Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR (/Thread-Drastyczne-zwi%C4%99kszone-zu%C5%BCycie-oleju-po-wymianie-EGR)

Strony: 1 2 3 4 5


Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - raventes - 13-10-2014

Witam.

Problem jest następujący. Ostatnio wymieniany był EGR na fabrycznie nowy ponieważ przepuszczał olej. Sprawdzany był też luz na wirniku turbo które okazało się być w stanie perfekcyjnym. Po przejechaniu 100 km ( sto km ) od wymiany EGR i sprawdzenia stanu turbo na bagnecie ubyło ok 3 mm oleju. Przed wymianą ubywało ok 1 mm na 1000 km ( tysiąc km ) włączając w to wspomniany wyciek na EGR.

Teraz pytanie. Co mogło spowodować tak drastyczny wzrost zużycia oleju Huh

Nie zaobserwowałem żadnych zmian w pracy silnika oraz osiągach pojazdu.


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - radzio- - 17-10-2014

wydaje mi się że to nie możliwe aby egr tak wpłynął na olej, dopatrywałbym się raczej przeoczenia/ nieprawidłowego 1 odczytu. przejedz kolejne 100 i zobacz czy ubyło znowu tak drastycznie oleju ale myślę że bedzie ok Wink jak nie to będzie się myśleć dalej


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - mirekm71 - 17-10-2014

Odpusc sobie sprawdzanie oleju w mm na bagnecie bo to jakas bzdura. Olej z silnika nie uciekal przez zawor EGR. Olej ucieka przez turbosprezarke do kolektora ssacego i jesr spalany przez silnik. To co wykapywalo nieszczelnym EGRem to byl olej z kolektora a nie z silnika bo EGR nie jest nijak polaczony z ukladem smarowania. U mechanika samochod stal prosto a u Ciebie pod domem jest lekko przechylony na prawo i juz masz 1-2mm roznicy na bagnecie.


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - wesol - 17-10-2014

Dzis gadalem telefonicznie z takim Karolem bo tez zaklada GTB22 do auta i ma problem, sam cos tam dlubie w softach itd i tak sie gadka wydluzyla ze godzine piętnascie gadalismy i byla wlasnie gadaka jak to niektórzy wyczuwaja takie wlasnie roznice na innych olejach czy ta pomiary oliwy wykonuja suwmiarką. Polachalismy sobie jak to wlasnie jest w naszym spoleczenistwie.
Zacytuje tutaj wypowiedz mastersa:
Master's napisał(a):Zaskakuje mnie drobiazgowość niektórych użytkowników. No ale jeśli ma sie nadmiar wolnego czasu....to czemu nie poszukac przysłowiowej dziury w dupie.



RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - raventes - 18-10-2014

Tylko że ja nie szukam dziury w całym tylko szukam przyczyny problemu. Nic mi się nie wydaje - oleju ubywa i to w potężnych ilościach ( właśnie od wspomnianego serwisu ), Nie mam żadnych zwidów a poziom oleju badam zawsze w tym samym miejscu w identycznych okolicznościach ( tak też było przed owym serwisem ).

Po niedzieli się dowiem co i jak bo jestem umówiony na oględziny.

Czy możecie mi powiedzieć jakie powinny być prawidłowe parametry kompresji i wskazania na sprawnej pompie vacum???


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - wesol - 18-10-2014

pompa prozniowa tez nie ma nic do tego. Tak samo jak egr nie ma nic wspolnego z ubytkiem oleju. wg mnie to niepotrzebnie wymieniles ten egr zwlaszcza ze pewnie tani nie byl.
Pompa prozniowa robi podcisnienie czyli nie ma zadneje komporesji. Proznia prawie absolutna bo okolo 1 -0.9 daje. Bedzie lichawa ta pompa to przede wszystkim stracisz wspomaganie hamulca oraz straci moc silnik bo nie bedzie doladowania turbo.


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - raventes - 18-10-2014

Mechanik uznał że EGR trzeba wymienić bo ma wyciek na grzybku i nic z tym nie zrobisz przez co wymiana jest konieczna. Tani niestety nie był - 5 stówek ale jak mus to mus Huh W końcu nie ja tu jestem fachowcem.

Mógłbyś jeszcze napisać jakie powinny być prawidłowe wskazania kompresji silnika? Z pewnością będzie ją badał aby sprawdzić czy pierścienie nie powiedziały - pierdoli.y nie robimy.


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - wesol - 18-10-2014

tez mylisz fakty. Pierscienie jakby siadly tak zeby nie bylo kompresji to bus auta nie mog odpalic w lato a w zime to nie byloby o tym mowy. Przedmuchy by byly tez mega ze chyba weze od domy by zwalalo a bagnet by wyskaiwal na metr. Pierscienie na tlokach sa trzy. Dwa sa uszczleniajace3 i jeden smarujacy. Nie musi byc tak ze silnik traci kompresje by oleju lykalo duzo. Olejowy stanie deba bo sie zapiecze a dwa uszczleniajace beda okej i masz mega spozycie oliwy a kompresja bedzie nawet lepsza jak katalogowa bo olej przedostajacy sie po gladzie cylindra dodatkowo uszczleni i masz wiecej jak ksiazka podaje. TO sie raczje w dieslu nie trafia a i w benzynach raczej zarznietych ma prawo bytu.

Po mojemu wystarczylo egr rozbebeszyc i poprostu go zatkac- to ufo rozwalic i zaslepic srubka z uszczleka ten grzybek. Sam doplyw spalin zaslepic nawet ori zaslepka z aso za 7 zl.


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - raventes - 18-10-2014

EGR już jest więc teraz bezsens go dotykać. Więc gdzie proponujesz szukać przyczyny tej usterki? W ogóle sytuacja z pierścieniami jaką opisałeś jest możliwa do zdiagnozowania ? I jakie są koszty usunięcia takiej usterki ?

Problemów z paleniem nie ma, czy to po nocy gdy jest zimny czy na rozgrzanym do 90. Pali od kopa.


RE: Drastyczne zwiększone zużycie oleju po wymianie EGR - wesol - 18-10-2014

nie do zdiagnozowania no chyba ze po spozyciu oliwy ale to wciaga ponad litr na 1000 km nawet po kilka litrow na tysiaka. Tylko demontaz czapy i wyjecie tlokow.

Po mojemu jezdzij dalej bo za szybko reagujesz bo masz podejrzenie. DOlej oleju do odpowiedniego poziomu czy to na zimnym czy to na cieplym silniku i potem po kilkuset km sprawdz poziom w tych samych warunkach.