Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
1.9TDI BVK - problem z odpalaniem, gaśnie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Diesela (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Diesela--63)
+---- Wątek: 1.9TDI BVK - problem z odpalaniem, gaśnie (/Thread-1-9TDI-BVK-problem-z-odpalaniem-ga%C5%9Bnie)

Strony: 1 2


1.9TDI BVK - problem z odpalaniem, gaśnie - graboo92 - 08-12-2014

Witam,

Mam problem z Sharanem 07r, silnik 1.9TDI 116km BVK. Skrzynia manual 6 biegowa. Samochód po nocy ma problem z odpalaniem, zapali na moment i zgaśnie, później, żeby go odpalić trzeba bardzo długo kręcić, czasem zapali po drugiej ok 15sek próbie, czasem po trzeciej. Rozrusznik kręci, czuć, że silnik z trudem zaczyna łapać i w końcu odpala. Problem trwa od lata. Nasilił się o tej porze roku, wcześniej zdarzało mu się to co dwa-trzy dni, teraz codziennie. Dodatkowo, gdy uda się zapalić samochód, po przejechaniu pewnego kawałka drogi, przy jałowym biegu czuć, że silnik zaczyna się dusić i gaśnie, a wtedy zaczyna się powtórka z ciężkim odpalaniem.

w samochodzie wymienione:
-komplet pompowtryskiwaczy,jeszcze przed wystąpieniem tych objawów, na używane, ok 1,5 roku temu, nie było z nimi problemów, logi też były w porządku,
-vacum na nowe, nic się nie zmieniło,
-filtr paliwa,
-wyczyszczony bak i smok pompy.

Aktualne logi pompowtryskiwaczy:
http://vaglog.pl/log_195975.html

Dodatkowo zauważyłem, że w grupie 018 po odpaleniu wyskakują 6.0 i po kilku sek zmieniają się na 0, raz po dodaniu i puszczeniu gazu na dwóch cylindrach 3,4 znów pojawiły się 6.0, lecz później już to nie wystąpiło.

Samochód nie ma problemów z mocą, przyspieszaniem, wydaje mi się, że troche nierówno pracuje.

Z góry dziękuję za jakieś rady i sugestie. Pozdrawiam



RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - junak1956 - 09-12-2014

z tego co piszesz to jakby coś było z paliwem jakby nie dostawał a pompka w baku działa prawidłowo w baku jest wstępnego ciśnienia a przy vacum wysokiego ciśnienia. A świece żarowe ok jeżeli chodzi o ranne palenie. Weź ściąg kapturki do świeć weź kawałek przewodu dotknij do +12 akumulatora i po kolei dotykaj do świeć w miejscu gdzie były kapturki ma występować iskrzeńie oznacza to że świeca sprawna. Mógłbyś też spróbować zostawić na noc gdzież żeby tył auta był w górze trzeba na coś cofnąć tak ok 1m tył w górze.


RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - daneczek76 - 09-12-2014

Mnie to wyglada na zapowietrzanie sie układu paliwowego. Zaczął bym od sprawdzenia zaworka na filtrze paliwa oringi itd...


RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - wesol - 09-12-2014

to nie VP. To tdi inne prawa rządzą.


RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - Bogos - 10-12-2014

(08-12-2014, 13:43)graboo92 napisał(a): Witam,

w samochodzie wymienione:
-komplet pompowtryskiwaczy,jeszcze przed wystąpieniem tych objawów, na używane, ok 1,5 roku temu, nie było z nimi problemów, logi też były w porządku,
-vacum na nowe, nic się nie zmieniło,
-filtr paliwa,
-wyczyszczony bak i smok pompy.

Dodatkowo zauważyłem, że w grupie 018 po odpaleniu wyskakują 6.0 i po kilku sek zmieniają się na 0, raz po dodaniu i puszczeniu gazu na dwóch cylindrach 3,4 znów pojawiły się 6.0, lecz później już to nie wystąpiło.

Samochód nie ma problemów z mocą, przyspieszaniem, wydaje mi się, że troche nierówno pracuje.

