Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: Sharan 2.8l problemy z rozrządem/błąd wałka/wałków itp. (/Thread-Sharan-2-8l-problemy-z-rozrz%C4%85dem-b%C5%82%C4%85d-wa%C5%82ka-wa%C5%82k%C3%B3w-itp)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem - klimek - 26-04-2017

Wielkie dzięki za podpowiedz z wariatorami długo nie odpisywałem ponieważ musiałem wyjechać szaranika zrobiłem w piątek puzno w nocy chodzi jak ta lala przy wkładaniu nowego rozrządu w niemczech się pomylili i zle go ustawili udało się nie musiałem wyciągać silnika pomylka była na wariatorach poprosu ich nie cofli w prawo jak składali rozrząd


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem - saltech - 27-04-2017

to super że się udało.
zastanawiam się jak to można źle poskładać.
sam szukałem opisów instrukcji, ale to bardzo prosta czynność i wszędzie są znaki Smile

ale co mechanik to mechanik

cytat: wariator ma sprężynkę która go cofa. hahaha chyba nigdy tam nie zaglądał.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem - tolus24 - 28-04-2017

cytat: wariator ma sprężynkę która go cofa. hahaha chyba nigdy tam nie zaglądał.
[/quote]

Witam.

Albo zaglądał do innego modelu Wink, bodajże w silnikach 3.2 wariator ma dodatkowo "sprężynę" z nawiniętego drutu.

Pozdrawiam




Po wymianie rozrządu - ktzysiek - 21-05-2017

Witam.
Mam problem, po wymianie rozrządu pojawiły mi się następujące błędy:
P1340
P0305
P0303
P0302
P0304
P0301
P0306
Pomocy


RE: Po wymianie rozrządu - wesol - 21-05-2017

Skimir ci pewnie wyjasni ale masz wypadanie zaplonow na wszystkich garach co dowodzi ze problem raczej lezy w tozrzadzie. Pierwszy blad to cos z czujnikiem walu.


RE: Po wymianie rozrządu - ktzysiek - 21-05-2017

Mam praktycznie nowe cewki i świece także to raczej nie to


RE: Po wymianie rozrządu - skimir - 22-05-2017

Jak już zostałem wywołany do tablicy... :-)

Nowe cewki tu nic nie pomogą.
Pierwszy wskazany przez Ciebie błąd jest kluczowy - brak korelacji czujnika położenia wału korbowego z czujnikiem położenia wałków rozrządu. Może to wskazywać na grube przestawienie rozrządu na którymś z nastawników.

Opcja pierwsza łatwiejsza - sprawdź czy wszystko styka, czy złącza dobrze kontaktują... mogło coś się naruszyć przy robocie.

Opcja druga - sprawdź vagiem kanały 208 i 209 - tam wyjdzie jak pracuje rozrząd. Być może został źle ustawiony podczas wymiany - to nie jest takie oczywiste dla wielu mechaników. Lub nie wszystko co trzeba zostało wymienione - to wiem z doświadczenia.



RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem - saltech - 23-05-2017

z doświadczenia wiem że nigdzie nie ma znaku na kole wału korbowego do strony rozrządu ale ten znak (tzw. pozycja zero) jest po stronie paska wielo klinowego po stronie alternatora i klimy.
często mechanik nie może znaleźć więc wykręca świecę wkłada coś długiego kręci wałem i obserwuje kiedy tłok pierwszy jest najwyżej. z doświadczenia wiem że od poprawnej pozycji to jest ząbek w lewo lub w prawo Smile

tak czy inaczej albo źle ustawiony albo napinacze nie zmienione.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem - skimir - 23-05-2017

Tzw pozycja GMP :-)
Niech pytający waga podepnie on prawdę w tym przypadku powie :-) (kanały synchronizacji wałków)
Ilośći ruchomych względem siebie części w tym silniku jest na tyle duża, że nie trudno o błąd w ustawieniu.


RE: Sharan 2.8l problemy z rozrządem - ktzysiek - 05-06-2017


skimir, mechanik twierdził że to świece bo jedna była zardzewiała, wymieniłem świece, czujniki, i dalej to samo chodzi jak V8, przy zmianie biegu z 1 na 2 strasznie szarpie, gaśnie, mechanik twierdzi że dobrze zrobił rozrząd