Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wymiana świecy w dogrzewaczu
#1
Witam ! Mam szybkie pytanie, czy możliwa jest wymiana świecy w dogrzewaczu bez wyjmowania go z samochodu ??? Samochód to seat alhambra 1,9tdi 2002r.
Odpowiedz




#2
Nie mozliwa z racji iż nawet sruby ktore to bedziesz chcial odkrecic nie beda sie poddawać. Trzeba stukac, palnikiem grzać itp by to ruszyć.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Nie. Najlepiej dogrzewacz na stół wymienić sitko jak i świece a przy okazji wyczyścisz komorę spalania która pewnie jest zasyfiona.
Zresztą tak jak pisze mój szanowny kolega wesol nie sądzę żebyś odkręcił śruby w dogrzewaczu tak łatwo.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#4
dzieki za odpowiedzi, myslalem ze to szybka sprawa a nato wyglada ze chyba niebardzo :/
Odpowiedz
#5
wyciagniecie to około 40 min bez napinki a potem roznie zalezy co życie i szczęście przyniesie, a moze przynieśc od spalonej świecy po skorodowane kable itp.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#6
mechanik wymienil swiece bez najmniejszego problemu, wszystkie sruby poszly bez klopotu nie wyciagnal go nawet z samochodu, dalo rade przekrecic tak dogrzewacz ze do swiecy byl dostep. teraz jest ok odpala i ssamochod szybko sie nagrzewa.
Odpowiedz




#7
to dobrze widoczne śruby nie były zapieczone ja u siebie to dwie ukręciłem. PZDR
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#8
ja u kumpla też bez wyciągania hydronica z auta wymieniłem świeczkę - da się tylko jak trzeba postukać to bloczek fundamentowy się przyda Big Grin
VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
Odpowiedz
#9
ja tez myślę sie zabrac za odkrecanie piecyka ,, ale konieczny jest warsztatowy podnosnik , bo bez niego ciezko... Ciekawy jestem co bedzie w srodku tego piecyka jaka awaria ,, moj Sharan został sprowadzony z poludnia Włoch wiec myślę ze korozji w srodku nie bedze sie spodziewał ,,, ale to jzu zycie pokaze
Odpowiedz
#10
bez podnośnika lub kanału rzeczywiście nie da rady
co do śrubek to po prostu więcej gimnastyki i kreatywności żeby powykręcać wszystko Cool
a to że z południa Włoch masz auto to nie znaczy że bez korozji pod spodem - u nas solą dopiero jak jest biało a tam zanim biało od śniegu (w górach czasem pada) to biało od soli Tongue
mam szwagra we Włoszech i jak u nas trochę prószy śnieg to on mówi że powinno się już zakładać łańcuchy Big Grin
VW SHARAN 1,9 TDI AUY 4MOTION 2002
S7reklama.pl
PYLONY CENOWE - WYŚWIETLACZE LED - SPRZEDAŻ - MONTAŻ - SERWIS
TUTAJ zamów nalepkę klubową
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  01491 - Błąd świecy/problemy marcyb3 35 14,171 22-01-2018, 23:04
Ostatni post: Ziomal27
  Wymiana ogrzewania j@cek 3 1,567 14-11-2016, 19:27
Ostatni post: j@cek
  błąd w dogrzewaczu boss8musik 1 1,889 15-10-2011, 12:41
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości