Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Funkcja "Follow me Home"
#1
Witam,

Ostatnio po prawie 2 latach użytkowania mojego sharana (2005) odkryłem w nim funkcję follow me home.
U mnie (mam xenon fabryczny jak to ma jakieś znaczenie) po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ale przed otwarciem drzwi jak mignę długimi światłami i otworzę drzwi kierowcy to zapalają się przednie światła (drogowe, nie długie) i świecą jakieś 7 sek.
Pytanie czy i jak można przedłużyć/skrócić czas świecenia Huh
Przypuszczam ze jest to konfiguracja którą można sobie (przynajmniej powinno się na logikę) samemu ustawić (bez potrzeby VAGa).
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz




#2
u mnie też jest taka funkcja. nie mam xenonów ale u mnie świecą przez ok 1min.
programowanie tylko przez vag inaczej manualnie nie ustawisz.
Odpowiedz
#3
chyba raczej coming kome lub livening home. Jakby to bylo tak jak napisales to znaczy ze auto musialoby za toba wjechac do domu hehe. Funkcja ustawiana z poziomu vaga zarowno aktywacja jak i czas swiecenie. Powinny siewcic swiatla wsteczne i jak dobrze pamietam halogeny przednie. Przynajmniej tak jest np w golfie V. Z tym ze tam jest can wiec nie wiem jak to wyglada w sharanach gdzie cana nie ma. Czy kazdy to ma szarik czy od jakiegos roku to nie wiem. Poza tym cos dziwnie napisales ze drogowe nie dlugie. Drogowe to wlasnie dlugie a mijania to krótkie. Mozna by sprawdzic na vagu i moze to zrobie w olnej chwili i zapodam relacje czy w 2000-2001 rok to jest.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
..."auto musialoby za toba wjechac do domu"... w pewnym sensie tak: strumieniem światła Wink

Chodziło mi o światła mijania. Halogeny się nie świecą wtedy i postojówki wydaje mi się że też nie. Wstecznego nie sprawdzałem.
Szkoda że jedynie VAGiem - powinno to być ustawialne dla każdego bo każdemu potrzeba różnego czasu świecenia.

Jak by Ci się udało sprawdzić VAGiem jak to wygląda = jaki jest zakres ustawień i czy można ustawić np. żeby działało to po naciśnięciu guzika na centralnym (zamykanie i otwieranie = świeci. Kolega w VW Caddy z 2006 tak ma).

Jak byś mógł podać gdzie tego szukać w VAGu to daj znać.
był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
Odpowiedz
#5
zakres powinien byc skokami po 1 sekundzie od 1 do 120 sekund na swiatla zarowno do domu jak i od domu. Bede musial zerknac dokladnie co mozna unas poustawiac. Zastanawia mnie tylko czy jest to dostepne w ubozszych wersjach i od 2000 roku.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
hmm ja w grande punto miałem tak że pociągnięcie manetką włączającą długie ustawiało się czas każde pociągniecie +30 sekund Smile
Odpowiedz




#7
tu niestety tylko vagiem. Tak jak sie ustawia glosnosc czy czestotliwosc pisku jak mamy parktronic- osobno przód i tył. Wszystko z poziomu vaga.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
a mozesz zdradzic tajemnice jak mozna glosnosc parktronica zwiekszyc?
Odpowiedz
#9
vagiem sa ustawienia osobno tył i przód czestotliwosci pisku oraz glosność.Poprostu przekodowanie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
(09-11-2011, 10:03)wesol napisał(a): vagiem sa ustawienia osobno tył i przód czestotliwosci pisku oraz glosność.Poprostu przekodowanie.

ale wiesz jaki kanal i jakie wartosci? Bo to wlasnie mnie interesuje. Czy tylko wiesz ze mozna ale nie wiesz jak?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra 2005 - Zmiana kodowania Coming Home tata1 7 3,395 23-08-2016, 08:11
Ostatni post: tata1
  Funkcja przekaźnika J586 krokodyl901 1 1,117 09-07-2015, 11:19
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości