Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja (/Thread-Alternator-brak-%C5%82adowania-za-du%C5%BCe-%C5%82adowanie-inne-problemy-naprawa-regeneracja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 18-05-2018

Mocowanie czego bo jakoś nie rozwijasz? Ten altek to Bosch.

Regulator nie ma nic do gadania bo dba tylko oto że jak jest większy pobór prądu to spada napięcie i tu właśnie dba oto regulator. Dlatego jak siądzie altek to napięcie nam spada na 11.5 v czy nawet dużo mniej. Regulatory np Valeo te analogowe mają nawet te same nr.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - tolus24 - 18-05-2018

Witam.

No pewnie, że będzie miał inne mocowanie, bo to jest alternator 150A ale od VW/Audi ale osobowych i to pierwsze wypusty tego alternatora, późniejsze miały już całkiem inny regulator.

Pozdrawiam


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - DDiablo - 18-05-2018

Chodziło mi czy jest szansa go przerobić, żeby przypasował do sharana, czy jest sens. Z jakiego Ty wesol przerabiałeś?


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 18-05-2018

Różne rozniaste audi i nie tylko. Najmicnuejszy to w audi np Q7 bo 220 A. Tylko to już mają inny regulator i będzie zgłaszać na szafie błąd mimo że będzie ladowal. Tylko tam też w tych audicach bywały altki chłodzone woda. To te już nie pasują.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - DDiablo - 18-05-2018

Powiedz mi jeszcze bo mam z 2 altków możliwość wybrania regulatora. Aktualnie wsadziłem z 90A, ale altek jest 2 lata starszy od mojego. Mam jeszcze drugi 150A regulator cała płytka wygląda identycznie jak w sga i tym drugim. Czy mogę bezpiecznie przełożyć ten regulator od 150A altka? będzie dawał większe napięcie? aktualnie ten 90A daje 14.10v na postoju.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 18-05-2018

Przecie napisałem ci że i taki 180 i nawet 70 amperowych mają ten sam regulator. Słowo ten sam oznacza to co piszą w słowniku.
Jeśli altki są oba analogowe to można sobie zamieniać i wkładać regulatory. Reszta jest konstrukcyjnie też prawie taka sama bo tylko więcej miedzi jest. Grubsze druty uzwojenia lub więcej drutu. Np altek 220A ma uzwojeń nie 3 pary tylko aż 6 par więc też ma nie 6 diod tylko aż 12.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - DDiablo - 18-05-2018

Dobra teraz doczytałem, widać temperatura daje o sobie znać Dodgy


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - DDiablo - 04-06-2018

Szybkie pytanie, znalazłem alternator z audi a4, 140a numer 06F903023J były ładowane i w sharanach 2.0tdi. Na oko wygląd taki sam. Pasuje bez problemu? Kabel od alternatora jest grubszy w tych mocniejszych wersjach?


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - szczyku - 04-06-2018

(18-05-2018, 20:46)wesol napisał(a): Najmicnuejszy to w audi np Q7 bo 220 A. Tylko to już mają inny regulator i będzie zgłaszać na szafie błąd mimo że będzie ladowal.

Wkładasz regulator od takiego altka 120A i wszystko chodzi bez zgłaszana błędów (regulator z audi ma tylko jeden pin we wtyczce, a te 120 pod 1.9tdi mają dwa piny - zamieniasz regulator cyfrowy na analogowy), temat przerabiałem zwiększając zapotrzebowanie na car audio.

Pod 1.9tdi wkładając 220A musiałem miedzy altkiem, a rolką dać podkładkę 2mm, inaczej rolka zawiesiło by się na obudowie alternatora.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - DDiablo - 06-06-2018

Alternator pasuje bez problemu i przy obciążeniu na wolnych napięcie spada jedynie do 14.19 v z 14.40v. Na starym było ok 13.80 pod obciążeniem.