Ocena wątku:
  • 27 głosów - średnia: 2.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hamulec ręczny
#21
Było tak jak napisał kolega fotograf123. Nie było wycieku, tłoczek też działał. Wystarczyło wyczyszczenie, przesmarowanie. Jak dotąd mój "autobusik" zaskakuje mnie tym, że jeśli nawet coś mu dolega z pozoru wygląda na konieczność jakiejś wymiany, a tu okazuje się, że to drobnostka i śmiga dalej Big Grin
Odpowiedz




#22
(13-05-2012, 11:07)mrowken napisał(a): Było tak jak napisał kolega fotograf123. Nie było wycieku, tłoczek też działał. Wystarczyło wyczyszczenie, przesmarowanie. Jak dotąd mój "autobusik" zaskakuje mnie tym, że jeśli nawet coś mu dolega z pozoru wygląda na konieczność jakiejś wymiany, a tu okazuje się, że to drobnostka i śmiga dalej Big Grin

Miło mi że pomogłem ;-). a jeszcze milej mi będzie jak naciśniesz +THANKS dzięki...Big Grin

ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#23
Witam
Ostatnio wymienialem klocki w aucie. Po (z trudem) założonej lince recznego z lewej strony okazało sie że cały czas trzyma hamulec ręczny tak jakby linka była za krótka. Z drugiej strony auta jest ok. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Dodam że dźwigienka przy zacisku chodzi bez problemu.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
nie zwróciłem uwagi i nie kojarzę jak z regulacją jest, czy jest po środku na połączeniu obu linek regulacja... chyba jest. pewnie tam ktoś maksymalnie naciągnął i jak zmieniłeś klocki to teraz brakuje tych kliku centymetrów i linka wydaje się być naciągnięta lub za krótka. albo jedna jest już rozciągnięta a druga nie, ale nie wiem czy to możliwe. może sprawdź też regulację przy samej dźwigni. do wymiany klocków raczej trzeba poluzować linki i potem wyregulować
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#25
jest na srodku ale to nie jest regulacja tylko wstepne ustawienie. Ustawia sie raz i na tym koniec. W zaciskach hamulców tylnych jest taki uklad ktory sam reguluje sie. PRzy wymianie klockow trzeba ten caly tłoczek wkrecajac wcisnac tak zeby sie schowal. Potem zakladasz nowe klocki i pare depniec hamulcem noznym i masz juz wszystko okej. Nic sie nie majstruje przy lince. To nie maluch by tam cos majstrowac. Jelsi cos jest nie tak to wina lezy w zacisku, tloczku w danym kole.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
Właśnie chodzi o to że wszystko jest złożone prawidłowo bo z prawej strony robiłem to samo i tam wszystko dziala. Wychodzi na to że wina leży w samym zacisku, nie wiem tylko co mogłoby powodować takie zachowanie zacisku. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.
Odpowiedz




#27
linka w pancerzu chodzi wogole ?
po 10 latach ma prawo zgnić sobie.

jak linka działa ok to zacisk sie blokuje.
Odpowiedz
#28
ja wymienialem mimo ze ta stara po przesmarowaniu juz jako taka chodzila Wymienialem tarcze to i odrazu zapodalem linke Harta ktora kosztowala cos kolo 35 zl wiec to nie majątek. Tylko trzeba nowa linke mocna nasmarowac tak zeby smaru lub oleju bylo tam w tj lince w srodku bo tak to ja szybko woda usmierci. Linke to trzbe afakt obadac tak jak i zaciski.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
Linka jest ok. swobodnie mogę nią ruszać ręką.

Okazało się że lewa linka była krótsza Smile
Wymieniłem na nową i chodzi idealnie Smile
Dzięki za zainteresowanie
Odpowiedz
#30
ja mam podobny problem tylko ze ja rozbierałem już cały zacisk w środku wyjąłem ten bębenek co jest w zacisku z tą ośka która sie zapieka i okazuje sie ze ta ośka po sam oringi jest skorodowana już 3x to rozbierałem i zapieka za każdym razem i robi sie luz na dźwignie ręcznego. Nie wiem czy jest jakiś sposób na to już mnie to osłabia jakby zabezpieczył to galwanicznie kadmowanie czarnienie czy coś w tym stylu najlepiej to byłby chrom techniczny i przeszlifować pewnie ale jak to złapać żeby nie biło. Co sądzicie.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Po zmianie blaszek przy klockach nisko bierze hamulec qba 12 4,178 16-12-2015, 23:56
Ostatni post: qba
  zamarzający hamulec ręczny mick 23 11,489 24-01-2014, 08:31
Ostatni post: goozik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości