Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wacumpompa
#1
witam,
Czy ktoś wymieniał wakumpompę w sharanie?
(brak hamulca)
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz




#2
sprawdz na poczatek czy weżyk laczacy pompe vac z serwem hamulcowym jest caly. Nawet ja bym go wymienił. Dość czesto jest tak ze sobie pęka bo jest dość sztywny prawie plastikowy. Mozna tez ewentualnie uciachac go na koncach po 1 cm i podgrzewajac opalarka nałożyć na króćce. Pompa vac jest z pompka paliwa w PD tzw tandemowa. Sa dwa rodzaje znaczy sie dwie firmy robily do tych silnikow no i kosztuje nowa jakies 600 po dobrych zniżkach itp bo normalnie to spokojnie kafla przekracza. Uzywka to loteria no i do niektorych tych pompek nie dostaniesz uszczelek na sekcje pompki paliwa bo nie wystepuja.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
wymiana wężyka chyba nic nie da bo się króciec rusza przy pompie?
a tak pytanko na marginesie,czy mógł zostać uszkodzony przy wymianie uszczelki pod głowicą?
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz
#4
czy króciec mógł zostać uszkodzony przy wymianie uszczelki pod głowicą czy też jest to normalne?
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz
#5
Musz esprawdzic czy umnie sie rusza czy siedzi sztywno ale w oplach wlasnie pamietam ze tez sie lekko ruszał. Szczlność mial bo jak zassa to sie uszczelniał. Przy wymianie UPG mozna i ten wezyk uszkodzić- za bardzo dogiąć jak i sam króciec. Za mocno szarpniesz, odsuniesz i jest lipa ale tez i ze starości lubi juz siaść zwlaszcza jak poduszki silnika sa wysmigane to szarpie motorownia.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
U mnie się ruszał i zasysało tamtędy. Oczyściłem i dobrym klejem skleiłem (płynnym metalem) i od tego czasu mam spokój - turbina normalnie wstaje i hamulec jest jak należy.
Odpowiedz




#7
ok.
dzięki
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz
#8
Jeszcze jedno pytanko,
czy po wymianie vacumpompy potrzebna jest jakaś regulacja?
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz
#9
nie nic nie trzeba robic. uklad paliwowy sam sie odpowietrzy bo pompka podajaca z baku przepompuje uklad caly.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
dzięki.
SHARAN 1,9 TDI 115 kM 2002
Skoda Roomster 1.6 TDI 2010 Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości