Ocena wątku:
Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
22-08-2018, 12:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2018 13:33 przez zielin872.)
Post: #31
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Witam.Jestem tu nowy.Posiadam Sharika 1.9 TDI 110 kM ale to mało ważne.Widzialem gotowe skrzynie ale wg mnie sa drogie bo ponad 200 zl na allegro.Postanowielm zrobic sam.Płyta wiadomo, wkrety ,klej i wygłuszenie taki materiał jak do wygluszeń np pod siedzeniem jest,głosnik jbl i wzmacniacz.Dla mnie efekt bardzo dobry i co najwazniejsze nic nie przeszkadza Big Grin.Wzmacniacz pod siedzeniem.Oczywiscie wszystko obszyte i zamontowaneBig Grin.Zrobie zdjecie i wysleBig GrinRolleyes
Witam ponownie po krótkiej przerwie zrobiłem zdjęcie skrzyni z jbl stag 200mmShy


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

26-08-2018, 12:14
Post: #32
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Hej,

dobra robota, powiedz, czy masz jakąś dokumentację wymiarową co do samej skrzynki? Ma otwór bass-reflex, czy jest w pełni zamknięta?
Może byś wrzucił to do działu zrób to sam?

Podczas jazdy rozumiem, że wszystko jest zakryte tą "przykrywką" tamtejszej dziury? Nie lata ten plastik, w sensie nie trzeszczy jak zagra woofer czasem trochę mocniej?
Też mam wzmacniacz pod fotelem (pasażera) i tylko przewód sygnałowy od wzmaka do głośnika idzie na tył, ale mam skrzynkę blaupunkta i wkładam i wyjmuję w razie potrzeby przewiezienia większej ilości osób. Twoje rozwiązanie by mnie zadowalało.



150KM -> 150kW Tongue
27-08-2018, 09:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2018 09:25 przez Dyluś.)
Post: #33
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Też właśnie rozkminiam taka zabudowę. Jakiej grubości płytę dawałeś, Huh
29-08-2018, 12:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2018 13:28 przez zielin872.)
Post: #34
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Witam.Płyta około 16-18mm może być mdf lub wiórowa.Wymiary poprostu wymierzyłem sam miarą ale do podgladu wysyłam link z allegro suba gotowego
https://allegro.pl/obudowa-skrzynka-subw...12941.html
Ten plastik maskujący wnękę jak najbardziej pasuje inaczej bym nie zamontował Big Grin
Przewody poprowadzone w progach zasilanie sygnał i wzbudzenie wzmaka pod siedzeniem pasażera bo w moim sterownik od webasta Big Grin
Calość zamontowane nic nie widać jedyny mankament to lewarek do podnoszenia auta w pokrowcu w bagażnikuBig Grin.Wymiary zmierzę te co mogę bo nie bedę odkręcał od uchwytówBig Grin .Powiem szczerze najlepiej samemu zmierzyć zwykła miarą i wyjdzie dobrze Big Grin
Naprawdę warto jeśli komuś zależy mieć brzmienie i miejsce w bagażnikuBig Grin do Roboty
Obudowa zamknięta około 8 litrów nic nie trzeszczy Big Grin czasem moja żona że za głośnoBig Grin
 Thanks given by: dyzioNR1
16-03-2020, 10:50
Post: #35
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Uzywal ktos subwooferow aktywnych pod siedzenie ?? mozna kupic do 500zł nowe np pioneer badz lanzar.

szkoda mi pakowac do kufra skrzyni.bo nieraz cały kufer porzebny.

jak z podlaczeniem pod org mfd ??
17-03-2020, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2020 11:32 przez kalamb.)
Post: #36
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
    Podłączenie przez mini ISO (na rysunku gniazdo C segment pierwszy z prawej ) wtyczkę (w kolorze żółtym) z kablem można wyszukać na Allegro albo w sklepach car audio. Subwoofery mają wejścia typu RCA ( cinch).
Są to zazwyczaj suby w plastikowych obudowach w oparciu o głośnik 8 cali z wbudowanym wzmacniacżem. Moc podawana to zazwyczaj 120 W. W rzeczywistości użyteczny zakres bez zniekształceń to 50-60 W. Aby był jakiś wymierny efekt w naszych niezbyt cichych autach trzeba by zamontować dwa.
Jeśli masz oryginalne głośniki w dobrym stanie to lepszym rozwiązaniem według mnie będzie przeznaczyć te pieniądze na wytłumienie drzwi. Oryginalne głośniki to Blaupunkt i ten model potrafi zagrać dość nisko jeśli chodzi o charakterystykę częstotliwościową. Basu będzie wystarczająco.
17-03-2020, 15:32
Post: #37
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
dzieki za odpowiedz. oryginalne glosniki to juz powoli sie koncza
stad mysle o jakiejs zmianie Smile

i tak mi po glowie chodzi wlasnie wsadzic cos pod siedzenie.

mam w sumie zestaw wzmacniacz hifonics plus kondensator i do tego skrzynia crunch ale musze pomyslec nad montazem w taki sposob by szybko moc to zdemontowac i odzyskac bagaznik
i stad pomysl o takim subwooferze pod siedzeniem .
17-03-2020, 16:04
Post: #38
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Poszukaj złącz typu speakon. Pozwalają szybko odłączyć




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name