Kontrolka oleju.
01-11-2011, 22:16
Kontrolka oleju.
Witam parę dni temu żona wracała autem i mówi że na prostej drodze zaświeciła się jej kontrolka żółta chyba oleju i jeden sygnał dżwiękowy.Zajechałem autem do garażu i faktycznie fiś wyświetlił olej i pisze check press oil - jak dobrze pamiętam.Po odczekaniu z 30 minut sprawdzam olej jest ok, odpalam auto nic się nie zaświeca.Dzisiaj pojeździłem trochę i nic .Podpiołem się pod vag i w engine żadnych błędów.Jak myślicie co to mogło być?Myślę jeszcze nad czujnikiem ciśnienia , poziomu oleju.
Reklama
01-11-2011, 22:40
RE: Kontrolka oleju.
hmm... ja kiedyś miałem to samo tylko czerwień i sygnał przez jakieś 5 sekund i zgasło, była to trasa ale nie było jakiegoś ciśnięcia strasznego. Pod Vag nic nie wyszło żaden błąd, zdziwiło mnie to, ale jeżdżę już jakieś 2 miesiące i sytuacja się nie powtórzyła
01-11-2011, 22:49
Z tego co wyczytałem w necie to są 2 sposoby ostrzegania.Pierwszy jak u mnie ( żółta kontrolka i jeden sygnał dźwiękowy) i drugi jak u Ciebie ( na czerwono i 5 sygnałów).A gdzie się znajduje ten czujnik? i czy przypadkiem na vagu nie powinien wyjść błąd?
01-11-2011, 22:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2011 22:54 przez tomex-t3.)
Dodgy proponuje zaczęć od czujnika
czujniki najprawdopodobniej są 2, jeden przy filtrze a drugi w głowicy, ale nie jestem pewien
01-11-2011, 23:04
zolta i sygnal to malo oleju. Jesli ilosc oleju jest okej to czujnik lub kabloteka. Jesli pali sie kontrolka czerwona to od cisnienia oleju i w pierwszej kolejnosci wymiana czujniak i sprawdzenie kabloteki.

SHARAN 1.9 TDI AUY++ 160KM by TUNE UP i GOLF 1.9TDI ASZ

Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi.
02-11-2011, 11:28
Panowie dziś przegoniłem auto na trasie i pod większymi obrotami i mniejszymi i nic.Absolutnie nic się nie dzieje, czy mógłby to być sporadyczny błąd którego komputer nie zdąrzył powiedzmy zapisać?Ten czujnik znajduje się pod miską olejową?
02-11-2011, 11:35
Żółta to standard w PD zapala mi się co 5 tys km dolewka 200 ml załatwia sprawę
02-11-2011, 12:01
ale kontrolka zolta o ilosci oleju nie jest bledem wiec nie ma co zapisac. Czy w aucie bez kontroli poziomu oleju tez ci wywali blad jak bedziesz jechał?? Nie.To jest informacja tylko. Podobnie jest z kontrolka plynu chlodzacego czy poziomu plynu do spryskiwaczy czy paliwa. Poprostu rezerwa plynu, oleju, paliwa itp. Oczewiscie mogl sie tez ten czujnik zepsuć lub chwilowo cos nie zatrybiło prawidlowo i wywali kontrolke z dzwiekiem.
To czy ubywa oleju w PD to jakos mi si enie chce wierzyc. W poprzednim VP nic nie ubywalo no moze ze 2-3 setki do wymiany. W PD tez jakos nie zauwazylem. W golfie nie mam zadnych wyciekow i nic ni eubywa w sharanie mam leciutkie zapocenia z uszczelniacza walu od strony skrzyni oraz troszeczke saczy sie z korka oleju w misce ale to sa sladowe ilosci i tez jakos nie musze dolewac niewiadomo jakich ilosc- no moze ze 200 ml doleje po 8 tys km i na tym sie konczy.

SHARAN 1.9 TDI AUY++ 160KM by TUNE UP i GOLF 1.9TDI ASZ

Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi.
02-11-2011, 15:03
u mnie w starszych modelach 90 i 110 nic nie ubywało .W PD muszę dolać 2 steki między wymianami
02-11-2011, 15:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2011 15:31 przez daneczek76.)
panowie czym się dziwić to nie nowość że PD są łakome na olej na każdym forum o tym piszą już taka uroda.. Dużo zależy od stylu jazdy po mieście może w miarę być okej ale już wyjazd na trasę i małe pałowanie może ubywać i raczej tak się stanie.
kwestia jest tez dobór oleju na jednym konsumpcja będzie większa na innym mniejsza.

Sharan Special-Sport 1.9 TDI BTB 150KM
Bardzo proszę o zadawanie pytań na forum w odpowiednich Działach, na PW/PM pisać w nagłych wypadkach, bo nie nadążam z odp.

Skocz do: