Ocena wątku:
Tapicerka - rozpada się
02-07-2021, 00:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2021 00:37 przez sirius98.)
Post: #1
Tapicerka - rozpada się
Witam,
Czy ten model ma problem z tapicerką tj z gąbką tapicerki? W moim egzemplarzu jak widać na załącznikach gąbka skruszała i jej nie ma. Materiał odłączył się od gąbki i zaczynają się problemy. Czy jest to w ogóle naprawialne? Czy ten oznaczona element środkowy pokryty materiałem można zdemontować tj wyciąć w później do wkleić? jeden tapicer przed zdejmowaniem tapicerki (nie widział jej od drugiej strony) chciał to na śrubki po naprawie skręcać a do drugiej jadę jutro. Podważałem to i jak miałbym ostry nóż w kształcie litery L to bym to wyciął. Później po naprawie poszedł by jakiś klej. Tak mi się wydaje .... :-)
Najgorsze są drzwi kierowcy , później przód pasażer i ciut lepiej tył. od tyłu sprawdzałem tą tapicerkę i się rozpada. Gąbka jest brązowa. Od czego to. Ciepło/słońce, wilgoć, starość?


Załączone pliki Miniatury
       



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Reklama

02-07-2021, 08:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2021 09:02 przez Niemago.)
Post: #2
RE: Tapicerka - rozpada się
Możesz to odkleić bez problemu. Ja to oddałem do flokowania. Zapłaciłem 300 za 4 sztukiSmile kleiłem to potem na klej do butów pattex. Trzyma bardzo dobrzeSmile wcześniej było klejone klejem na ciepło ale nie trzymało się bo on jest sztywny i miejscami delikatnie zaczęło to latac. Niestety jest trochę zabawy żeby to skleic tak jak było. Rozpada się że starości i wilgoci. Jedyny minus floku tonjago grubość w stosunku do gąbki. Są większe szczelinySmile


Załączone pliki Miniatury
           
02-07-2021, 09:34
Post: #3
RE: Tapicerka - rozpada się
Cześć,
Dzięki za informację. Właśnie zależy mi aby pokryć go ponownie jakąś gąbką szczególnie w miejscu gdzie jest łokieć kierowcy podczas jazdy. No nic będę rozmawiał z tapicerem. Może coś wymyślą.



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
02-07-2021, 16:59
Post: #4
RE: Tapicerka - rozpada się
Jedyne co to tapicerzy nie chcą się bawić w zdzieranie starej gąbkiSmile przynajmniej we WrocławiuSmile więc pewnie sam byś to musiał zrobićSmile
02-07-2021, 18:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-07-2021 18:58 przez sirius98.)
Post: #5
RE: Tapicerka - rozpada się
Byłem dzisiaj u kilku tapicerów. Są dwa rozwiązania.

Jedni proponują rozdzielać te elementy boczków i wtedy wymieniać tapicerką. Przy sklejaniu można użyć kozacko kleju do szyb samochodowych (sprawdzałem to kiedyś sam na klejeniu konstrukcji boczków i sprawdza się wyśmienicie.
Do docisku myślałem i zastosowaniu magnesów neodymowych ale nie koniecznie.

Drudzy proponują nie rozdzielać tego tylko usunąć tapicerkę i wymienić ją a brzegi tapicerki da się wcisnąć w szparę. Mimo że tego nie widać ale tam jest ok 5-6mm głębokości gdzie tapicerka wchodzi w szparę to od drugiej strony jest taka kieszonka.
Można by zatem od frontu wymalować to czymś a la butapren i na końcu wcisnąć to w szparę.

Jest jeszcze trzecia opcja - wymienić tapicerkę na skórę :-)
https://www.olx.pl/d/oferta/sharan-alham...derIndex=1

Widzę ogólnie że im trudniejsza robota tym zakłady nie chcą jej robić. Tak jakby każda robota musiała się zamknąć w 1h.
(02-07-2021 16:59)Niemago napisał(a):  Jedyne co to tapicerzy nie chcą się bawić w zdzieranie starej gąbkiSmile przynajmniej we WrocławiuSmile więc pewnie sam byś to musiał zrobićSmile

No tak .... to tak jakby każdy sam miał zdjąć starą tapicerkę a oni tylko przygotować nową. Tym torem to do mechanika na wymianę rozrusznika też pownieniem przyjeżdżać już z wymontowanym. Stach ostatnio gdziekolwiek jechać.
(02-07-2021 08:47)Niemago napisał(a):  Możesz to odkleić bez problemu. Ja to oddałem do flokowania. Zapłaciłem 300 za 4 sztukiSmile kleiłem to potem na klej do butów pattex. Trzyma bardzo dobrzeSmile wcześniej było klejone klejem na ciepło ale nie trzymało się bo on jest sztywny i miejscami delikatnie zaczęło to latac. Niestety jest trochę zabawy żeby to skleic tak jak było. Rozpada się że starości i wilgoci. Jedyny minus floku tonjago grubość w stosunku do gąbki. Są większe szczelinySmile

