Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Alternator - brak ładowania/za duże ładowanie, inne problemy, naprawa/regeneracja (/Thread-Alternator-brak-%C5%82adowania-za-du%C5%BCe-%C5%82adowanie-inne-problemy-naprawa-regeneracja)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - alxxx - 05-02-2017

Jak nie może odpalić to kręci dobrze? kontrolki przygasają?



RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - tolus24 - 05-02-2017

Witam.

Skoro w mrozy pali od strzała, to jak mogą być świece uszkodzone, a w przewodzie/listwie zasilającej, nawet jak jest poprzecierana, to prąd płynie tylko podczas grzania świec więc nie ma to nic do rzeczy, jeśli już to przekaźnik musiałby się skleić, żeby doszło do rozładowywania akumulatora przez te rzeczy, bo to jest główny problem jak rozumiem czyli niekontrolowane zwarcie/upływność prądu powodująca rozładowywanie akumulatora. Sprecyzuj konkretnie problem, czyli: auto nie odpala bo nie kręci rozrusznik, kręci bardzo wolno jak przy rozładowanym akumulatorze, czy jak; kierunkowskaz wariuje jak go włączysz czy sam z siebie się uruchamia. Nie wiem, jaki masz rok auta, a co za tym idzie jaki typ instalacji/centralnej elektryki, bo ona może mieć zwarcie wewnętrzne albo Ci alternator źle zregenerowali, czy też winny może być przewód, o którym pisze "dmusek" ale jego jak rozumiem już wymieniłeś wcześniej, problem raczej do zdiagnozowania w momencie wystąpienia albo jak "winowajca" padnie na dobre.

Pozdrawiam


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - wesol - 05-02-2017

Gdzies kabloteka niestyka lub szwankuje glowny przekaznik jaki 109 czy cos.


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - Mapet - 05-02-2017

Skoro twierdzisz, że to przekaźnik to który ewentualnie ?
Tak to jest główny problem. Rozrusznik kręci zawsze, tylko problem jest taki, że raz odpala od strzała a za kilka minut nie odpali z objawem jakby akumulator był rozładowany. A napięcie aku w stanie spoczynku sprawne w jeździe też - sprawdzone w warsztacie. Kierunkowskaz nie działa po jego włączeniu.

Rok samochodu 1998 r. silnik AFN. Jeśli chodzi o ten czarny kabelek to nic nie wymieniłem jeszcze bo tak naprawdę nie wiem gdzie on się znajduje - dziś jak patrzyłem to ciężko było mi odnaleźć skrzynkę z bezpiecznikami.
A miałbyś dostęp do instalacji.

Przed chwilą odpalił bez problemu ale napięcie ładowania coś za niskie (foto). Napięcie 11,4 V...
   


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - tolus24 - 05-02-2017

Witam.

W załączniku masz zdjęcie przewodu, o którym pisze "dmusek", zapożyczone z naszego forum. Co do ładowania to musisz sprawdzić jakie jest bezpośrednio na alternatorze, bo coś mi się wydaje, tak jak pisałem powyżej, że alternator to Ci "ginekolog" regenerował, a nie elektryk Smile i stąd wciąż masz ten sam problem.

Pozdrawiam


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - Mapet - 05-02-2017

Co do regeneracji alternatora to raczej nie mam wątpliwości ponieważ operację tą przeprowadził wyspecjalizowany serwis, który tylko tym się zajmuje dając na to nawet gwarancje przez pół roku więc to podejrzenie obstawiam jako ostatnie..

Co do tego kabla to mowa o tym skrajnie prawym czy o obu ? Dzięki za foto Smile.



RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - bialekmleko - 05-02-2017

(05-02-2017, 19:58)Mapet napisał(a): Co do regeneracji alternatora to raczej nie mam wątpliwości ponieważ operację tą przeprowadził wyspecjalizowany serwis, który tylko tym się zajmuje dając na to nawet gwarancje przez pół roku więc to podejrzenie obstawiam jako ostatnie..

Co do tego kabla to mowa o tym skrajnie prawym czy o obu ? Dzięki za foto Smile.

Prawy lub lewy zależy o którym lewym myślisz Wink ale na pewno czarny
Na zdjęciu bardziej przygrzany ( u mnie nawet podobnie wygląda)
Co do napięcia to powinno być 13,6 do 13,9
jak masz przegrzane styki na kablu to możesz mieć spadki napięcia


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - arti_jr - 05-02-2017

A może podłącz kompa ??
(05-02-2017, 19:28)tolus24 napisał(a): Witam.

W załączniku masz zdjęcie przewodu, o którym pisze "dmusek", zapożyczone z naszego forum. Co do ładowania to musisz sprawdzić jakie jest bezpośrednio na alternatorze, bo coś mi się wydaje, tak jak pisałem powyżej, że alternator to Ci "ginekolog" regenerował, a nie elektryk Smile i stąd wciąż masz ten sam problem.

Pozdrawiam

Ale czy ten model auta ma taką skrzynkę ??


RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - tolus24 - 05-02-2017

(05-02-2017, 22:13)arti_jr napisał(a): A może podłącz kompa ??
(05-02-2017, 19:28)tolus24 napisał(a): Witam.

W załączniku masz zdjęcie przewodu, o którym pisze "dmusek", zapożyczone z naszego forum. Co do ładowania to musisz sprawdzić jakie jest bezpośrednio na alternatorze, bo coś mi się wydaje, tak jak pisałem powyżej, że alternator to Ci "ginekolog" regenerował, a nie elektryk Smile i stąd wciąż masz ten sam problem.

Pozdrawiam

Ale czy ten model auta ma taką skrzynkę ??

Witam.

Dobrze kolego, że jesteś czujny, z rozpędu zasugerowałem się pytaniem kolegi i zapomniałem, że to jest auto przedliftowe, oczywiście, że w jego aucie nie ma tej skrzynki.

Pozdrawiam



RE: Koniec Żywotu Alternatora ? Brak ładowania. - mamwi - 05-02-2017

Pomiar ładowania zrób na altku miernikiem a potem na klemie - będziesz widział ewentualny spadek napięcia, czym wyeliminujesz przewód. Kabel idzie bezpośrednio z altka do akumulatora. Proponowałbym zdjąć klemę i sprawdzić połączenia, minusową też.