Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Zasięg pilota w kluczyku - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Zasięg pilota w kluczyku (/Thread-Zasi%C4%99g-pilota-w-kluczyku)

Strony: 1 2 3 4


Zasięg pilota w kluczyku - Czerwony - 16-01-2014

Panie i Panowie,
od czego może zależeć zasięg kluczyka, jeżeli bateria jest nowa i sprawna, a w celu otworzenia samochodu trzeba prawie kluczykiem go dotykać? Od jakiegoś czasu, aby otworzyć samochód muszę być przy nim bezpośrednio, najlepiej z lewej strony lub z przodu. Od tyłu i z prawej "łapie" tylko jeżeli się kluczyk podniesie powyżej linii okien, ale też tylko z bliska.

Było na jesieni grzebane w elektryce, ale nie jestem pewien, czy to dokładnie od tego momentu tak się dzieje. Kiedyś z kilku metrów otwierało.

Tak sobie kombinuję, że w końcu to jest droga radiowa, więc tam gdzieś w środku (gdzie to jest?) musi być coś, co jest anteną. Urwała się? Schowała za coś, co ją ekranuje? Gdzie to jest i jak wygląda?

Da się z tym żyć, wmawiam sobie, że to zwiększenie bezpieczeństwa, ale na dłuższą metę jest to denerwujące.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - rodzynek - 16-01-2014

Moduł do pilota jest w BSI, dlatego w pobliżu drzwi kierowcy lepiej łapie.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - goozik - 16-01-2014

U mnie też coś kiepski zasięg jest,dobry temacik założony...
Wiem,że te piloty też szwankowały,ale drogie są..


RE: Zasięg pilota w kluczyku - grzesiekm - 16-01-2014

U mnie jest uszkodzony pilot sam zamyka i otwiera dzwi tżeba było wyjac baterie bylem u fahowca za dorobienie pilota kżykna. 150 zł czy jest jakieś tansze rozwiązanie


RE: Zasięg pilota w kluczyku - Kristobal - 16-01-2014

(16-01-2014, 00:58)Czerwony napisał(a): od czego może zależeć zasięg kluczyka, jeżeli bateria jest nowa i sprawna, a w celu otworzenia samochodu trzeba prawie kluczykiem go dotykać?

Czy drugi kluczyk tak samo reaguje?
Zorientujesz się wtedy czy to wina kluczyka, czy samochodu.

P.S. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie modułu centralnego zamka z pilotami i wtedy będziesz miał zewnętrzne piloty. Ja tak zrobiłem w poprzednim aucie i sprawowało się OK.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - wesol - 16-01-2014

a ja bym zorbil inaczej. PRzelutowal wszystkie luty i w pilotach i w module. Dosc czesto jest tak z epo takiej operacji poprawia sie znacznie. Przynajmniej tak robilem w oplach.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - Scrappy - 16-01-2014

Potwierdzam, u mnie np wcale nie działał pilot, poprawiłem "na szybko" luty, zaczął działać, ale po czasie słabo łapał właśnie i przestał reagować na otwieranie. Poprawiłem jeszcze raz i śmiga. Robione zwykłą lutownicą transformatorową, tylko trzeba uważać bardzo.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - wesol - 16-01-2014

ja wymieniam zawsze grot na taki cieniutki okolo 1 mm. Duzo kalafoni daje i ladnie poprawiam wszystkie luty w tego typu elementach z drobna elektroniką.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - grażyny - 16-01-2014

U mnie łapie z około 5m od auta dodam ze grot mam dorabiany a główka kupywana na szrocie no i bateria od razu nowa dana Było to jakies 3 lata wstecz .
Nie ma takiego słowa jak "kupywana" chyba ze mowa o jakiejś kupie. Kupowana to rozumiem.


RE: Zasięg pilota w kluczyku - Czerwony - 16-01-2014

Kluczyk z pilotem mam jeden, więc nie porównam.

Na marginesie: nie ogarniam jaka logika stoi za tym, że samochód ma jeden kluczyk z pilotem, drugi bez, a trzeci plastikowy. Samochód jest z Niemiec. O co w tym chodzi? Podobno taki praktyczny naród...

Wracając do tematu:
Widzę, że większość z Was sugeruje zajęcie się kluczem, czyli nadajnikiem, a nie odbiornikiem sygnału w samochodzie? Czy ktoś się spotkał z czymś takim, żeby jakoś zmierzyć siłę sygnału radiowego, emitowanego przez klucz-pilot?