Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja (/Thread-Alternator-brak-%C5%82adowania-za-du%C5%BCe-%C5%82adowanie-inne-problemy-naprawa-regeneracja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - mamwi - 27-10-2017

Nie da się źle zamontować napinacza. Łożyska masz też w alternatorze, też mogą hałasować. Napinacz się tak nie rozleci. Drgania paska są spowodowane uszkodzoną rolką altka - konkretnie sprzęgiełkiem w rolce. Te drgania prędzej urwą pasek, niż uszkodzą nowy napinacz. I nie kupuj podróby rolki, bo za miesiąc będziesz wymieniał znowu.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - pieczara - 27-10-2017

ale pasek nie jest zerwany,tylko napinacz sie zepsul,rolka na altku chodzi plynnnie,wiec chyba jest ok,a wiec dlaczego po dwoch miesiacach strzelil calkiem nowy napinacz,a pasek tylko sie bardzo poluzowal ,ale nie zerwal.czy to napewno nie moze byc wina kola pasowego walu.apropo rolke sprawdzalismy ze krecilismy ja w strone kabiny samochodu i obracala sie plynnie bez zaciec,wiec to chyba dobry sposob na sprawdzenie?
pzdr.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 27-10-2017

A oska napinacza nie jest przypadkiem zatarta w obudowie w tulejkach? .


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - pieczara - 27-10-2017

(27-10-2017, 22:36)wesol napisał(a): A oska napinacza nie jest przypadkiem zatarta w obudowie w tulejkach? .
tego nie wiem,a co to jest ta oska i jak ja sprawdzic ?




RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - mamwi - 28-10-2017

Jak popatrzysz na napinacz, to rolka jest na takim długim pręcie, przechodzącym aż na drugą stronę tego uchwytu podtrzymującego osprzęt. Dopiero tam, w takiej blaszanej miseczce jest sprężyna napinacza. Ten pręt przechodzi przez tulejki - to jest łożyskowanie. Trzeba odkręcić napinacz i wyjąć cały pręt. Mi osobiście to się nie udało. Nie mogłem oddzielić pręta od napinacza.
Paska nie urwie za jeden dzień, tym bardziej że założyłeś nowy. To może potrwać pół roku, rok, zależy od drgań. Ciężko potem wydłubać resztki Big Grin Wiem coś o tym.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - pieczara - 28-10-2017

Czyli morał z tego taki że jak ta część jest zepsuta,to mogę sobie wymieniać napinacze na nowe w ninieskończoność i tak to nic nie pomoże?czy dobrze rozumiem?
Pzdr.
Apropo mam pytanko,czy rozwulkanizowane koło prasowe wału nie może być w moim przypadku przyczyną ?


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - mamwi - 28-10-2017

Tak. Dlatego że wirnik altka jest bardzo ciężki. Rozpędzony do dużej prędkości ma potężną energię kinetyczną. Gdy sprzęgiełko nie działa prawidłowo przy zmniejszeniu prędkości całą energię zatrzymania wirnika musi pochłonąć pasek. Wirnik ciągnie pasek do przodu, a silnik hamuje. Dlatego masz drgania. Rozwulkanizowane koło też będzie dawać drgania, ale w AFN-ie chyba go nie ma, nie?


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 28-10-2017

Jest, jest. Jesli ten pret od napinacza tez bedzie zatarty to pasek bedzie raczej lichawo napiety. Sprzegielka alternatora tez potrafia sie zatrzec i wtedy jest jak na sztywnym kolku. Kolo pasowe na wale powoduje furkot i drgania zwlaszcza uwidaczniajace sie pod obciazeniem duzym dla napedzanych odbiornikow typu altek klima.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - mamwi - 28-10-2017

Czyli ja nie miałem z nim kłopotuTongue


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - pieczara - 28-10-2017

(28-10-2017, 20:48)wesol napisał(a): Jest, jest. Jesli ten pret od napinacza tez bedzie zatarty to pasek bedzie raczej lichawo napiety. Sprzegielka alternatora tez potrafia sie zatrzec i wtedy jest jak na sztywnym kolku. Kolo pasowe na wale powoduje furkot i drgania zwlaszcza uwidaczniajace sie pod obciazeniem duzym dla napedzanych odbiornikow typu altek klima.
czyli jezeli ten pret jest zatarty to co mam zrobic?czy jest to czesc wymienialna,czy nie da rady z tym nic zrobicHuh