Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r (/Thread-wymiana-skrzyni-biegow-sharan-1-9-tdi-1996r)



wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - marek1993 - 11-12-2016

Witam chcialbym sie dowiedziec czy skrzynia biegow od passata 1.9 tdi 1997r bedzi pasowac do sharana 1.9 tdi 1996r
Dziekuje
pozdrawiam


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - wesol - 11-12-2016

Na pierwszy rzut oka juz nie bo passat ma silnik podluznie postawiony a sharan poprzecznie. Po drugie skrzynia od zadnego innego vaga nie podejdzie bo w sharanie masz skrzynie fordowska czyli zostaje ci skrzynia od sharana alhambry lub galaxy.


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - marek1993 - 11-12-2016

ok dzieki,
jeszcze jedno pytanie,
jak moge sprawdzic ilu konny jest silnik auto jest z bulgarii i w dowodzie nie ma napisanej mocy, czy to ma znaczenie czy skrzynia od innych modeli tez bedzie pasowac?
moge kupic sharana z 2000r na czesci ale nie wiem czy wszystko bedzie pasowac


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - marek1993 - 11-12-2016

odnosnie watku znalazlem naklejke w bagazniku ktora przedstawia pare informa cji m.in. ile koni, co do kodu silnika to nie jestem pewien bo jesli to jest ten DBW to nie moge zadnych informacji na necie znalezc ze taki w ogole istnieje a jesli chodzi o moc to takie same sa 1z ahu i anu czy mozna je zastosowac jako zamiennik? czy skrzynia biegow z samochodu z kodem silnika jednym z tych trzech bedzie pasowac do mojego?

zalaczam zdjecie naklejki
konkretnie chcialbym sie dowiedziec czy skrzynia od silnikao kodzie AVG bedzie pasowac do silnika o mocy 90 km
dziekuje


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - Scrappy - 11-12-2016

Silnik masz 1Z a kod skrzyni to DBW.

Generalnie te silniki niewiele się różnią, powinna pasować.


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - wesol - 11-12-2016

Na naklejce masz jak byk motor 1z
getribe dbw.
Skrzynie w tych wszystkich 90 i 110 konnych sa zamienne miedzy soba. Sa tylko jakies tam delikatne niuanse konstrukcyjne.


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - tolus24 - 11-12-2016

Witam.

Skrzynia DBW jest generalnie "niezamienna", a jedyna, która pasuje za nią to DJY, o ile pamiętam ale ręki sobie nie dam uciąć. Natomiast tak jak pisał Wesol szukanie skrzyni od osobówki jest bezcelowe, nawet z grupy vag.

Pozdrawiam


RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - andrew7800 - 12-12-2016

(11-12-2016, 19:10)marek1993 napisał(a): odnosnie watku znalazlem naklejke w bagazniku ktora przedstawia pare informa cji m.in. ile koni, co do kodu silnika to nie jestem pewien bo jesli to jest ten DBW to nie moge zadnych informacji na necie znalezc ze taki w ogole istnieje a jesli chodzi o moc to takie same sa 1z ahu i anu czy mozna je zastosowac jako zamiennik? czy skrzynia biegow z samochodu z kodem silnika jednym z tych trzech bedzie pasowac do mojego?

zalaczam zdjecie naklejki
konkretnie chcialbym sie dowiedziec czy skrzynia od silnikao kodzie AVG bedzie pasowac do silnika o mocy 90 km
dziekuje
Do Twojego silnika 1Z podejdzie skrzynia od AHU, AFN, AVG. Te skrzynie są zamienne między sobą. Szukaj Skrzyni z Sharan Galaxy Alhambra bo z innych modeli nie pasuje.
ANU jest silnikiem 90 KM na pompowtrysku i nie jestem pewien czy pasuje do 1Z.



RE: wymiana skrzyni biegow sharan 1.9 tdi 1996r - Jędrek Z - 13-12-2016

Witam.Kolego Marek 1993 a co z twoją jest nie tak ? Chcesz kupić używkę to uważaj -ja tak zrobiłem w swoim Sharanie -kupiłem używaną ale nie jestem z niej zadowolony-może regeneracja własnej skrzyni-polecam kontakt z gościem JANCYK111 -facet oblatany w tematach skrzyń do SGA to może zrobić twoją za grosze a jak kupisz używkę to może być ze "zamienił stryjek siekierkę na kijek" przecież te roczniki sharanów bardzo często mają już po milionie kilometrów nalatane i to bardzo często z przyczepami-trafić dobrą skrzynię do tego rocznika Sharana to jak trafić miliona w totka!Z tego co mi jest wiadomo to do twojego podejdzie skrzynia DJY 006045 F od silnika afn-są to skrzynie w pełni zamienne o takich samych przełożeniach jak twoja BDW