Ocena wątku:
AUY - nierówna praca po odpaleniu
14-02-2017, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2017 22:54 przez kalamb.)
Post: #21
RE: Ford galaxy 115KM zimny dziwnie odpala???
Różne są te tune upy. Sa dobrzy i niekoniecznie. A wiedzę początkową zdobywali zazwyczaj z takich "wydawnictw" z czasem popierając ją doświadczeniem i tu już bywa różnie ;-)
Gdy wejdą nowe przepisy antysmogowe odnoszące się do analizy spalin będą ustawiać pompki co do mikrona i przywracać "wycięte EGRy, DPFy itp. Wtedy okaze sie którzy są naprawdę dobrzy ;-)
Reklama

14-02-2017, 23:06
Post: #22
RE: Ford galaxy 115KM zimny dziwnie odpala???
Ta jasne. Pewnie tez i masters jest kiepski moze good hope tez do luftu. Kolego rozmawiamy o czolowce polskiego tuningu mieszczacych sie w pierwszej dziesiatce lub dwodziestce. Jesli nie oni to kto jest dobry. Skoro wszystko nalezaloby robic ksiazkowo to co my tu robimy. Zamykamy forum i auta naprawiajmy w aso bo tam sa sami szpece. Skoro ktos ogarnia auta z mocami ponad 300% serii to chyba ciezko kogos nazwac cieniasem w swojej robocie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
14-02-2017, 23:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2017 23:44 przez kalamb.)
Post: #23
RE: Ford galaxy 115KM zimny dziwnie odpala???
Są dobrzy, są gorsi i są partacze. Zawsze tak było. Szczerze? Nie powierzyłbym auta żadnemu ASO i to nie tylko moja opinia. Wystarczy spojrzeć na dział aut od 2010 roku i opinie z wizyt w ASO. A forum pełni role pomocniczą czytaj pomocną dlatego elementy megalomaństwa tudzież jedynie słusznych ideii nie są tu miłe widziane. Mogą zrobić tyle złego co i dobrego. Trzeba uważać aby nie przekroczyć granicy a i odrobina pokory by się przydała.
Jeśli zaś chodzi o tunerów to tez mnie to nie interesuje. Sharan to nie "wyścigówka" nie ten typ. Nie muszę do nich jeździć na wymianę pompek gumek, wymianę złotych wahaczy, wycinania EGR, hamulców ;-) usuwania czwartego cylindra bo niepotrzebny ;-) zakładania gleby czy air ridea bez homologacji bo uważam to za fanaberie w tym aucie. Jeśli ktoś bardzo chce jego sprawa ale za szkodliwe uważam wciskanie ludziom ze tune up to najlepsze rozwiązanie na wszystkie bolączki. A już próby deprecjonowania innych użytkowników forum którzy maja odmienne zdanie uważam za bardzo nie w porządku. Jesteś kolego wesol moderatorem a nie wizjonerem wyrocznią.
Pozdrawiam
14-02-2017, 23:40
Post: #24
RE: Ford galaxy 115KM zimny dziwnie odpala???
To rozumiem ze jak za parenlat bedziesz zmuszony kupic auto z dpf i trojmasa to jak sie skiepszczysz to z radoscia auto naprawisz za bagatela 10 czy 15 tys zl zamiast wyrwac chwasta za 2 tys zl.
Tune Up to firma z dosc duzym starzem i doswiadczeniem. Robota wykonana profi ale cenowo niestety nie jak u czesia w garazu. Kiedys ktos pytal mastersa o jakas sprawe czy nie latwiej w aso to zalatwic to mu odpowiedzial ze problem w tym ze aso zwraca sie do mnie z problemami a nie ja do nich. A masres tuning to tez firma ktora chyba jako jedna z pierwszych w Polsce raczkowala z tuningiem w latach 90tych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-02-2017, 00:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2017 00:40 przez kalamb.)
Post: #25
RE: Ford galaxy 115KM zimny dziwnie odpala???
Nie chodzi o kwoty u Czesia w garażu. Robię swoje auta u ludzi którzy, nie odbiegają wiedzą od meanstrimowych warsztatów. Robią swoje rzetelnie i solidnie konsultując to z klientem. Piszesz tak jakby nie było nic pośredniego między Cześkiem w blaszaka a Mastersem itd. Jednak tak nie jest. Mam zmapowaną motorownę u człowieka który nie uważa się za tune upa ze "złotego warsztatu". Auto jeździ bardzo dobrze jestem zadowolony i nie mam parcia na rankingi statystyk ;-), wykresy z hamowni bo nie mam ochoty ani chęci nikomu niczego udowadniać. On zreszta tez, robi to bo po prostu to lubi. Nie wciska klientom ze katalizator dpf czy egr to chwasty i jedyna droga to wyrwać. Tłumaczy co mogą zyskać ale tez co mogą stracić. Zawsze są jakieś plusy dodatnie i plusy ujemne ;-) decyzje zostawia klientowi. Znamy się od lat myślimy o pewnych zagadnieniach podobnie i nie oddałbym auta komuś innemu.
Wesol nie umniejszam dobrym tunerom. Obserwuje, czytam rozmawiam ale wybacz nie czuje potrzeby ścigania się kto jest lepszy, kto ile wypracował procent normy ile niutonów wyciągnął z odkurzacza itp. I nie podniecam się tym i chodzi tylko o to abyś był sprawiedliwy. Cieszy Cię to? To są Twoi idole? Ok w porządku nie mam nic przeciw. Twoja sprawa. Tylko nie wciskaj wszystkim dookoła ze wszyscy maja Tak samo robić jak Twoi idole, po prostu daj innym możliwość samodzielnego myślenia, podejmowania decyzji w swój indywidualny sposób. Tak będzie sprawiedliwie.
Ps. W Krakowie, Łodzi, Warszawie nawet w Zakopanem (tak to miasto należy obecnie w strefie alarmu smogowego) pojawiają się na razie sporadycznie) przy kontrolach analizatory spalin w dniach alarmu smogowego, na razie kończy się na pouczeniach, upomnieniach. Ludek gwałtownie szuka miejsc w których będzie można "przywrócić" egr, dpf i inne ;-) wytłumacz rozsądnie ludziom, przekonaj ich ze to chwast i tak pozostać lub lepiej się go pozbyć ;-)
 Thanks given by: sycylyjczyk




