Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharan 1,8T automat 2005 - deska rozdzielcza rozładowuje akumulator
#11
Sprawdziłem dziś wiązkę silnika, która umieszczona jest pod akumulatorem. Kiedyś wylał się kwas i osłona była uszkodzona, więc sprawdziłem wiązkę, ale kable nie były uszkodzone. Wtyczki w sterowniku silnika i połączeniach przy akumulatorze bez patyny.

Punkty masowe za lewym reflektorem też wyczyściłem - gdzie szukać pozostałych?
Odpowiedz




#12
Uzgodnijmy jedno, lewa lampa ale stojąc przodem do komory silnika z prawej strony ;-) czyli za akumulatorem.
W AWC jest trochę inny układ silnika niż u mnie i pozostałych musisz poszukać brązowe kable to masa.
W kabinie jest kilka jak otworzysz drzwi na bocznych ściankach deski z obu stron są takie plastikowe spore zaślepki trzeba podważyć. Tam są po dwa punkty które łączy miedziana plecionka.
Pod lampką sufitową brązowy kabel od oświetlenia sufitowego i taśma grzanej szyby jeśli masz.
Z dwoma kolejnymi jest problem jeden jest za ramką radia ( trzeba wyjąc radio ) a drugi przy kolumnie kierownicy ( trzeba ściągać kierownice ) te możesz odpuścić.
Następne są pod siedzeniem kierowcy i pasażera i w schowkach w bagażniku z lewej i prawej.
A teraz najważniejsze, czarny kabel od klemy minusowej idzie do silnika ale po drodze ma pośrednie oczko na podłużnicy i tam są jeszcze dwa mniejsze punkty. Najprościej się tam dostać wyjmując lewą lampę.
Wyczyścić nóżki bezpieczników i przekaźników.
Co do innych sugestii sprawdź kable w przelotach drzwi i tylnej klapy pod kątem przetarć i przełamań
Wesol trochę czasu spędziłem ze specjalistami i schematami do sharana stricte. W tym aucie prądem zarządza BSI. I to właśnie BSI samo z siebie dość często jest złodziejem prądu.
Tempomat mam fabryczny ale rozpracowałem schemat połączeń w różnych wersjach silnikowych, uruchomiłem otwieranie i zamykanie szyb z pilota ( sprawdziłem wbrew temu co pisałeś kiedyś nie powoduje to upływności prądowej), ryglowanie powyżej 15 km/h, wiem jak uruchomić wskazania na MFA ile kilometrów można przejechać na paliwie w zbiorniku, przekodować czytanie prędkościomierza z czujnika na ABS, podświetlenie licznika po przekręceniu kluczyka, zrobiłem kierownice multi, teraz pracuje nad wykorzystaniem halogenów do doświetlania zakrętów ;-)
Odpowiedz
#13
Bezpiecznik 55 to jest jakiś ślad - po wyjęciu, po zgaśnięciu wskaźnika otwarcia drzwi pobór prądu spada do 0,12A. Dodatkowo po wyjęciu bezpiecznika 32 pobór spada do pożądanych 30 mA.

Ten sam efekt daje wyjęcie bezpieczników 3A, który znajduje się w skrzynce obok akumulatora oraz 32.

   

Z pobieżnych obserwacji oba bezpieczniki 55 i ten 3A na zdjęciu odpowiadają za centralny zamek. Tak więc sprawdziłem pobór z kompletem bezpieczników i po kolei odłączonymi wtyczkami drzwi i tylnej klapy. Za każdym razem pobór bez zmian, czyli 0,38A.

Wyczyściłem też punkty masowe w komorze silnika. Jest jeszcze dodatkowy punkt poniżej górnego miejsca mocowania lewego amortyzatora (lewa strona samochodu jest po lewej stronie, gdy siedzimy za kierownicą Smile ) dostępny po wyjęciu akumulatora i sterownika silnika. Jak na razie bez rezultatów... Punkty masowe nie miały śladów korozji.

Co steruje centralnym zamkiem i w którym miejscu jest podłączone do masy?
Zaraz zabieram się za sprawdzenie wnętrza.
Czy możliwe jest uszkodzenie BSI - na allegro jest tego sporo z różnymi numerami - można to bezboleśnie wymienić?
Odpowiedz
#14
Pisałem, ze dosc często samo BSI jest pożeraczem prądu i wymaga wymiany. Centralnym steruje również BSI
3A bezpiecznik skrzynce obok aku to jedno z zasilan tego modułu. Sprawdź tez czystość styku wtyczki P1 gruby czerwony kabel
Odpowiedz
#15
Punkty masowe w kabinie też są ok. Wygląda na to, że muszę wymienić BSI.

   

Na allegro jest kilka sztuk, ale z innym numerem, a właściwie z tym samym numerem, ale innymi literkami na końcu. Czy można to bezproblemowo podmienić?

Z tego co widzę jest tam odbiornik radiowy pilota - czy da się to zakodować z innym BSI?
Odpowiedz
#16
Da się zakodować. Ale zanim wymienisz BSI trzeba dokładnie sprawdzić obwody i urządzenia żeby się nie okazało, ze wydasz kasę a problem pozostanie. Nie napisałem, ze wymiana BSI jest rozwiązaniem problemu. Trochę żmudna robota ale konieczna. Jeśli masz z tym problem oddaj auto do elektryka.
Odpowiedz




#17
BSI można kupić za 60 zł, i wymienić w 15 minut, nawet jeżeli problem pozostanie to niewielka strata. Przeszukiwanie obwodów i sprawdzanie urządzeń to jak sam napisałeś żmudna, czyli kosztowna praca, obojętnie czy zrobię to sam, czy oddam auto elektrykowi.
Odpowiedz
#18
Według mnie i tak to Cię czeka i tego nie unikniesz ze względu na wiek pojazdu. Jestem po wymianie BSI i gruntownym trzepaniu instalacji. Mam przynajmniej jaka taką pewność ze będzie spokój na dłużej.
Odpowiedz
#19
A co do numerów BSI to jest bardzo różnie literki na końcu numeru to rocznik ale tez wersja i możliwości. Jaki jest dokładnie Twój?
Odpowiedz
#20
Dobra nie spojrzałem na obrazek. Raczej szukaj tego samego. A jeśli już to na pewno nie niżej niż M
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Akumulator - Jaki kupić ? wurt72 363 221,877 31-01-2022, 20:28
Ostatni post: Repo
  Akumulator pod-fotelowy Jarema 4 1,700 31-07-2019, 23:25
Ostatni post: kalamb
  Alhambra 2005 - Zmiana kodowania Coming Home tata1 7 3,411 23-08-2016, 08:11
Ostatni post: tata1
  Czy to akumulator? MaDin 10 3,001 06-07-2016, 21:59
Ostatni post: t.ziomo
  Akumulator rozładowuje się. dper20 55 14,737 22-06-2016, 16:38
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Jaki typ żarówek do sharana lift 2005 deredas 4 10,213 15-11-2015, 23:09
Ostatni post: Blåbil
  Radio rozładowuje aku NonSens 4 2,028 19-10-2015, 22:51
Ostatni post: NonSens
  Który akumulator od czego? Peluś 45 24,317 07-12-2014, 23:56
Ostatni post: mamwi
  Potrzebuję wsad wsady licznika Sharan 1/2 FIS 2000-2005 MarekCichosz 3 3,047 02-02-2014, 10:43
Ostatni post: MarekCichosz
  deska rozdzielcza padła marcorp1 0 1,372 18-03-2013, 18:12
Ostatni post: marcorp1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości