Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wymiana świecy w dogrzewaczu
#11
Ja również potwierdzam że da się świece wymienić bez demontażu pieca. Polecam filmik https://www.youtube.com/watch?v=45Zq9nh8iFo. Ja robiłem to bez kanału, tylko lewą stroną najechałem na bloczki betonowe. Cała operacja to nie więcej niż godzina a większość czasu zajmuje wychodzenie co chwilę z pod samochodu po odpowiednie narzędzia. Przy okazji można odpiąć kabel i przejrzeć go pod kątem uszkodzeń - mój już był łatany.
Odpowiedz




#12
Wszystko zależy od stanu pieca. Jak pójdą śruby to fajnie gorzej jak sie któraś urwie to juz nie fajnie i trzeba demontować niestety.
Odpowiedz
#13
Mi na vagu pokazało spaloną świecę, więc zabiorę się za nią lada moment. Z filmiku widać, że jakiegoś trudu nie ma, poza ewentualną korozją (u mnie jest ona wszędzie - taki mamy klimat w UK Tongue). Pytanie mam, czy konieczne jest wykasowanie błędów? ja nie mam vaga, a u mnie kasują 25 funtów za pocałowanie klamki Angry
Odpowiedz
#14
Wszystko pięknie tylko jeśli dodatkowo sitko jest zapchane i syf w komorze to sama wymiana świecy na niewiele się zda i na pocałowaniu klamki się nie skończy ;-)
Odpowiedz
#15
Wiem, wiem. Dogrzewacz działał, jak kupiłem auto. Potem przestał, mechanik sprawdził mi to na vagu i pokazało świecę, więc o niej na razie myślałem. A co z innymi rzeczami, to nie wiem.
Odpowiedz
#16
Kup sztyft zarowy. Sitko tez ewentualnie wyciagnij wypal je i wsadz inna strona-obkrec. byly dwa rodzaje sitek. Poczatkowe mialy bez kolnierza pozniejsze z. Sprawdz jak sie kreci wiatrak powietrza bo ma chodzic luzniutko bez przycierki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#17
Sztyf to dobre rozwiazanie, natomiast przekręcanie i mycie przepalonego sitka to na niewie pomoże.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#18
tak zgadza sie jesli jest dziura duza to juz lipa ale przy widocznych sladach poczatku przepalenia jeszcze powinno posluzyc. Przepala sie tu od strony tej rurki podajacej paliwo wiec zawsze warto obrócić zanim bedzie dziura.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  01491 - Błąd świecy/problemy marcyb3 35 14,171 22-01-2018, 23:04
Ostatni post: Ziomal27
  Wymiana ogrzewania j@cek 3 1,567 14-11-2016, 19:27
Ostatni post: j@cek
  błąd w dogrzewaczu boss8musik 1 1,885 15-10-2011, 12:41
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości