Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Problem z działaniem/temperaturą nawiewów 2/3 rzędu siedzeń - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Klimatyzacja (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Klimatyzacja)
+---- Wątek: Problem z działaniem/temperaturą nawiewów 2/3 rzędu siedzeń (/Thread-Problem-z-dzia%C5%82aniem-temperatur%C4%85-nawiew%C3%B3w-2-3-rz%C4%99du-siedze%C5%84)

Strony: 1 2 3


Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - raventes - 18-03-2013

Panowie sprawa wygląda tak.

Dziś miałem nocną jazdę z kompletem osób z tyłu. W pewnej chwili osoby siedzące w 2 rzędzie siedzeń zażyczyły sobie, żeby włączył im ciepełko. Tak i też uczyniłem, tzn za pomocą panelu klimatyzacji ustawiłem temperaturę na 25 stopni i dałem na full ( ustawienie ECON - na AUTO jest tak samo ). Po chwili otrzymałem reprymendę, że ignoruje prośby załogi bo nic nie leci z górnych nawiewów. W tym momencie się wkurzyłem bo:

- ustawienie na palenu 2 i 3 rzędu było na MAX prędkość
- było słychać że dmuchawa z tyłu pracuje ( dźwięk dmuchawy był bardzo wyraźnie słyszalny przez wszystkich )

...a z nawiewów nic nie leciało. Kompletnie nic, niektórzy stwierdzali nawet, ze powiewa zimne powietrze.

- z przednich nawiewów leciało w tym samym czasie normalne powietrze, z intensywnością oraz temperaturą zgodną z ustawionym nawiewem.

I teraz pytanie.

Co się do olery mogło stać? Zaobserwowałem, że panel klimatyzacji po uruchomieniu auta pulsuje kilkakrotnie, po czym załapuje i działa według mnie normalnie. W nocy, przy wyłączonych światłach pojazdu ( a tym samym podświetleniu wnętrza ) zauważyłem, ze panel klimatyzacji co jakiś czas mryga, tzn są to nieregularne odstępy czasu, jakby chciało się włączyć podświetlenie panelu, ale nie może.


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - daneczek76 - 18-03-2013

Dmuchawa z tyłu pracował i dmuchała od dołu w nogi i tak ma byc.
nie dziwi z górnych nawiewów nigdy ciepłe powietrze nie poleci. To jest tylko do chłodnego powierza jak włączy sie sprężarka a w takich temperaturach jak mamy teraz za oknem nie sądzę żeby się włączyła.
Ciepłe powietrze leci tylko i wyłacznie z dołu i przedniej konsoli.



RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - rafalk74 - 18-03-2013

Jak kolega Daneczek napisal ciepelko leci im na nogi od dolu z lewej strony i pomiedzy dwoma przednimi fotelami.


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - raventes - 18-03-2013

Dzięki za wyjaśnienia Smile Nie wiem czy leciało coś z dolnych nawiewów, a jeśli tak to z jaką siłą. Po 2, nawet po ustawieniu nawiewów na maksa z górnych nawiewów było ledwie wyczuwalne lecące zimne powietrze. Czy tak ma być? I co odnośnie tego mrygania panelu możecie powiedzieć?
Zauważyłem je od dziś.


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - daneczek76 - 18-03-2013

mróganie może sygnalizować jakiś błąd, uszkodzenie , klimy lub inny błąd w samochodzie niekoniecznie układu chłodzenia.


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - raventes - 18-03-2013

Czyli pozostaje podłączenie pod komputer? Zawsze wydawało mi się, że błędy wyświetlane przez układ chłodzenia są tylko ściśle z nim związane, a tym czasem nie tylko. Co może zatem sygnalizować też taki objaw poza usterką układu chłodzenia?


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - daneczek76 - 18-03-2013

Z tego co mi sie wydaje to tak sie czytało kody.
1. Wciśnij nawiew -, Temperatura zimno (niebieski kwadracik) , ECON w tym samym czasie.
2. Użyj przycisku temperatura Kontrola do zmiany kanałów.
3. Wciśnij ECON by wrócić do głównego menu.


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - raventes - 18-03-2013

Możesz napisać deczko jaśniej?

1. Który nawiew mam wcisnąć ( przód czy tył ) ? Który klawisz temperatury zimnej ( tył czy przód ). Nawiew, temperatura i ECON ( te 3 w tym samym czasie )
2. rozumiem że ta opcja pojawi się po wykonaniu pkt 1 ?

Długi brak snu sprawia, ze potrzebuje łopatologicznej wskazówki aby wszystko zrozumieć Smile


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - daneczek76 - 19-03-2013

raventes poczekaj przetestuje dokładnie u siebie bo to napisałem z pamięci jakoś tak w Octavii robiłem i muszę zobaczyć czy w SGA zadziała.
Ewentualnie przewertuj wujka google pewnie coś znajdziesz jaka kombinacja klawiszy i napisz zawsze innym będzie łatwiej.


RE: Nie działa nawiew 2 i 3 rzędu. Pulsuje panel klimy. - raventes - 19-03-2013

Dzięki. Poczekam na wiadomość od Ciebie. Pytałem się wujka google, ale tam też nie ma co dokładnie wcisnąć.