Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z postojowkami i kierunkowskazami - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Problem z postojowkami i kierunkowskazami (/Thread-Problem-z-postojowkami-i-kierunkowskazami)



Problem z postojowkami i kierunkowskazami - Posiadacz - 28-04-2020

Witajcie. Mam problem ze swoją Alą od pewnego czasu. Otóż chodzi o światła postojowe oraz kierunkowskazy po prawej stronie tzn od pasażera. Czasami te światła działają a czasami nie, to samo tyczy się kontrolki na desce od kierunków. Jeśli nie działa to nie równomiernie zapala się kontrolka kierunkowskazów. Jak uderzę z wyczuciem w reflektor przedni to postojowka zapala się ale po zgłaszaniu i odpaleniu auta niestety problem wraca. Ktoś ma jakieś rady?

Tyczy się to przodu, bocznych kierunków oraz tylnej lampy.


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - bialekmleko - 28-04-2020

(28-04-2020, 11:57)Posiadacz napisał(a): Witajcie. Mam problem ze swoją Alą od pewnego czasu. Otóż chodzi o światła postojowe oraz kierunkowskazy po prawej stronie tzn od pasażera. Czasami te światła działają a czasami nie, to samo tyczy się kontrolki na desce od kierunków. Jeśli nie działa to nie równomiernie zapala się kontrolka kierunkowskazów. Jak uderzę z wyczuciem w reflektor przedni to postojowka zapala się ale po zgłaszaniu i odpaleniu auta niestety problem wraca. Ktoś ma jakieś rady?

Tyczy się to przodu, bocznych kierunków oraz tylnej lampy.

Zacznij od przeczyszczenia styków żarówek.


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - kalamb - 28-04-2020

Do wyczyszczenia żarówki styki oprawek jak i punkty masowe oraz kabloteka




RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - Posiadacz - 29-04-2020

Ok, dziękuję za rady. Co macie na myśli pisząc kabloteka?


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - bialekmleko - 30-04-2020

(29-04-2020, 20:28)Posiadacz napisał(a): Ok, dziękuję za rady. Co macie na myśli pisząc kabloteka?

Wszystkie przewody i punkty sttku (kostki łączeniowe)


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - Posiadacz - 30-04-2020

(30-04-2020, 08:48)bialekmleko napisał(a):
(29-04-2020, 20:28)Posiadacz napisał(a): Ok, dziękuję za rady. Co macie na myśli pisząc kabloteka?

Wszystkie przewody i punkty sttku (kostki łączeniowe)

Czy mogę prosić o wskazanie gdzie są te kostki, jakie przewody, gdzie one idą oraz jak się do nich dostać jeśli chodzi o te w drzwiach?


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - kalamb - 30-04-2020

Drzwiami się nie przejmuj. Jeśli „stukanie” w lampe wywołuje reakcje to w pierwszej kolejności w tej okolicy należy szukać. Do lampy wchodzi kostka ( nie pamietam w tej chwili 6 lub 9 pionowa. Dostęp nie jest idealny ale da się ja wypiąć i sprawdzić stan styków ( zabrudzenie, patyna).


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - Posiadacz - 03-05-2020

(30-04-2020, 20:19)kalamb napisał(a): Drzwiami się nie przejmuj. Jeśli „stukanie” w lampe wywołuje reakcje to w pierwszej kolejności w tej okolicy należy szukać. Do lampy wchodzi kostka ( nie pamietam w tej chwili 6 lub 9 pionowa. Dostęp nie jest idealny ale da się ja wypiąć i sprawdzić stan styków ( zabrudzenie, patyna).

To, że coś się dzieje w przedniej lampie może mieć coś wspólnego z kierunkowskazem bocznym i tylnym a także tylną postojówką?


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - skimir - 03-05-2020

Z reguły problemy z dobrą masą generują dziwne zachowanie elektryki.
Brak dobre masy to „dobieranie” jej przez odbiorniki za pośrednictwem innych odbiorników o możliwie małym oporze.
No i cuda się dzieją bo prąd płynie nie tędy co powinien.


RE: Problem z postojowkami i kierunkowskazami - Posiadacz - 30-05-2020

Sprawdzone żarówki, styki wszystko ok. Mam pęknięta gumę, w której idą przewody u góry na zgięciu przy klapie bagaznika. Czy tu może być problem?