Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja (/Thread-Alternator-brak-%C5%82adowania-za-du%C5%BCe-%C5%82adowanie-inne-problemy-naprawa-regeneracja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: problem z alternatorem - goozik - 30-11-2013

(28-11-2013, 23:10)goozik napisał(a): Altek jest ok na 90%
Srawdziłbym masę i sprzęgiełko...
OLE!


RE: problem z alternatorem - kermit - 01-12-2013

(30-11-2013, 23:07)goozik napisał(a):
(28-11-2013, 23:10)goozik napisał(a): Altek jest ok na 90%
Srawdziłbym masę i sprzęgiełko...
OLE!

miales nosaShy


RE: problem z alternatorem - biart3 - 01-12-2013

No właśnie, dlatego proponowałem sprawdzić, w ten sposób bo mi na sprzęgiełko to nie wyglądało.


Napięcie ładowania - na granicy - skimir - 15-03-2015

Witam

Po włączeniu świateł mijania napięcie ładowania waha się w okolicach 13,8V co jest minimalną granicą dla akumulatorów.

Gdzie szukać przyczyny aby nie grzebać zbyt długo? Może to jakaś typowa usterka?
Regulator?
Diody?
Czy raczej połączenia?

Dostęp w VR-ce do wszystkiego fatalny więc chciałbym zacząć od najbardziej prawdopodobnych punktów.


RE: Napięcie ładowania - na granicy - wesol - 15-03-2015

ponizej 13V jeszcze w pewnych warunkach nie ma sie co martwić. Nie masz co panikowac. Zreszta nie ma czegos takiego jak napiecie ladowania. Prad ladowania to tak. Napiecie jest jakie ustanawia regulator a wiadomo ze wraz z dokladanie obciazenia czyli zalaczanie roznych odbiornikow powoduje spadki napiec na przewodach itd. Czyli inne napiecie jest na samym altku a inne na slupkach aku a inne na odbioernikach juz w kabinie itd itd.


RE: Napięcie ładowania - na granicy - skimir - 15-03-2015

Jeszcze nie panikuję ale jak można coś drobną czynnością poprawić...

Masz rację - istotny jest prąd ładowania ale z prawa ohma wynika jasno - niskie napięcie = niski prąd.

Tak mnie to zastanowiło bo gość ze sklepu montował akumulator (miałem sam to zrobić w domu ale chciał kaucję za stary na wymianę więc powiedziałem aby sobie wyciągnął :-)) i zanotował w karcie gwarancyjnej, że napięcie ładowania było 13,8V a w zapisach gwarancji napisali, że zostanie uznana gdy napięcie ładowania będzie pomiędzy 13,8 a 14,1V.


RE: Napięcie ładowania - na granicy - wesol - 15-03-2015

Tak ale zobacz ze inne napiecie bedzie jak auto odpalisz zimne a inne jak auto pochodzi z 10 minut na obrotach i wtedy sprawdzisz jakie jest napiecie. Dolacz jakas grzalke ala farelke taka samochodowa i wtedy zmierz jakie jest napiecie no i wlacz jeszcze swiatla, grzanie obu szyb, nawiew, grzane stolki to nie wiem czy napeicie bedzie choc ze 13.2V


RE: Napięcie ładowania - na granicy - skimir - 15-03-2015

No jasne.
Mam voltomierz w zegarach to widzę jak napięcie oscyluje.
Wiadomo, ten miernik to tylko dla orientacji ale na wolnych obrotach jak chodzi klima i wentylatory pójdą na full to napięcie spada chyba coś do 12V.


RE: Napięcie ładowania - na granicy - Stefano - 15-03-2015

Czy sprawdziłeś stan połączenia kabla od alternatora w czarnej skrzynce przy akumulatorze?
Tam jest fabryczny bubel /źle zaciśnięty czarny gruby przewód/ i to najczęstsza przyczyna słabego napiecia na instalacji auta.


RE: Napięcie ładowania - na granicy - sp6qkx - 16-03-2015

Kolega wyżej ma racje i w tej skrzynce jest problem - kiepskie aluminiowe bezpieczniki na których jest spory spadek napięcia poza tym grzejące się złe zaprasowane złączki kabli plus lipna plastikowa obudowa , znajomemu przez tą skrzynkę spaliło się pół auta. Rozważałem kupić drugą nową skrzynkę ale zdecydowałem się temat rozwiązać inaczej , więc przerobiłem tak że zainstalowałem obok inną solidną skrzynkę z bezpiecznikami miedzianymi - do tego polutowałem wszystkie grube przewody w miejscach gdzie były zaciskane - efekt - ładowanie przy włączonych odbiornikach jak światła itp w okolicach 14 i o parę procent jaśniej święcą światła reflektorów ..
Pozdrawiam