Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
auy log
#11
witam.
po roku odświeżam temat.
auto wchodzi w tryb awaryjny non stop.
Ostatnie 300 km z trasy 1k przejechałem w awaryjnym.
https://log.tunezilla.com/s/SxqE7VIM
z loga rozumiem tylko , że w ogóle nie dmucha ale dlaczego?
Odpowiedz




#12
z dolu nic sie nie dzieje. brak doladowania. dopiero gdzies wysoko bo okolo prawie 3000 obr silnika zaczyna dmuchac. robilem takie auto co tez tak pozno wstawalo i wirnik w turbinie mial duzy luz i lopatki wywinęlo i wtefy bedzie turbo się bydzic wlasnie gdzies przy 2700 czy nawet 3200 obrotach silnika. no chyba ze nieszczelnosc w podcisnieniu czy gruszka skorodowana i sztsngi nie wciaga na maxa. to mozesz sorawdzic na odpalonym silniku z kanalu. odpinasz wezyk od gruszki i podpinasz i tak na przemian obserwujac ruch szyangi a ma sie chować okolo 1cm.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#13
dzieki za odp.
sprawdze
Odpowiedz
#14
Witam ponownie.
Jedno pytanie.
Czy w trybie awaryjnym mogę jechać w trasę 1000km?
Wiem , że będzie masakra , ale czy nie zaszkodzę silnikowi?
Turbina do wymiany ale w de jest za drogo , więc pytam.
Odpowiedz
#15
jesli wirnik nie pekl i nie wali oleju w dolot by za toba byla chmura dymu to mozesz jechac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
dzięki za odp.
Odpowiedz




#17
w zasadxie po to jedt tryb awaryjny by obciąć moc czyli dawke paliwa i powietrza by nic nie uszkodzic. po co niby mial by byc tryb awaryjny jak nie po to.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
Witam.
Jeszcze raz odświeżę temat.
Nie ogarnąłem jeszcze tego problemu , ale zakupiłem vacumetr żeby sprawdzić podciśnienie.
Nie wiem pod który wężyk się podpiąłem , ale w każdym razie od gôry bo nie mam dostępu do kanału.
Pokazuje 0.6 Hg.
Ale po 5krotnym naciśnięciu hamulca spada do 0.3 i potem trzeba czekać około 10 sekund aż dobije do 0.6.
Czy dobrze kombinuję że jest gdzieś nieszczelność?
Odpowiedz
#19
Witam ponownie.
Turbina wymieniona na jakąś używkę.
Nie wiem od jakiego auta oraz jakiej firmy , ale auto "lata".

Co prawda log mi się trochę nie do końca podoba.
https://log.tunezilla.com/s/v5Jqww52
Odpowiedz
#20
Rozumiem że uzywke już nie chciałeś rozebrać i wyczyścić geo? Nie ma generalnie tragedii bo w ułamek sekundy sobie sterowanie radzi z lekkim przeladowaniem czy nie doładowaniem. Może tak zostać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości