Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
włączanie sie węntylatora
#1
witam
zamieściłem ten post od nowa żeby uzyskać odpowiedz. dotyczy klimatyzacji a trochę nie ta pora.

a mianowicie ma sharanka 01 19tdi i załącza mnie się wentylator na zimnym silniku jak by ten od klimy- jeżeli mam ustawione na auto lub na manual. jeżeli ma nastawione na Eco to się nie załącza . Trochę dziwne że na zimnym silniku w tych temperaturach 5-8 stopni się zał,
mogę was prosić o pomoc bo ta sprawa dziwna jest
pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz
Odpowiedz




#2
no jak dziwna jak masz na manualu ustawione ze klima jest wlaczona. Klima wlaczona to i wiatraki musza chodzic. jak masz ekon to klima wylaczona jest.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
witam
to może nie rozumiem
jeżeli przy 7 stopniach na dworze mam ustawione na 24 st w środku na auto lub manuale i mi się włącza wiatrak na zimnym silniku. Wiatrak ten włączy się na ok 6 sek. i co chwile powtarza . i według ciebie to jest normalne zachowanie . i chodzi mi o to właśnie ze ja mu daje żeby grzał w środku. latem to rozumiem zęby się włączał.
Odpowiedz
#4
a jak rozumiesz słowo manual?? są następujące tryby:
auto(klima pracuje i będzie chodzić nawet przy tych 7stopni)
manual (sam ustawiasz prędkość nawiewu i temp.)
econ(klima wyłączona, działa sama dmuchawa)

dodam jeszcze że klima potrafi również grzać a nie tylko chłodzić.
Odpowiedz
#5
dziękuje za podpowiedz tylko jeszcze jedno pytanko w zeszłym roku w zimie nie odczuwałem żeby sie włączał czy bym miało na to wpływ nieszczelna klima i brak ciśnienia
Odpowiedz
#6
tak to miało wpływ jak nie ma ciśnienia w układzie to wiatrak się nie włączy na klimie
Odpowiedz




#7
fajnie . dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam
Odpowiedz
#8
taka mala uwaga chcesz ezdzic bez klimy to najlepiej ustaw na "econ". Ewnetualnie jeszcze na "auto" i wtedy klima nie bedzie smigac. Wiatraki takze. Jesli bedziesz jechal z czystym wyswietlaczem- brak tych napisow econ i auto to klima jest zatrybiona i chlodzi. Oczewiscie moezesz sobie ustawic temp nawet i 28 stopni i bedzie leciec gorace powietrze ale klima zatrybiona mimo to. Auto wiecej pali no i niepotrzebnie sie zajezdza sprezarke klimy i wiatraki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MK1 adaptacja wentylatora przód od?? rafikk87 8 4,259 12-01-2014, 20:00
Ostatni post: andrew7800

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości