Ocena wątku:
Nagrzewnica
10-02-2012, 20:42
Post: #11
RE: Nagrzewnica
Tu masz link do wymiany nagrzewnicy w mkI, zapoznaj się i się zastanów czy sam dasz radę.

http://www.sgaf.de/node/253293



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Reklama

10-02-2012, 22:50
Post: #12
RE: Nagrzewnica
Widziałem już to w tym linku. Trochę dużo roboty jest i potem można się bachnąć przy składaniu.. Najprawdopodobniej zaprowadzę auto do gościa, który pracował w ASO VW.. teraz ma swój warsztat ze specjalizacją VW..500 zł krzyknął, ale znajomi mówią, że jest porządnie robota wykonana. Dodatkowo oferuję nagrzewnicę za 150 zł i mówi, że będzie ok. Więc zobaczę.
11-02-2012, 00:47
Post: #13
RE: Nagrzewnica
(10-02-2012 22:50)mjoy napisał(a):  Widziałem już to w tym linku. Trochę dużo roboty jest i potem można się bachnąć przy składaniu.. Najprawdopodobniej zaprowadzę auto do gościa, który pracował w ASO VW.. teraz ma swój warsztat ze specjalizacją VW..500 zł krzyknął, ale znajomi mówią, że jest porządnie robota wykonana. Dodatkowo oferuję nagrzewnicę za 150 zł i mówi, że będzie ok. Więc zobaczę.

Wymieniałem w kilku autach już nagrzewnice były łatwiejsze i trudniejsze dostępy do niej, ale szczerze przyznam, że w sharanie raczej nie podjąłbym się wymiany, zbyt dużo już trzeba wyjąć/odpinać, a ktoś kto robi takie rzeczy hurtowo będzie miał lepsze skróty na takie zabawy Wink. Kwota, którą Tobie zaśpiewał wydaje mi się, że jak na solidną robotę to nie jest dużo, a nagrzewnica oryginał zapewne to nie będzie, ale on zastosuje sprawdzoną firmę, więc jeśli do gościa masz zaufanie to oddaj i będziesz miał z czystym sumieniem poskładane tak jak być powinno.



[Obrazek: vd1c.jpg]
11-02-2012, 11:49
Post: #14
RE: Nagrzewnica
no mi się Panowie szykuje też wymiana nagrzewnicy :/ z tego co widzę pod linkiem to jest trochę roboty ale najwięcej z rozbieraniem deski a że większość jej elementów już wyjmowałem to problemów nie powinno być raczej. Mam tylko pytanie co do odpinania poduszek Smile jak to robić bezpiecznie bo podobno przy zdejmowaniu i zakładaniu lubią czasem strzelić, czy to prawda ??
11-02-2012, 12:05
Post: #15
RE: Nagrzewnica
Spróbuj z odłączonym aku, i po odłączeniu zewrzyj na chwilę klemy.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
11-02-2012, 14:40
Post: #16
RE: Nagrzewnica
(11-02-2012 11:49)marecki_name napisał(a):  Mam tylko pytanie co do odpinania poduszek Smile jak to robić bezpiecznie bo podobno przy zdejmowaniu i zakładaniu lubią czasem strzelić, czy to prawda ??

Głównie właśnie to miałem na myśli, skoro jest takie ryzyko to wolałbym oddać do kogoś kto ma pojęcie o tym.



[Obrazek: vd1c.jpg]
11-02-2012, 18:23
Post: #17
RE: Nagrzewnica
na 99% zadna poducha nie wypali. Szybciej wypali jak bedziesz gmerał pryz kablotece i zrobisz jakas zware z kablem od poduch. To tylko taki wymóg ostrożnosciowy by odlaczyc aku przd grzebaniem przy poduchach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-02-2012, 18:38
Post: #18
RE: Nagrzewnica
aha Smile czyli strachu niema a z dechą to każdy średnio zdolny manualnie sobie poradzi Smile a co do wtyczek to taki sposób ma żeby sobie kawałek taśmy i numerkami wtyczkę i wejście znaczyć wtedy nam się nie pomyli Big Grin
12-02-2012, 11:13
Post: #19
RE: Nagrzewnica
witam panowie jestem w trakcie wymiany nagrzewnicy w kolegi sharanie mk1 vr6 trzeba sciagnac wszystko z kierownicą a od strony komory są trzy sruby demontaz mechanizmu wycieraczek a potem odkrecic 2 sruby z czego jedna jest pod spodem tu ktos podał linka do niemieckiej strony tam jest pokazane chodzi o to zeby dalkej auta nie pruc trzeba sobie zrobic srubkret o długosci min.30cm i dostac sie przez grodz auta potem jak po masle mi zajeło 6,5 godziny i zostało wszysko złozone do kupy polecam przy zakupie nagrzewnicy pytac odrazu czy jest kompletna to znaczy czy jest ten kruciec dołonczony bo stary jest tak zmeczony ze gdy tylko bedziecie sciagac weze to bedzie sie kruszyc
28-01-2013, 16:47
Post: #20
RE: Nagrzewnica
Witam.Mnie też czeka wymiana nagrzewnicy i mam pytanie czy w roczniku 2001 też trzeba rozbierać całą dechę czy wystarczy zdemontować tylko górna część.I czy trzeba opróżnić klimę bo jeden z mechaników mi powiedział że trzeba?
A i jeszcze gdzie się znajduje ta cała nagrzewnica pod kokpitem czy od strony silnika.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nagrzewnica Chmielu 4 1,130 06-10-2019 21:34
Ostatni post: Chmielu
  Nieszczelny wymiennik(nagrzewnica)?? sirblob 4 2,069 30-10-2015 12:12
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name