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca napinacza alternatora Zocho85 2 616 24-09-2022 14:05
Ostatni post: wesol
  AJM - Głośna praca/burczenie przy obciazeniu AndrewGAA 5 1,526 02-01-2022 18:21
Ostatni post: AndrewGAA
Sad 1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach sand21 136 46,387 13-06-2021 14:40
Ostatni post: agaikarol
  Galaxy ASZ nierówna praca na zimnym silniku gałgan1 0 1,091 12-09-2019 13:53
Ostatni post: gałgan1
  Głośna praca 1.9 TDI PawelLUB 9 6,150 14-03-2019 17:27
Ostatni post: Tomek Westfalia
  AUY głośna praca silnika i dymienie Gizio1625 0 1,824 13-10-2016 16:23
Ostatni post: Gizio1625
  AUY po odpaleniu ma nierówne obroty, po czym ustają mjoker 8 2,950 24-07-2016 06:35
Ostatni post: wesol
Wink brak turbo, po ponownym odpaleniu wraca Robac1985 35 19,675 10-03-2016 13:48
Ostatni post: qba
  alhambra po odpaleniu gaśnie czekolada60 7 3,558 15-02-2016 10:55
Ostatni post: czekolada60
  Głośna praca silnika AUY tyger 28 16,167 15-09-2015 21:48
Ostatni post: suhhar

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name