Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kto pomoże uruchomić navi MCD - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Nawigacje GPS & Wideorejestratory (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: Kto pomoże uruchomić navi MCD (/showthread.php?tid=4147)

Strony: 1 2


Kto pomoże uruchomić navi MCD - fido - 23-08-2013 12:22

Witam
Koledzy czy ktoś pomoże w uruchomieniu nawigacji w sharanie 2004r. Samochód zakupiony ale niestety brak płytki na próbę zostało wgrana mapa na cd i po włożeniu na wyświetlaczu pokazuje "start navigation" i "navigation is being activated. please observe rtr" w menu "setup" przy menu "navigation" jest kłódka. Czy trzeba dłużej czekać aż złapie sygnał z satelit czy coś jest nie tak z navi. Dodam że na aucie są dwie anteny oryginalna i jakaś dołożona i coś chyba mam złe przeczucie że jest tylko podłączona ta dołożona ale to jest zwykła do radia czy można to jako zweryfikować.


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - Osiah - 23-08-2013 20:18

na RTR zawiesza sie navi,
spróbuj w momencie gdy to RTR sie pojawi włączyć i wyłączyć mfd (bez wyjmowania płytki i wyłączenia navi) - u mnie przy RTR po restarcie działa.


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - fido - 23-08-2013 22:29

co to mfd?


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - Osiah - 23-08-2013 22:38

aj, sorry - nie doczytałem że masz mcd Smile
u mnie przy mfd to działa - spróbuj w ten sposób z mcd - wyłącz i włącz.


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - krzysaudi - 24-08-2013 23:06

Podepnij dobrą antenę gps-u . MCD to taka prosta strzałkowa navi - jednak dobrze działa i z nowymi mapkami można na niej jezdzić śmiało.


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - fido - 26-08-2013 09:55

Na tak tylko nie mam skąd podebrać sprawną antenę żeby sprawdzić chyba że na ryzyko zakupić. Mapę którą nagrałem to "Teleatlas Polska Czech Republic 2012 2013 TravelPilot DX PLektor " nie wiem czy to poprawna mapa ba dostępu na oryginalnej nie mam a zakup w ciemno to trochę po kieszeni może uderzyć więc na razie coś na próbę chciałem stworzyć żeby zobaczyć czy zadziała. A tak swoją drogą czy da się spolszczyć całe menu odtwarzacza ?.


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - fido - 27-09-2013 12:47

Problem rozwiązany działają mapy 2013-14 jedyne co jeszcze nie działa lektor polski - szkoda.


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - carsontaxi - 26-10-2013 18:39

http://www.car-connect.pl/pl/kontakt


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - grzesiekm - 05-07-2014 06:41

Witam mam mcd a mapa to teleatlas Polska Czechy 2010 rok z lektorem polskim jak próbuje go włączyć to zawsze mówi. Jesteś poza znaną drogą. Proszę o poradę pozdrawiam


RE: Kto pomoże uruchomić navi MCD - grzesiekm - 06-07-2014 13:15

Sprawdzałem w paru miastach Wawa czy Ciechanowiec jest to samo antena jest nowa