Z góry dziękuję za jakieś rady i sugestie. Pozdrawiam

Powiedz dlaczego wymieniałeś pompki ,kto wymieniał i czy były poprawnie ustawione,moment zderzeniowy,odległść od głowicy,uszczelniacze nowe?stan oleju bez zmian?. Grupa 018 nie jestem pewien ale tak ma być zanim silnik nie złapie równych obrotów te 1sek 2sek powinno byc ok ale nie jestem na bank pewien jak to jest w bvk.
Jesli masz vag to zrób statyczny kanal 4 blok 4 oraz jakies inne błędy jak miałeś w silniku. Od czegoś musimy zacząć. W grupie 23 bipy masz troche wysokie ale powinien palic jeszcze dobrze. czekam na info.



RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - mirekm71 - 13-12-2014

Ciekawe czy pompki wymienione na nowych zestawach uszczelniajacych. Jak kompresja idzie w uklad paliwowy to tez bedzie gasl, zle odpalal i takie tam cuda. Kiedys dojezdzilem do takiego stanu, ze jak stalem przodem w dole to chodzil normalnie a jak przod byl w gorze to przerywal jakby na jeden baniak nie palil. Pozniej chodzil na wolnych obrotach i zgasl. Po sciagnieciu weza paliwa siknal piana paliwowo powietrzna i znowu jakis czas jezdzil. Po wymianie uszczelniaczy wszystko bylo ok.

Pewnie Twoj mechanik zalozyl pompki z oringami jakie przyszly i stad problem.


RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - graboo92 - 17-12-2014

Przepraszam za długi czas odpowiedzi. Świece żarowe wymienione na nowe, bez efektów. Mechanik wydaje mi się, że zna się na rzeczy, wymieniał mi już wcześniej pompowtryski w innym samochodzie i nie było problemów. Wymieniał na nowych uszczelkach. Błędów pod vagiem brak. Co do pompek, nie było smarowania na wałku, poleciał wałek i pompki się posypały. Wałek również wymieniony, po zrobieniu nie było problemów. Oleju z tego co pamiętam troche ubywało, trzeba bylo raz na jakiś czas zrobić dolewkę, cieżko mi w tej chwili ocenić jakie ilości. Olej wymieniony, postaram się monitorować stan. Dopiero w przyszłym tygodniu będę mógł zrobić inne logi. Zaczynam skłaniać się do ponownej wymiany uszczelniaczy na wtryskach, a co dalej?


RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - wesol - 17-12-2014

Po mojemu mechanik cos wie ale nie wszystko niestety. Trzeba sprawe ogarniac i tyle. Przyjedziesz to ci zrobie to autko. Trzeba niestety myslec co sie robi a nie tylko schematycznie wymieniac. Powiem ci ze tu na forum niektorzy gadaja byle gadac a tak naprawde w życiu by nie wiedzieli jak te pompki prawidlowo wymienic. Pitolą coś i tyle z tego. NAwet nie wiedza jak sie przechowuje pompki. Polozysz na pólke to ci powiem ze za dwa miesiace mozesz je sobie do kosza wsadzic bo tyle sa warte.


RE: 1.9TDI BVK, problem z odpalaniem, gaśnie - Bogos - 18-12-2014

(17-12-2014, 19:14)wesol napisał(a): NAwet nie wiedza jak sie przechowuje pompki. Polozysz na pólke to ci powiem ze za dwa miesiace mozesz je sobie do kosza wsadzic bo tyle sa warte.
Najlepiej w ich naturalnym środowisku czyli w ON (zanurzone)




RE: 1.9TDI BVK - problem z odpalaniem, gaśnie - graboo92 - 31-12-2014

Dzięki wszystkim za wkład do tematu i za chęć pomocy. Problem został rozwiązany, a winne okazały się jednak oringi od pompowtryskiwaczy. Po wymianie samochód odżył, nie gaśnie i nie ma problemów z odpalaniem. Pozdrawiam