Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Prędkościomierz - problem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Elektryka auta (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Elektryka-auta)
+---- Wątek: Prędkościomierz - problem (/Thread-Pr%C4%99dko%C5%9Bciomierz-problem)

Strony: 1 2


Prędkościomierz - problem - jarviajar - 10-07-2011

Witam wszystkich na forum - to mój pierwszy post, bo właścicielem Sharana jestem od tygodnia.

Pojawił mi się wczoraj w nocy problem -- nagle przestał działać prędkościomierz i licznik kilometrów, co spowodowało także, że wskazania średniego spalania po 300km ustawiły się na 99.9L/100 Wink

Kilkukrotnie (po wstrząsach mechanicznych) na chwilę się prędkościomierz włączył, ale nie na dłużej niż 1-2km.

Co to może być? Cichą nadzieję mam, że się gdzieś jakaś wtyczka poluzowała, ale dziś nic nie mogłem znaleźć (nie wiedziałem też gdzie szukać....)

Będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam


RE: Prędkościomierz/licznik się wyłącza/włącza - krissdom - 10-07-2011

Jeśli chodzi o prędkościomierz to wina może być po stronie czujnika na skrzyni, przetartych przewodów połączeniowych lub w samym liczniku (zimne luty, zaśniedziałe połaczenia). Trzeba poszukać Smile
Podświetlenie licznika: odkręcasz dwa wkręty na górze we wnęce licznika, nastepnie wyjmujesz ramke (wcześniej jest dobrze wysunąć i opuścić kierownice żeby bylo lepsze dojście), odkręcasz dwa wkręty mocujące licznik w górnych rogach i wymieniasz żarówki. Dobrze jest wymienić wszystkie od razu bo za chwilę przepali się następna.
Powodzenia Smile


RE: Prędkościomierz/licznik się wyłącza/włącza - jarviajar - 15-07-2011

dzięki za info.

ogólnie to z prędkościomierzem to dziwna sprawa. od napisania posta (5dni temu) wszystko działa jak należy. jutro ruszam w dłuższą trasę -- 500km - zobaczymy czy wytrzyma.
pozdrawiam


Prędkościomierz - złe wskazania - robi2806 - 21-12-2011

Witam!

Sharan 2.0 GL automat 1998 rok + gaz od 2006 roku.
Problem polega na tym, ze po przejechaniu okolo 15-20 km wskazania licznika zaczynaja wariowac, czyli jade 100km/h a pokazuje 240 pozniej zaczyna wahac sie miedzy 0 a 240 i po jakims czasie spada do 0 co jest klopotliwe bo oczywiscie zuzycie paliwa nie pokazuje realne ale prawdziwy problem jest ze po jakims czasie nie wiem ile km przejechalem i kiedy tankowac.
Od momentu jak przestanie wlasciwie wskazywac predkosc, chwilami sie wlacza pozniej wylacza i po jakims czasie juz calkiem lezy na 0.
Nie wiem czy to ma zwiazek z iloscia przejechanych km czy tez z nagrzaniem sie silnika, chodzi o moment kiedy przestaje wlasciwie wskazywac predkosc.
Nie jest to zwiazane z przelaczaniem sie na gaz, to juz sprawdzilem.
Macie jakies sugestie?

Pozdrawiam!
Robert


RE: Prędkościomierz - złe wskazania - Rakus - 21-12-2011

Może trzeba poprawić zimne luty w liczniku. Kiedyś tak miałem w innym aucie. Albo padł czujnik prędkości.


RE: Prędkościomierz - złe wskazania - Jabol - 22-12-2011

Podobne cuda działy mi się w passacie, przetarty był kabelek przy kostce która wchodzi w czujnik prędkościonierza .
chodzi mi o ten czujnik co siedzi w skrzyni biegów.


RE: Prędkościomierz - złe wskazania - wesol - 22-12-2011

impulsator w skrzyni i jego kabloteka do obadania.


RE: Prędkościomierz - problem - Szuszu - 13-10-2012

Odgrzeje temat
Witam też ostatnio pojawił się u mnie problem z zerowym wskazaniem licznika. Dokładnie kiedy wyjeżdam z garażu i trafiam na pierwszą dziurę, wiec tu moja prośba kto wie gdzie w 1,9 TDI 110KM automat znajduje się ten czujnik. Skrzynie 4 biegi, dziękuje za precyzyjną odpowiedź.


RE: Prędkościomierz - problem - karol1984kg - 07-06-2014

Odkopię temat. Gdzie w skrzyni jest czujnik do prędkościomierza? Kable to już sobie znajdę Smile Nie chcę niepotrzebnie pół auta rozbierać. Auto to Galaxy mkII AUY skrzynie 6 biegów.


RE: Prędkościomierz - problem - wesol - 08-06-2014

od gory na skrzyni przy mechanizmie wybierania pod taka oslonka termiczna. Znajdziesz bez problemu.