Ale ty ten środkowy element z tapicerką wycinałeś z boczku?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
02-07-2021, 22:57
Post: #6
RE: Tapicerka - rozpada się
Tak ten środkowy z tapicerką odkrywałem delikatnie od całego boczku. Idzie bezproblemowo. Nie bardzo widzę wciskanie tego materiału na boczku bo to musi być dobrze naciągnięte bo zaraz znowu zacznie ci się odklejaćSmile no skóra to też pomysł ale ciężko dostać coś niezniszczonego i swoje kosztuje. Testowałem klej do szyb i moim zdaniem wszystkie jej które robią się mega twarde średnio to trzymają bo to trochę pracuje mimo wszystko. No i przy klejeniu trzeba to dobrze spasować bo otwory na te 3 śruby 10mm nie będą w osi xD
03-07-2021, 00:48
Post: #7
RE: Tapicerka - rozpada się
(02-07-2021 22:57)Niemago napisał(a):  Tak ten środkowy z tapicerką odkrywałem delikatnie od całego boczku. Idzie bezproblemowo. Nie bardzo widzę wciskanie tego materiału na boczku bo to musi być dobrze naciągnięte bo zaraz znowu zacznie ci się odklejaćSmile no skóra to też pomysł ale ciężko dostać coś niezniszczonego i swoje kosztuje. Testowałem klej do szyb i moim zdaniem wszystkie jej które robią się mega twarde średnio to trzymają bo to trochę pracuje mimo wszystko. No i przy klejeniu trzeba to dobrze spasować bo otwory na te 3 śruby 10mm nie będą w osi xD

Widzisz problem w tym że na drzwiach przednich jak wytniesz ten element z tapicerką to jest jakiś sposób na zrobienie go i wklejenie. Natomiast zobacz tylne drzwi. Tam masz tapicerkę złożoną z 3 pasów dół, środek i góra. Jak to się wytnie i będę miał przykleić górę do środkowej części to już słabo to widzę z pozycjonowaniem nie wspominając o sztywności na koniec. Tył też rozcinałeś?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
03-07-2021, 00:56
Post: #8
RE: Tapicerka - rozpada się
Tak tył też. Tył łatwiej niż przódSmile po odklejeniu zostają ci wszędzie ślady. Tylnie boczki nawet z fabryki nie są sztywne przesadnieSmile u mnie się to wszystko trzyma już że dwa lata nie trzeszczy nic i nie lata. Najlepszy byłby ten klej co go w fabryce używają ale nie mam pojęcia co to jest. Wygląd trochę jak ten na gorąco ale nie do końcaSmile
03-07-2021, 01:00
Post: #9
RE: Tapicerka - rozpada się
Czyli te elementy później PATEXEM do butów kleiłeś?



Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
03-07-2021, 07:51
Post: #10
RE: Tapicerka - rozpada się
Ta takim z obi za 10zlSmile mniej więcej 3 tubki na 4 boczki. To szybko łapie. Możesz poszukać jeszcze jakiś innych klejów, ale jak ja rozmawiałem z tapicerami i pokazywałem im te boczki od spodu to nikt się nie chciał podjąć wymiany chyba że sam rozkleje oczyszcze i oni przykleja materiał a potem to sobie sam skleje i nie dają gwarancji ile to będzie się trzymaćSmile plus cena 150zl za sztukę mnie nie zachęciłaSmile szukałem tez boczków w skórze ale albo były strasznie pogniecione i zmęczone albo kosztowały 1.2k lub 1.5k więc uważam że to dużoSmile




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  tapicerka drzwi qnik33 0 494 08-01-2022 10:55
Ostatni post: qnik33
  Skórzana tapicerka - czyszczenie - czym? zdroyek 6 3,455 11-09-2016 13:32
Ostatni post: bialekmleko
  Tapicerka drzwi niebieski91 21 14,547 12-08-2015 23:17
Ostatni post: rodzynek
  czy pasuje tapicerka z MKII do MKI ? piotrek_1980 10 5,142 25-05-2014 19:35
Ostatni post: maciek-basia
  przetarta tapicerka junak1956 4 2,617 04-02-2013 11:45
Ostatni post: Mike19TDI
  Tapicerka pod schowkiem sirius98 14 8,028 20-05-2012 20:47
Ostatni post: sirius98

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name