Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Klimatyzacja (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Klimatyzacja)
+---- Wątek: Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa (/Thread-Nieszczelna-klimatyzacja-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-wycieku-naprawa)

Strony: 1 2 3 4


Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa - wiktoree - 09-07-2013


Witam
Jeżdżę Alhambrą 2,0 BRT 2007 r ale to podobny samochód więc liczę na Waszą pomoc. Problemem jest nieszczelna klimatyzacja, samochód jest obecnie rozebrany barwnik wpuszczony,ale znajomy mechanik nie może zlokalizować źródła nieszczelność. Może ktoś miał podobny problem prosiłbym o podawanie miejsc gdzie to cholerstwo może wyciekać,
Z góry dzięki
Pozdrawiam


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - daneczek76 - 09-07-2013

tak nie dojdziesz gdzie?najlepiej na żywca załadować barwnik do układu i wtedy widać.
Jeśli ma klimę dwustrefową ( czytaj nawiewy w suficie) lubią korodować węże pod podwoziem najczęściej na obejmach trzymajacych te węże. Ogólne najczęściej węże w układzie klimatyzacji korodują na obejmach.


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - wesol - 09-07-2013

niby podaje sie barwnik ale znajomy co mi tez robil mowil ze w kazdym aucie jest juz fabrycznie podany. Najlepiej azot zapodac boma wieksza przenikliwosc.


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - marcyb3 - 09-07-2013

ja usiebie też nie mogłem znaleść a szukałem chyba z tydzień czasu,okazało się ze nieszczelnoiść była pod opaską trzymają rurke.jak odkręciłem opaske też zbytnio nie było widać,ale rurka była strasznie utleniona i to mnie zaciekawiło,slina na palec i zaczeło bomblować


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - daneczek76 - 09-07-2013

przy nabijaniu dobry warsztat nabija z barwnikiem i widać gdzie leci jak ci zaczyna cieknąc.


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - wiktoree - 09-07-2013

Dodam jeszcze że klima jest dwustrefowa , a przyczyną nieszczelności moze być to że się zakopałem przednimi kołami tak że auto osiadło na zderzaku , także możne gdzieś na dole ta nieszczelność


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - marcyb3 - 09-07-2013

mi gościu bardzo dużo barwnika dał i nic nie było widać,podejrzewam ze igłą bym większą dziure zrobił niż tam była.


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - wesol - 09-07-2013

barwnika to nie ma znaczenia ile sie podaje. tego niewiele trzeba tak naprawde. wazne jest pozniej znalezienie tej nieszczelnosci. typowe unas to te weze przy kompresorze, polaczenia i rurki w podwoziu no i wiadomo skraplacz bo czasmi dostaje strzala od kamyczka itp. Ja bym szukal serwisu co ma azot i podal do w uklad.

czasami tez sie sprawdzalo lampa uv w kratkach nawiewu w kabinie bo tam tez czasami pusci gdzies na parowniku.


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - piwek86 - 09-07-2013

panowie pytanie i to i podobne Kolego wesoł czujnik zmieniłem wysokiego ciśnienia wtedy ukręcił się całe mocowanie tego czujnika dziś po już 2 spawaniu tej rurki sprawdziliśmy azotem na 12 bar niema nigdzie dziur itp. jest szczelnie i co po nabiciu 700 czynnika 135 oleju nadal niema zimy w aucie komputer nic niewskazuje a kolega co początkuje z klimą sam zgłupiał co robic na manometrach niske ciśnienie jest małe 3,5 bara wysokie jest 9 co tu z tym fantem dalej robic Sad kolega twierdzi ze może powinno być więcej czynnika bo to jest może z tym chłodzeniem tyłu czy coś może powinno być 1050 czynnika i 240 oleju ? od razu mówie że niemam nawiewów w podsufitce po walce z tymi nieszczelnościami rurek myślałem ze będzie ok jednak niema Sad


RE: nieszczelna klimatyzacja - żródło wycieku - wesol - 09-07-2013

nie masz nawiewów z tyłu to nie ma tylnej klimy. Zreszta jakie to ma znaczenie czy bedzie 700 czy 1000 gram w ukladzie. Tak czy siak powinno chlodzic i to dosc dobrze nawet jakby to byla dwustrefowa.
Szukaj gdzie indziej- albo kompresor albo zawor rozprezny. Cos mi sie wydaje ze cisnienie powinno byc wyzsze ale to tez zalezne jest od temperatury otoczenia.