Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja (/Thread-Alternator-brak-%C5%82adowania-za-du%C5%BCe-%C5%82adowanie-inne-problemy-naprawa-regeneracja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - schak - 20-03-2017

Ale drugi nie oznacza że będzie lepszy. Wole choć spróbować swój zregenerować i mieć pewność że wszystko jest sprawne i nie będę musiał zaraz rozbierać go ponownie. A kilka razy już zdarzyło mi się regenerować więc jakieś pojęcie o tym mam. Mam nawet w pracy stół probierczy aby go sprawdzić.



RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 20-03-2017

Zeby tylko gorzej nie wyszlo Big Grin

Ja tam pare razy tylko strzykawka dawalem w lozyska i dalej pracowaly dobrze. Wiem ze ludzie lubuja przedobrzyc sprawe ale kazdy robi jak uwaza. Ja tam mam u siebie altek 220A i w drugim 180A. Jakos nie usmiecha mi sie majstrowanie przy altku ktory kosztuje w uzywce 600-700 zl a nawet i 900.
120A kupic idzie za 50-100 zl wiec gdzie tu sens dlubania tam.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - schak - 24-04-2017

Pilne pytanie

Czy w galaxy v6 z rocznika 2004 na kole pasowym alternatora jest amortyzator drgań?


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 24-04-2017

Jak znam zycie to pewnie tak. Reka wymacasz czy jest zaglebienie na kole pod nakretke. W tych ze sprzegielkiem to jest tylko otwotek jakby na palec. Mocne altki maja sprzegielka.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - schak - 24-04-2017

Tylko że w V6 nie ma dostępu aby tam cokolwiek zobaczyć a ręką to też ciężko coś wymacać bo jest plastikowa osłonka na wierzchu.
Teoretycznie to mam tak jak przewiduje producent altek 75-90A, jest automatyczny napinacz więc kolejny tłumik drgań jest niepotrzebny.
Ale różnie to bywa. W czwartek wyciągam go na zewnątrz i go obadam, szkoda tylko bo myślałem że wszystkie części kupie wcześniej.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 24-04-2017

Taki maly altek tam producent przewiduje? Napinacz nie ma tu nic do rzeczy bo kazde auto ma napinacz.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - tolus24 - 24-04-2017

Witam.

Jeżeli masz czarną plastikową osłonę na kółku alternatora to znaczy, że masz sprzęgiełko/łożysko jednokierunkowe, bo tylko w takich przypadkach stosuje się tą osłonę, od brudu/kurzu/wody itp., przy zwykłym kole pasowym tego nie ma. Zresztą było bardzo mało alternatorów w tym modelu bez sprzęgieka/łożyska jednokierunkowego. Co do mocy, to tak jak kolega Wesol pisze, coś chyba mało, ja nie spotkałem przy tym silniku mniejszego niż 120A.

Pozdrawiam


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - schak - 25-04-2017

Na moc patrzyłem w hgs-data więc zakładam że raczej takiego błędu tam nie popełnili.
Wyciągnę go to zobacze jaki jest faktycznie bo w tym silniku to nawet altka ciężko dojżrzeć a o oznaczeniach to już można zapomnieć.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - pajakh - 24-07-2017

Witam Sharan r.pr.2002 1.9 TDI.115 km..Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić od tygodnia.Prosze o poradę i opinie czy jest to normalne.Przy włączonej klimatyzacji i światłach ładowanie według wskazań voltomierza jest ok.12v.Przy załączonych samych światłach jest ok ponad 14v ale po włączeniu wentylatorów klimy znacznie spada .Po podmianie alternatora ,regulatora napięcia,sprawdzenia akumulatora problem jest cały czas ten sam.Jadac ostatnio w terenach gòrskich przez ok 5 godzin w temperatur,e ponad 30 stopni z klimią ustawioną na maksymalne chłodzenie rano już go nieodpaliłem.Mechanik coś wspominał o wymianie wentylatorów klimy ale nie chcę się pakować w zbędne koszta.Prosze o radę .Pozdrawiam.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - kalamb - 24-07-2017

Sprawdź stan kabla plusowego od puszki bezpieczników pod maską do alternatora, jeśli się grzeje wymień.