Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Brak świateł stopu. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Brak świateł stopu. (/Thread-Brak-%C5%9Bwiate%C5%82-stopu)

Strony: 1 2 3 4


Brak świateł stopu. - kapec - 29-11-2014

Były i znikły światła stopu.
Sharan mk1, rok 2000, 1.9 tdi. Włącznik stopu pod pedałem sprawdzony, działa. Bezpiecznik ok. Gdzie jeszcze szukać problemu?


RE: Brak stopu. - pretor - 29-11-2014

W kablach z tyłu ?
Może masa się gdzieś straciła, musisz prześledzić schemat elektryki i poszukać prądu po kabelkach. W tych autach kable są wyjątkowo marnej jakości i lubią się gdzieś załamać Dodgy


RE: Brak świateł stopu. - kapec - 29-11-2014

Szukałem schematu instalacji do mojego szarana, ale jakoś nie mogłem znaleźć, przez co oczywiście poszukiwania problemu są utrudnione.
Kontrolki od stopów na desce nie gasną. Na samym początku problemów z tymi stopami było tak, że raz działały, raz nie. Jak zauważyłem problem, to migała też kontrolka świec żarowych. W tej chwili nie mruga.
Dodatkowo jest problem z centralem drzwi pasażera. Raz działa, raz nie. Przelotka sprawdzona, kable ok. Wcześniej toś dłubał przy wiązce idącej do tylniej klapy, przewody są izolowane, niekróre wymienione. Może ma to jakiś związek z moimi problemami?


RE: Brak świateł stopu. - darek72 - 29-11-2014

A masz hak ? Pytam bo może ktoś gniazdo do przyczepy nieudolnie podłączał prrzecioł wiązkę i tam nie ma styku


RE: Brak świateł stopu. - smok_wawelski - 30-11-2014

Jeśli jest hak i jakiś pseudoelektryk go drutował - to sprawdziłbym tę opcję.

Weż probówkę z kłujką i niech Ci ktoś naciśnie pedał (jak nie ma kto to cegła na pedał albo kawałek kija zaparty o fotel bedzie Twoim pomocnikiem) sprawdź wkłuwając się w przewody przed miejscem tych izolowanych przeróbek albo rozizoluj i sprawdź czy tu napięcie dochodzi. Na stykach lamp sprawdź tez czy masz masę tak jak @pretor Ci pisze weż "lewego plusa" obojętnie skąd aby był na stałe i pomacaj probówką styki żarówek stopu.


RE: Brak świateł stopu. - marcyb3 - 30-11-2014

a ja stawiam na czujnik , skoro kolega mówi ze już miał kontrolkę świec , u mnie też tak było ze na początku świeciła kontrolka ,ale później już nie ,myślałem ze jest dobrze ze światła są, ale okazało się ze nadal nie ma, po wyjęciu i wyczyszczeniu styków,już prawie drugi rok działa bez problemu,aha trzeba też troszkę podgiąć blaszki żeby lepiej stykały,.


RE: Brak świateł stopu. - smok_wawelski - 30-11-2014

Zgoda Marcin może i warto sprawdzić ponownie czujnik - ja po prostu przyjąłem założenie jak Kolega pisze i "wróżę" dalej z tym założeniem Smile
Cytat:Włącznik stopu pod pedałem sprawdzony, działa.



RE: Brak świateł stopu. - Bogos - 30-11-2014

Te czujniki to tak jak marcyb3 pisze .Wydaje sie że działają ale de facto troche nas oszukują także tez jestem za tym aby kolega podmienił na próbę i bedzie wiadomo na 100%.


RE: Brak świateł stopu. - smok_wawelski - 30-11-2014

Robiłem dziada ale na regulacji mi starczyło i nie pamiętam - przypomnijcie Koledzy proszę bo nie mam schematu
Czujnik jest zwierny czy rozwierny ?
Jak to leci przez jakiś dodatkkowy przekaźnik czy wprost ze styków czuja na inst. i żarówy ?

Jak zwierny i wprost to nie trza podmieniać czuja. Zwierka na krótko i wiemy czy instalacja do samych lampeczek jest ok. jak nie świeca to "macanie" gdzie przerwa. A czuja na stół - omomierz lepszy bo pokaże dokłądnie ale bateria i żarówka też dadzą rade - trza obserwować czy tak samo mocno świeci i cykać czuja do znudzenia czy zaszwankuje.


RE: Brak świateł stopu. - kapec - 30-11-2014

Czujnik sprawdzałem dwojako.
Generalnie wygląda na już zmieniony i całkiem świeży. Wg mnie czujnik jest rozwierny, czyli jak naciskamy pedał w czujniku robi się przerwa. Czujnik na stole - podłączony pod miernik na "dzwonienie" - dzwoni, kiedy powinien. Zamontowany w aucie, zdjęta wtyczka - to samo. Wtyczka zwierana i rozwierana - żadnych zmian.
Generalnie jakby kto chciał ponieść kaganek oświaty i wskazać mi, gdzie w necie leży schemat elektryczny do mojego szarana, albo podesłać na maila kapec@op.pl jak nie cały schemat to chociaż fragment "stop", będę zobowiązany.