.Wink


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - ULTRA - 18-01-2017

U mnie załącza się automatycznie podgrzewanie szyby "gdy jest zimno" i nie ważne czy szyba oszroniona czy też nie, po jakimś czasie się wyłącza. Nie jestem w stanie określić przedziału temp. bo jakoś nigdy mnie to nie intersiło.


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - mamwi - 18-01-2017

Ja u siebie nic takiego nie mam. Ręcznie muszę włączyć grzanie i przodu, i tyłu. W Polonezie miałem taki bajer z tylną szybą, tylko tam był przekaźnik z czujnikiem temperatury. Poniżej zera sam włączał grzanie szyby.


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - wesol - 18-01-2017

Tak zalacza sie ale juz nie pamietam ponizej jakiego progu. Poza tym oczewiscie tez przy wlaczeniu klimy tez sie zalaczy. Tyle ze np przy +1 stopnia zalaczy sie na nieco krocej jak te 5 minut. Przy -2 dluzej. Dlatego tez mimo automatu zazwyczaj guzikiem wylaczam i idrazu zakaczam manualnie jeszcze raz wciskajac bo wtedy odlicza pelny wymiar czasowy.


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - rado91 - 18-01-2017

A nie orientuje się ktoś może jaki czujnik za to odpowiada? Może jest padnięty albo alhambry były inaczej konfigurowane i tego automatu nie miały? W co wątpię...


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - wesol - 18-01-2017

Nie ma przekaznika za to odpowiedzialnego. Tym steruje bsi- ten modul z bezpiecznikami.


RE: Podgrzewanie przedniej szyby - rado91 - 18-01-2017

To co może być przyczyną według ciebie że on z automatu nie idzie?Huh a czujnik temperatury jakiś? Chyba że, to z czujnikiem temp. Zewnętrznej jest jakoś powiązane?