Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Gałka zmiany biegów-demontaż ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Gałka zmiany biegów-demontaż ? (/showthread.php?tid=1555)

Strony: 1 2 3


Gałka zmiany biegów-demontaż ? - szczodry - 14-03-2012 20:25

Witam
Koledzy czy można wykręcić gałka zmiany biegów bo moja jest w tragicznym stanie wiem ze np w VW Golfie III była na gwint i po prostu ją wykręciłem i ok w szariku próbowałem nie ma takiej opcji eh

przy tej okazji zmienił bym tez mieszek Big Grin


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - wesol - 14-03-2012 20:28

nie jest wkrecana tylko wcisnieta i pod mieszkiem masz taka opaske metalową zacisnieta. Od gory idzie tylko zdjąć ten emblemat z ulozeniem biegów. Innymi slowy mieszek i galka stanowi jakby całość choć mozna oczewiscie to rozdzielić.


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - szczodry - 14-03-2012 20:40

bo u mnie jak ściągałem mieszek to pod gałką napchał jakiś amator poksyliny i nie wiem czego się mogę spodziewać .. dlatego coś wyskrobałem ale miałem wrazenie jakby ta gałka była przyklejona na tej poksylinie nie wiem co tam było mieszane i kombinowane . jak to rozdzielić ?


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - wesol - 14-03-2012 22:07

podważac maly srubsztykiem, wyskrobac jak najwiecej tej poksylinyi wyszarpac. Pisalem juz gdzies ze w swoim wymienilem galke z mieszkiem na tą od turana. Wymiana bardzo szybka.


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - szczodry - 14-03-2012 22:53

i tak zrobię ....czyli taka podejdzie z mieszkiem ?
http://allegro.pl/galke-zmiany-biegow-do-vw-touran-skora-i2178055510.html

LUB

http://allegro.pl/podswietlana-galka-mieszek-led-audi-vw-bmw-seat-i2155854830.html


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - wesol - 15-03-2012 19:39

w mieszlu od turana trzeba wymienic koszyk na ten od turana a sam pręt podciac o jakies 2,5 cm i bedzie pasowac. Ten drugi to nie wiem co to jest i z tym pasowaniem to różnie bywa.


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - sirius98 - 15-06-2012 22:45

Czyli wymiana mieszka i gałki jest następująca?

Proszę o potwierdzenie:
-zdejmujemy emblemat z kierunkiem biegów
-podważamy plastik w którym jest osadzony mieszek a który jest zatrzaśnięty w konsoli środkowej (tylko nie wiem gdzie są zatrzaski)
-wyciągamy całość zdecydowanym ruchem do góry (*)

*- tylko tutaj nie da się złapać za metalową dźwignię aby czegoś nie wyrwać w mechanizmie więc nie wiem czy czegoś się nie uszkodzi na dole? Może trzeba gdzieś łączenie mieszka i gałki popuścić?


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - wesol - 16-06-2012 10:28

Demointaż to wyszarpujemy ta ramke z mieszkiem i dajemy ja do góry. Pod galka pod mieszkiem jest opaska metalowa zagnieciona. Srubsztykiem ja rozginamy i szarpiemy do gory galke i juz mamy wszystko sciagniete. Montaz w kolejnosci odwrotnej.
Ta nakrywke z numeracja biegów nie trzeba sciagac.


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - piwek86 - 18-06-2012 21:53

ja zamontowałem z nowej skody superb na allegro stoi koło 200 zł z mieszkiem mnie wyszła 20 zł ;p skróciłem drążek o jakies 2 cm i potrzeba jeszcze z 1 cm bo wrzucając 6tke wyskakuje mi ramka za krótki mieszek wiec jak ktos planuje zmiany na tego typu osobówek lepiej pomyślec ze dwa razy bo 2 cm już jest niżej zmiane biegów ja jestem mały mi to nieprzeszkadza ale dla większego będzie trzeba sie bujac na leżąco na prawo Smile


RE: Gałka zmiany biegów-demontaż ? - sirius98 - 18-06-2012 22:13

Wrzuciłem zdjęcie. Czyli nie trzeba wyjmować tego całego plastiku oznaczonego na żółto tylko porządnie chwytamy mieszek i szarpiemy do góry ... nic nie podważając ... poza rozpięciem później tej obejmy?