Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP (/Thread-Przy-w%C5%82%C4%85czeniu-ogrzewania-przedniej-szyby-wy%C5%82%C4%85cza-si%C4%99-ESP)

Strony: 1 2


Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - mcgiwer - 25-11-2014

Mam dziwny przypadek, jak włączam ogrzewanie przedniej szyby to wyłącza się ESP (Kontrolka ESP zapala się na desce) ale nie podświetla się włącznik podgrzewania szyby ani ESP, jak wciskam włącznik ESP to słyszę bardzo ciche kliknięcie ale ani klawisz się nie podświetla ani ESP w licznikach. Wie ktoś gdzie mam rozpocząć poszukiwania? Przypominam sobie że w lecie chciałem podgrzać podczas deszczu zaparowaną szybę i jak włączyłem podgrzewanie tej szyby to coś dość mocno klikło i zapaliło się na desce ESP no i od tego momentu tak się dziwnie dzieje.
Od czego rozpocząć poszukiwania?


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - wojci - 26-11-2014

zacznij od podłączenia wtyczki z włącznika esp do ogrzewania tylnej szyby i z tylnej szyby na esp i będzie git!!


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - mcgiwer - 26-11-2014

To znaczy co? Zamienić włączniki? Czy żartujesz. Ten od ESP dać na tylną szybę czy na przednią, bo cuda mi się dzieją przy włączeniu przedniej szyby ogrzewanej.


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - wojci - 27-11-2014

sprawdź 3 minuty roboty a wiem że można zamienić bo sam to przez przypadek kiedyś źle podpiąłem ale nie pamiętam czy przypadkiem też tak nie było!!!


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - mcgiwer - 27-11-2014

Sprawdzę, tyle że ja nic przy tym nie grzebałem a wszystko działało do pewnego momentu, który opisałem


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - wojci - 03-12-2014

i jak?


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - wesol - 03-12-2014

Juz nie pamietam jaki tam kabel jest wposlny na tych wlacnzikach czy masa czy plus i tym kliknieciem sie zalacza cos wlasnie. JEsli jest zanik masy to moga byc takie cyrki.


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - mcgiwer - 04-12-2014

A więc tak, jak zamieniłem włączniki,( czyli ten od ESP wpiąłem w kostkę tam gdzie jest ogrzewanie szyby przedniej a ten od ogrzewania przedniej szyby wpiąłem tam gdzie jest ESP) to przy włączeniu włącznika ESP zapaliła się kontrolka na desce ale włącznik się nie podświetlił (tak jak przedtem z właściwym włącznikiem) a jak włączyłem szybę przednią to włącznik się podświetlił ale z racji tego że jest ciepło to nie wiem czy szyba grzeje. No ale to normalny zabieg bo przecież przełączniki zamieniłem. Dziwne, nic przy samochodzie nie było robione, więc co się stało że się kostki pomieszały? Co pająki pozamieniały kostki?
Tak się zastanawiam, bo w lipcu robili mi klimatyzację (standard pęknięta rurka) ale gość coś się motał z tą klima i nie pasował mu coś parownik, się teraz zastanawiam czy czasami nie próbował zdejmować konsoli środkowej i nie pozamieniał tych wtyczek.

Jaki kolor wtyczki idzie do ESP, a jaki kolor do ogrzewania szyby przedniej i tylnej ?


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - wojci - 05-12-2014

Ogrzewania przedniej nie mam ale reszta wygląda tak:
[Obrazek: a7c3a1bcb446.jpg]
[Obrazek: 0f1c0e353361.jpg]


RE: Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP - mcgiwer - 05-12-2014

Dzięki Wojci, widzę że u mnie faktycznie ten co grzebał przy klimie musiał pozamieniać wtyczki, bo u mnie żółta była podłączona pod przełącznik ogrzewania przedniej szyby.