Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. (/Thread-Sharan-2-8l-problemy-z-rozrz%C4%85dem-b%C5%82%C4%85d-wa%C5%82ka-wa%C5%82k%C3%B3w-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - Kurakgp - 16-12-2017

Rozebralem dziś pół samochodu i okazało się, źe wałek ssący jest przestawiony o ząb moźe 2. Mam zdjętą tylko górę. Jak z tego teraz wybrnąć bez rozbierania dołu? Czy wystarczy odkręcić wariator z zębatka i przestawić, czy trzeba odkręcać wałki? Po poluzowaniu napinacza nie ma mozliwości przestawienia wałka.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - jasiug23 - 17-12-2017

Dobrze byłoby sprawdzić czy dolny łańcuch jest dobrze założony. Koło pasowe ustawić na znaki i z drugiej strony sprawdzić czy wycięcie na kole zębatym jest na środku. Co do Twojego pytania, to nie wiem jak to zrobić. Też się nad tym zastanawiałem, ale na szczęście nic z łańcuchem nie musiałem robić. Kupiłem nawet kamerkę inspekcyjną, aby mieć możliwość sprawdzenia łańcuchów na dole.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - Kurakgp - 17-12-2017

Pomogło poluzowanie 2 śrub ślizgu z lewej strony, na tyle źeby przekręcić koło 1 ząb w lewo. Roboty i nerwów był ogrom, ale było warto. Auto zbiera się doskonale, jak przystało na 200 konny motor. Brak teraz dziury, autem mogę ruszać z dwójki, i w końcu mogę uźywać 5 i 6 biegu. Dzìękuję wszystkim za zainteresowanie.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - tolus24 - 17-12-2017

Witam.

No to gratulacje z własnoręcznej naprawy Wink i na przyszłość więcej ostrożności z tym, że coś, ktoś kiedyś ... Smile.

Pozdrawiam


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - saltech - 18-12-2017

hej
i ja gratuluje naprawy ale.....
wystudził bym troszkę radość, przejedź trochę km i dopiero się podziel dobra nowiną.
miałem tak że zaczął pracować poprawnie a po dwóch dniach dalej kupa.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - saliczek - 04-01-2018

Witam
Czy odpięcie elektrozaworów sterujących wariatorami , da widoczną zmianę pracy silnika ? dzisiaj je odpinałem na wolnych obrotach i żadnej słyszalnej różnicy nie zauważyłem . Silnik tak mniej więcej do 2000tyś obr. trzęsie się , wibruje . Najbardziej to czuć w czasie jazdy na trzecim biegu. Błąd jaki się pojawia to błąd synchronizacji . pozdrawiam


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - byku6666 - 11-02-2018

witam wyszstkich szczęśliwych posiadaczy "Sharików" , ja też nim jestem albo i byłem, silnik 2.8 24v mam problem po wymianie łańcucha komplet + zębataka ta mała. Na Vagu pokazuje w
208 -6kw
209 -4kw
210 0.0
211 21.5
i do tego 2 błędy
random Misfire detect
misfire detect 3 cylinder

łańcuch ustawiony według schematu i filmy oglądałem, znaki się zgadzają koło pasowe na znak zębatka duża na znak, wariatory na kolorowe znaki miedzy nimi 16 oczek lub 8 ogniw jak kto woli, wałki na blache.

Nie rozumiem dlaczego takie wartości na 208 i 209 po wymianie łańcuch napięty nie ma luzu a wyglada to tak jakby był zużyty i przelatał z 200kkm. Pod względem rozrządu już błędów nie zgłasza jak wcześniej powód wymiany jak wszyscy tutaj kąty rozjechane po -11 i - 13 stopni.

Druga sprawa Brak zapłonu 3 cylinder
cewki świece wrzystko sprawdzone po 10 razy zamieniane miejscami cewki i świece i uparł sie na 3 cylinder brak zapłonu testy Vagiem robione paliwo jest powietrze też iskra też zawory szczelne kompresja jest ok 11 bar to o co mu chodzi ?Huh
wcześniej były błędy rozrządu, brakiem zapłonu cylinder 1,3,6 i kupa innych z tym związana.Po wymianie łańcucha tylko te dwa i te kąty , jak to ugryść?

Wszelkie rady mile widziane


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - viper81 - 15-02-2018

Witam ponownie Koledzy który zawór sterujący wariatorami rozrządu jest od którego wariatora górny to wydechowy a dolny ssący czy odwrotnie???


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - tolus24 - 15-02-2018

Witam.

Górny wlotowy, dolny wydechowy.

Pozdrawiam


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - Daron - 08-03-2018

Witam mam pytanie co mnie czeka po wyskoczeniu takiego błędu>
Regulacja faz rozrządu rząd cylindrów 1,nie może osiągnąć zadanej wartości ,za mocno wyprzedzony-nieciągły