Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
#31
Witam.Jestem tu nowy.Posiadam Sharika 1.9 TDI 110 kM ale to mało ważne.Widzialem gotowe skrzynie ale wg mnie sa drogie bo ponad 200 zl na allegro.Postanowielm zrobic sam.Płyta wiadomo, wkrety ,klej i wygłuszenie taki materiał jak do wygluszeń np pod siedzeniem jest,głosnik jbl i wzmacniacz.Dla mnie efekt bardzo dobry i co najwazniejsze nic nie przeszkadza Big Grin.Wzmacniacz pod siedzeniem.Oczywiscie wszystko obszyte i zamontowaneBig Grin.Zrobie zdjecie i wysleBig GrinRolleyes
Witam ponownie po krótkiej przerwie zrobiłem zdjęcie skrzyni z jbl stag 200mmShy


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




#32
Hej,

dobra robota, powiedz, czy masz jakąś dokumentację wymiarową co do samej skrzynki? Ma otwór bass-reflex, czy jest w pełni zamknięta?
Może byś wrzucił to do działu zrób to sam?

Podczas jazdy rozumiem, że wszystko jest zakryte tą "przykrywką" tamtejszej dziury? Nie lata ten plastik, w sensie nie trzeszczy jak zagra woofer czasem trochę mocniej?
Też mam wzmacniacz pod fotelem (pasażera) i tylko przewód sygnałowy od wzmaka do głośnika idzie na tył, ale mam skrzynkę blaupunkta i wkładam i wyjmuję w razie potrzeby przewiezienia większej ilości osób. Twoje rozwiązanie by mnie zadowalało.
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
#33
Też właśnie rozkminiam taka zabudowę. Jakiej grubości płytę dawałeś, Huh
Odpowiedz
#34
Witam.Płyta około 16-18mm może być mdf lub wiórowa.Wymiary poprostu wymierzyłem sam miarą ale do podgladu wysyłam link z allegro suba gotowego
https://allegro.pl/obudowa-skrzynka-subw...12941.html
Ten plastik maskujący wnękę jak najbardziej pasuje inaczej bym nie zamontował Big Grin
Przewody poprowadzone w progach zasilanie sygnał i wzbudzenie wzmaka pod siedzeniem pasażera bo w moim sterownik od webasta Big Grin
Calość zamontowane nic nie widać jedyny mankament to lewarek do podnoszenia auta w pokrowcu w bagażnikuBig Grin.Wymiary zmierzę te co mogę bo nie bedę odkręcał od uchwytówBig Grin .Powiem szczerze najlepiej samemu zmierzyć zwykła miarą i wyjdzie dobrze Big Grin
Naprawdę warto jeśli komuś zależy mieć brzmienie i miejsce w bagażnikuBig Grin do Roboty
Obudowa zamknięta około 8 litrów nic nie trzeszczy Big Grin czasem moja żona że za głośnoBig Grin
Odpowiedz
#35
Uzywal ktos subwooferow aktywnych pod siedzenie ?? mozna kupic do 500zł nowe np pioneer badz lanzar.

szkoda mi pakowac do kufra skrzyni.bo nieraz cały kufer porzebny.

jak z podlaczeniem pod org mfd ??

Odpowiedz
#36
    Podłączenie przez mini ISO (na rysunku gniazdo C segment pierwszy z prawej ) wtyczkę (w kolorze żółtym) z kablem można wyszukać na Allegro albo w sklepach car audio. Subwoofery mają wejścia typu RCA ( cinch).
Są to zazwyczaj suby w plastikowych obudowach w oparciu o głośnik 8 cali z wbudowanym wzmacniacżem. Moc podawana to zazwyczaj 120 W. W rzeczywistości użyteczny zakres bez zniekształceń to 50-60 W. Aby był jakiś wymierny efekt w naszych niezbyt cichych autach trzeba by zamontować dwa.
Jeśli masz oryginalne głośniki w dobrym stanie to lepszym rozwiązaniem według mnie będzie przeznaczyć te pieniądze na wytłumienie drzwi. Oryginalne głośniki to Blaupunkt i ten model potrafi zagrać dość nisko jeśli chodzi o charakterystykę częstotliwościową. Basu będzie wystarczająco.
Odpowiedz




#37
dzieki za odpowiedz. oryginalne glosniki to juz powoli sie koncza
stad mysle o jakiejs zmianie Smile

i tak mi po glowie chodzi wlasnie wsadzic cos pod siedzenie.

mam w sumie zestaw wzmacniacz hifonics plus kondensator i do tego skrzynia crunch ale musze pomyslec nad montazem w taki sposob by szybko moc to zdemontowac i odzyskac bagaznik
i stad pomysl o takim subwooferze pod siedzeniem .
Odpowiedz
#38
Poszukaj złącz typu speakon. Pozwalają szybko odłączyć
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości